Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 4 - Nie działa centralny , szyby , oświetlenie

22 Paź 2014 22:37 4305 6
  • Poziom 12  
    Jak w temacie Golf 4 nie działa centralny zamek , oświetlenie w kabinie i nie działają szyby . Po podłączeniu komputera błędy 01336 , 01331, 01332 . Autko kupione z taką usterką więc nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach się zaczęło . Dodam tylko że z przycisku wewnątrz zamykanie nie działa ( drzwi kierowcy ledwo drgną i nie ma pełnego zamknięcia i otwarcia - słychać tylko je , drzwi pasażera zamykają i otwierają prawidłowo . Kolejną dziwną rzeczą jest to że jak otwieram z pilota to kierunki potwierdzające są i światełko wewnątrz się zapala . Po zamknięciu auta z pilota światełko gaśnie i kierunki mrugają . W obu przypadkach centralny nie działa . Do tej pory wymieniony moduł komfortu ( kodowanie zmienione na 2 drzwi i 2 elektryczne szyby jak dobrze pamiętam 00058 nie jestem pewien ale takie podał pomocnik kodowania ) . Wymieniony zamek w drzwiach kierowcy na inny sprawny . W tej wersji jest szyber dach więc nie ma słynnej diody w drzwiach . Skrzynka bezpieczników wzrokowo sprawdzona , bezpieczniki też dobre te 2 osobne również i te 3 przy akumulatorze . Wiązki między drzwiami wyprute całe , sprawdzone między klapą bagażnika a słupkiem . Co jeszcze nie pojawia się na desce ikona otwartych drzwi , brak brzęczyka od świateł . Ikona otwartych drzwi pojawia się przy otwarciu bagażnika . Proszę o porady co jeszcze mogę sprawdzić . Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    W takim wypadku najlepiej wydrukować schematy z Elsy i sprawdzić po kolei przejscia kabli to jest chyba najsensowniejsze rozwiązanie przy tego typu usterkach. Sprawdź tez przede wszystkim masy modułu komfortu .
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 19  
    nie wiem czy Elsa ma już schematy do golfa 4.
    brak zasilania na czerwonym z czarnym (o ile dobrze pamiętam) wchodzącym do modułu komfortu
  • Poziom 15  
    Naprawiałem podobną usterkę w Passacie B5, przyczyną było zgniłe połączenie kabli w wiązce znajdującej się na podłodze przy lewym progu (pomiędzy progiem a siedzeniem kierowcy). W tym niefortunnym miejscu narażonym na kontakt z wilgocią producent połączył czerwone kable zasilające moduły w drzwiach. Jak rozwiniesz wiązkę na podłodze to znajdziesz zaizolowane połączenie trzech czy czterech czerwonych kabli. U mnie pod izolacją były popękane i zupełnie zielone od śniedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Tak ale nie przypominam sobie żeby w golfach były takie problemy
  • Poziom 11  
    sprawdź moduł szyby w lewych drzwiach, zasilanie i mase
  • Poziom 1  
    Witam koledzy mam podobny problem a dokladnie nie działaja mi elektryczne szyby chodz jest podswietlenie tylko w lewych drzwiach kierowcy, nie ma rowniez elektrycznych lusterek i podswietlenia w wewnatrz... nie wiem o co chodzi i jak sie do tego zaqbrac prosze o pomoc...mam golfa 4 dodam ze kupiłem nowy moduł komfortu i nic to nie dało