Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Accord CH6 F18B2 - Wahania obrotów w przedziale od 1800 do około 2200 obr

22 Paź 2014 14:46 1569 1
  • Poziom 10  
    Witam
    Co może być powodem wahań obrotów. Gdy trzymam wciśnięty gaz na postoju to obroty falują jest to minimalne ale odczuwalne a podczas jazdy wręcz irytujące. Dodam, że podczas jazdy występuje "szarpanie" porównałbym raczej do "wahania" i najbardziej czuć to właśnie podczas delikatnego przyśpieszania w zakresie obrotów 1800 do 2200 i na 2,3 i 4 biegu. Wymieniłem sondę lambdę nowa dedykowana, wymieniona: przepustnica, świece, zawór egr, kopułka aparatu, wyczyszczona przepustnica, zawór IAC, EGR plate, sprawdzałem przewody na przebicia - brak, a opór na przewodach odpowiednio: 11,02 na najdłuższym, 10,21, 7,61 i 6,49 na najkrótszym. Macie może jakieś pomysły co mogę zaatakować? Dzisiaj zauważyłem, że przednia poduszka jest lekko naderwana ale jej nie biorę pod uwagę póki co. Jak można zdiagnozować tą dolegliwość bo już mi pomysłów brakuje. Auto to Honda Accord 2002r, silnik F18B2
    mój filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=r-W1Z-t25SU
  • Poziom 10  
    Witam
    Odpowiem sobie sam. Winę za te objawy ponosi knock sensor (czujnika spalania stukowego). Checka nie wywalał, ale przy próbie odłączenia wtyczki rozpadł się (plastk się przegrzewa i kruszeje). W czujniku jest membrana taka podobna do tej co miały kiedyś zegarki z 7 melodyjkami :) i do niej przylutowane są 2 druciki. W moim 1 drucik się urwał i dlatego checka nie wywalał ale czujnik dawał fałszywe sygały i wiecznie ECU korygował kąt wyprzedzenia zapłonu - dlatego te wahania. Po wymianie na nowy oryginalny jak ręką odjął. Napisałem oryginalny ponieważ zamienniki można kupić za 25% ceny oryginalnego ale nie zdają egzaminu i wywala Check engine.
    pozdrawiam