Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana kostki/wtyku żarówki H13

22 Paź 2014 22:00 2670 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

ogólnie napiszę że mam problem ze światłami w samochodzie Dodge Caliber, prawdopodobnie przez zepsutą żarówkę zgłupiał komputer i wyłączył mi całkowicie światła mijania. Po wizycie u niby elektoro-mecha-magika przywrócił mi światła mijania, ale jest problem, bo po włączeniu świateł w lewej lampie świecą długie, a w prawej lampie mijania, po przełączeniu na światła długie zamieniają się...

jedną kostkę od żarówki H13 mam podtopioną i chcę ją wymienić i teraz moje pytanie, bo do kostki idą 3 kable (dwa plusy i masa) z tego co się orientuję to jeden plus jest od świateł mijania, a drugi od długich. Czy jak zamienię je miejscami to żarówka się przestawi i będzie świecić poprawnie? czy to nie spowoduje jakiegoś problemu?
  • Poziom 9  
    może troszeczkę dodam informacji, bo kostka H13 wygląda nastepująco:

i teraz wszystkie schematy pokazują by podłączyć kable w sposób jak opisałem wcześniej, czyli masa po środku, a plusy po bokach, jak poniżej:

i teraz pytanie, czy żarówka będzie prawidłowo świeciła jak zamieni się jej kabelki? bo jak patrze na wtyczki, to moje są popalone obie właśnie w środkowym pinie... czy to możliwe że są źle zamontowane i tam gdzie powinna być teoretycznie masa topią się kostki bo jest podłączony plus?

jutro przejade się po sklepach i poszukam tej wtyczki... znajomy mechanik mówił że może być trudno, wtedy pozostanie mi alledrogo :)
    miłoby było jakby wypowiedział się ktoś kto choć trochę zna się na elektryce :)
  • Użytkownik usunął konto