Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwerterowa do domu, jaką kupić?

22 Paź 2014 20:24 5127 9
  • Poziom 8  
    Witam
    chciałem zakupić sobie spawarkę inwerterową do użytku domowego. Pospawać jakiś trzepak czy płaskowniki do ciągnika SAM. Żadnych dużych robót. Zastanawiałem sie nad MMA Dedry 200A z Castoramy albo wersja z TIG. Ale znalazłem w mojej okolicy coś takiego

http://olx.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-mma...o-malo-uzywana-CID628-ID71jJz.html#c9a70eb084

i moje pytanie brzmi. Czy warto w to inwestować? Czy lepiej dozbierać na Dere z TIGiem. Odrazu zaznaczam że MMA troche umiem spawać ala z TIGiem nie miałem doczynienia ale chce sie uczyć. Zdaje sobie sprawe że ewentualnie muszę do niej dokupić butle i uchwyt do tiga ale nie odrazu. Proszę o opinie i porady
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    MMA ok. Co do TIGa pobożne życzenie. Brak elektrozaworu do gazu, zajarzenie stykowe, butle podłączasz do uchwytu a nie do spawarki.
  • Poziom 8  
    Czyli dac sobie spokój z tą spawarką? Kusi mnie troche jej cena ale za 500zł mam dedre 180A bez TIG. Zastanawiam sie poprostu czy warto inwestować w ten TIG Dedry 1000zł a w sumie nie wiem czy będę z tego korzystał tak naprawde.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    A co możecie powoedziec mi o spawarkach firmy Magnum? Bo coś ok 200A tez kupię w podobnej cenie do Dedry. Tylko jakos nie mam doświadczenia z tym sprzętem a o Dedrze słyszałem same dobre opinie.
  • Poziom 8  
    Zdecydowałem sie na Magnuma, tylko nie wiem czy warto kupić wersje MMA czy MMA + TIG. Elektrodą umiem troche spawać ale z tigiem nie miałem doczynienia i i narazie nie będe z niego korzystał. Różnica w cenie nie jest duża bo ok 200 - 250zł ale za ta kase moge kupić jakąś dobrą maske i ze dwie paczku dobrych elektrod w sumie.
  • Poziom 22  
    Jeśli już zdecydujesz się na spawarkę z opcją TIG, to koniecznie z układem HF. Nieraz coś tam pospawam tigiem i moim zdaniem zajarzenie łuku przez potarcie elektrodą to porażka.
  • Poziom 8  
    Magnum MMA Magnum Snake 200 i Magnum TIG Magnum THF 200A
    te dwie spawarki biorę pod uwagę. Tig posiada napewno ta opcje HF bo to znalazłem. I jest chyba bardziej uniwersalna.
  • Poziom 14  
    poszukaj Ideal Tecnotig 230DC, w tej chwili za 1055zł.
  • Poziom 8  
    Ta spawarka ma podobne parametry jak Magnum TIG Magnum THF 200A. I cena podobna. Ja zamowiłem już tego zwykłego Magnuma z MMA. Jesli moja przygoda ze spawaniem sie rozwinie to najwyżej dokupie sobie jakis migomat z Tigiem ale DC + AC żeby był w pełni funkcjonalny.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Link
    Ignorowanie regulaminu i zasad w dziale- zamykam!