Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5000 a dysk 2tb D3 Station Potrzebny pomysł.

22 Paź 2014 21:10 975 6
  • Poziom 10  
    Witam. Potrzebuję pomysłu na podłączenie dysku zewnętrznego Samsunga D3 Station Link do tv Samsunga UE40EH5000 Link bezpośrednio podpięty pod gniazdo usb nie jest obsługiwany bo tv ogarnia tylko pen-drive.
    Czy rozwiązaniem mogło by być dvd z obsługą takiego dysku podłączone przez hdmi lub coś co nazywa się multicentrem Link ?
    Proszę o radę i jakieś linki z sprzętem który to ogarnie.
    I informację jaką funkcję musi posiadać np. dvd żeby dało się oglądać filmy z dysku na tym tv.
  • Poziom 39  
    Tu nie chodzi o usb 2.0 czy 3.0
    Bo usb 3.0 jest kompatybilne ze starszymi wersjami usb, u mnie na tv 1 tb usb 3.0 działa bez problemu.
    Tu chodzi predzej o zasilenie takiego dysku.
    Musiałbyś spróbować podłączyć taki dysk przez huba usb z dodatkowym zasilaniem
    Próbowłeś podłączyć inny dysk?
  • Poziom 41  
    intenso napisał:
    Bo usb 3.0 jest kompatybilne ze starszymi wersjami usb, u mnie na tv 1 tb usb 3.0 działa bez problemu.
    Tu chodzi predzej o zasilenie takiego dysku.

Jeśli chodzi o zasilanie w standardzie USB 3.0, każde urządzenie dostaje do dyspozycji maksymalnie 900 mA. Dla porównania w USB 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi 500 mA. Tylko zasilanie dodatkowe pomoże jeśli dysk za duży to podziel.
    Przez huba dysk nie będzie widziany przez TV.

intenso napisał:
    3.0 działa bez problemu.

Bo nie przekroczyło 500 mA.

Dysk twardy podłączony do portu USB nie jest obsługiwany. Wg instrukcji Samsunga.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o zasilanie to dysk ma własny oryginalny zasilacz, z innym dyskiem nie próbowałem,
    ale dysk podłączałem pod inny tv i działał.
    Podział na partycję też nic nie dał.
    Dysk nawet jest wykrywany ale po wybraniu pliku się wył i za chwilę wł.
    Dzięki za szybkie odpowiedzi, a jest sens kombinować z podłączeniem poprzez inne urządzenie bo przez usb obsługuję tylko flash pamięci ale ma hdmi do podłączenie np. multicentra.
  • Poziom 41  
    Dyski z USB 3.0 zawsze powodują problemy z TV, zamień kieszeń na USB 2.0 i kupuj dyski 2,5 cala które mają mniejsze zapotrzebowanie energetyczne.

Kwiatek_90 napisał:
    podłączenie np. multicentra

Poszukaj na forach hdtv.com.pl, hdtvpolska.com

Jeśli chcesz praktycznie wszystko odtwarzać na TV to tylko podłączenie komputera lub laptopa.
  • Poziom 10  
    Ten TV ma też problem z połączeniem kompa poprzez hdmi. Ehh no nic, dziękuję wszystkim za odpowiedzi.