Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkośc łącza stała - ale zależna od strony ?

22 Paź 2014 22:34 522 4
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam chyba dość niecodzienny problem. Kilka dni temu zmieniłem operatora na innego. Prędkość jaką mam to 10 Mbit/s i na każdym speed teście co sprawdzam tyle jest. Ale chyba coś jest nie tak. Z jednych stron pobiera mi z maksymalną prędkością (ok 1,1 MB/s) a z innych ok 200-300 KB/s. Gdzie wiem że z tych innych można pobierać szybciej bo już z nich pobierałem, ale przy innym łączu.
    Co może być tego przyczyną ? Proszę mi nie mówić o serwisach w których trzeba wykupić opcję premium żeby szybciej pobierać, bo o tym wiem. Problem tyczy się nawet przy pobieraniu oprogramowania ze strony producenta. Od jednych leci dobrze, od innych źle. To samo tyczy się oglądania filmików na jednych stronach ładuje się szybko do przodu, na innych przerywa.

Pytanie, czy to może być wina komputera ? Bo Pan na infolinii mi powiedział, żebym sprawdził na innym komputerze, bo wcześniej nic takiego nie słyszał.

Sprzęt to:
    Antena Panel + Ubiquiti Bullet M2 kablem do zasilacza
    Router ASUS RT-N10
    Gdzie kabel od anteny do zasilacza został przedłużony beczką, ponieważ kabel był za krótki.
  • Poziom 43  
    marrcin00 napisał:
    Co może być tego przyczyną ?

Trasowanie, i routowanie ruchu u tego ISP (takie ma uwarunkowania ten, który jemu neta sprzedaje).
    Ja "potrafię" łączyć się z moją pocztą przez serwer w Wiedniu....
  • Poziom 11  
    Czyli co, mam rozumieć, że to odpowiada różnicy prędkości pobierania ? Jest możliwość załatwienia jakoś tej sprawy, czy są to raczej szanse znikome ?
  • Poziom 43  
    marrcin00 napisał:
    Czyli co, mam rozumieć, że to odpowiada różnicy prędkości pobierania ?

Masz rozumieć, że ruch routowany może być nawet przez Wietnam.
    Zależy to, kto z kim podpisał umowę na obsługę ruchu w PL i ze światem.

Nikt nie gwarantuje, ze wszędzie poleci maxem.
    Spróbuj coś pobrać ze strony Creativa z ich serwera, przez program do obsługi karty, prędkość pobierania to 300 KB.
    Są serwery, gdzie jest to na sztywno ustawione, by wszystkich "obsłużyć", nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 31  
    Warto tez poinformowac ich o tym bo moze maja awarie na jakims styku a jeszcze nie wiedza.