Musisz poeksperymentować ze stabilnością układu, bo dla czujnika prądu na złączu "dom" nadprodukcja (o ile to nastąpi) wysyłana w sieć jest tożsama z poborem przez dom.
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over therefutek2 wrote:Prosze o propozycje i uwagi bo jak narazie pisze sam do siebie a mysle, ze sa osoby zainteresowane tym tematem.
akrawiec wrote:Ja się zbieram do wykonania SM, ale jednak na Arduino i nieco na innej zasadzie oparty.
futek2 wrote:Dawania wiekszego obciazenia na innej fazie niz tej co podlaczony jest inwerter nie daje oczekiwanch wynikow.
futek2 wrote:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2395096.html#11536561
I mysle, ze kolejna nowela ustawy o OZE to zmieni i bedzie jak u innych to jest - poprostu normalnie.
Bo te mniejsze oplaty o 0.8 za energie ktora wczesniej wyslalismy do sieci to dla ZE czysty zysk, bo to co wyplynelo od nas to poplynelo do sasiadow i oni zaplaca ZE pelna stawke a my zaplacimy drugi raz wieczorem, tyle ze troche mniej.
futek2 wrote:Jest to urzadzenie bliskie temu czym my sie zajmujemy w tym temacie forum tyle, ze fabryczne
Erbit wrote:Jednocześnie to, że w danej chwili nic nie wytwarzam (noc) nie oznacza, że nie mam nadprodukcji.
PV_Albert wrote:...
Na razie problemem pozostaje chaos rozliczeniowy z operatorem bo do końca nie jest pewne w jakim okresie będzie można odebrać skumulowaną energię.
PV_Albert wrote:... Dorzucę taką funkcjonalność w swoim SM...
wnoto wrote:Co masz tu na myśli? Ogólnie w SM "przekierowanie" polega na dociążeniu sieci czyli zwiększając pobór mocy chwilowej blokujemy wypływ nadmiaru. Czyli jakby na to nie patrzeć uzyskujemy 100% energii z produkcji PVCzyli można mając dom i mieszkanie nadwyżki z domu (PV) "przekierować" do mieszkania ?
Liczą wtedy 0.8 czy 1.0 kWh ?