Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston 100V CA-E - nie można ustawić temperatury

leszek_k12 22 Oct 2014 19:10 1617 8
    leszek_k12
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam gazowy pojemnościowy ogrzewacz ariston 100V CA-E.
    Do jakiegoś czasu wszystko działało jak należy a teraz coś sie poprzestawiało.
    Chodzi mi o to że kiedyś pokrętło regulatora temperatury załączało podgrzewacz przekręcając o kilka milimetrów a teraz przeskok jest o około 1cm a co za tym idzie nie można ustawić żądanej temperatury np na I bo jest za niska a jak ustawię na II to grzeje do strasznie gorącej.

Proszę o pomoc bo nie mam możliwości regulacji temperatury.
    Co wymienić żeby wróciło do stanu nowego.
    olejopalacz2
    Level 23  
    wygląda na uszkodzenie pokrętła
    leszek_k12
    Level 9  
    bardziej szukałbym problemu w termostacie lub czymś eletronicznym, pokrętło działa lekko bez problemów,
    leszek_k12
    Level 9  
    Być może kolego ale jak to sprawdzić????
    olejopalacz2
    Level 23  
    Miernikiem, podlacz i zobacz czy plynnie sie zmienia wartość napięcia
    leszek_k12
    Level 9  
    próbowałem to mierzyć ale jak dla mnie to miernik pokazuje mi tylko kiedy jest napięcie a kiedy niema nic więcej nie potrafię zmierzyć....
    leszek_k12
    Level 9  
    może ktoś jeszcze pomoże??? Wymieniać termostat? Ten skok i różnica temperatur jest za duza ....nie było tak jak był nowy....
    leszek_k12
    Level 9  
    Witam ponownie. widzę że zainteresowanie tematem zgasło, więc proszę użytkowników podobnych podgrzewaczy Ariston VCA o odpowiedź na pytanie o skok temperatury na termostatcie. Chodzi o to ile musicie przekręcić pokrętło żeby usłyszeć kliknięcie termostatu.