Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z instalacją Windows Media Player i ogólnie WMA

Smashero 03 May 2005 16:00 1831 8
    Smashero
    Level 11  
    Witam
    Mam taki problem. Mianowicie bawiłem się nieco w instalację nienadzorowaną windowsa XP + SP2, no i zrobiłem sobie całkiem przyjemną wersję specjalnie 'pod siebie'. Wywaliłem parę rzeczy i dołożyłem programy mi niezbędne. Jedną z usuniętych rzeczy jest wspomniany w temacie Windows Media Player, którego z powodzeniem zastępuje Windows Media Player Classic + FFDShow. No, ale pewnego dnia naszła mnie ochota, aby popróbować TV przez neta (i tego typu motywów), więc postanowiłem zainstalowac brakującego WMP. No i tu pojawił się problem, gdyż jakakolwiek wersja (7,8,9,10) wykrzacza mi następujący bład: (Screen na końcu postu :) )
    Po kliknięciu na przycisk "Szczegóły" nic się nie dzieje. Po kliknięciu na 'Anuluj' instalacja zostaje przerwana. I co z tym fantem zrobić?
    (Wersje instalacyjne WMP 7,8,9 oraz 10 w pełni sprawne - sprawdzane na innych systemach).
    Podobny błąd pojawia się w trakcie instalacji WinAmpa, po rozpakowaniu przez program instalacyjny pliku "wmaaduioredist.exe" i odpaleniu go. Daję wtedy 'anuluj' i winamp instaluje się dalej do końca (bez zainstalowania wspomnianego programu - jak mniemam są to jakieś kodeki wma). Przy czym pliki typu *.wma są normalnie obsługiwane przez plugin WinAmpa.
    Ma ktoś jakiś pomysł? Oczywiście wiem, że najprostszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z 'normalnej' wersji windowsa i jego reinstalacja, ale ciekawi mnie czy dałoby się jakoś 'pokonać' ten bład.
    e_sobczak1
    Level 15  
    Ja ci serio proponuje zainstalować Windowsa na nowo bez SP2. Wiem że zainstalujesz bo jak pisałeś to instalowales. Pozdrawiam
    jannaszek
    Level 39  
    jak sie poprawia po fabryce,to skutki mogą być nie lub przewidywalne ,a może nstalujesz wersję pod 98? nawet nie wiem czy jest różnica mndz xp wma ,a 98..,
    Smashero
    Level 11  
    jannaszek:A jest WMP10 pod win98 ? :/
    e_sobczak1: No ponowna instalacja (z SP2 czy tam bez SP2) jest jak najbardziej możliwa, no ale ciekawi mnie bardzo ten błąd :P Zresztą.. można żyć bez WMP :P
    jannaszek
    Level 39  
    skąd mam wiedzieć? ,ale już wnioskuję że jest 9?
    childmaker
    Level 35  
    :arrow: Smashero
    Quote:
    Jedną z usuniętych rzeczy jest wspomniany w temacie Windows Media Player, którego z powodzeniem zastępuje Windows Media Player Classic + FFDShow
    za moment:
    Quote:
    Zresztą.. można żyć bez WMP

Więc w czym problem? Wiedziałeś co robiłeś. Jak zwykle mądry Polak po szkodzie ;)
    e_sobczak1
    Level 15  
    No jak zwykle tylko takimi tematami zaśmieca się elektrode. Najlepszym rozwiązaniem jest zamknięcie tematu i przeniesienie go do kosza, bo tam powinien być od bardzo dawna. Pozdrawiam
    Smashero
    Level 11  
    childmaker: Po prostu byłem ciekawe czy ktoś się spotkał kiedyś z takim błędem i jakos się z nim uporał. Szkody jako takiej nie ma ;)

e_sobczak1: Wybacz, ale może akurat ktoś również spotkał się z takowym błędem 'nie aktywując go', że się tak wyrażę, w taki sposób jak ja to uczyniłem i również byłby zainteresowany odpowiedzią. No, ale to już tylko moje domysły.