Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech - Logitech X-230 - kabel sygnałowy przerywa

Torox1 22 Oct 2014 22:41 1704 4
 • #1
  Torox1
  Level 8  
  Witam. Moje głośniki Logitech X-230 mają już ponad 8 lat i do tej pory działały rewelacyjnie lecz dosłownie od jakiegoś niecałego tygodnia kabel sygnałowy nie styka tuż przy wtyczce mini jack. Gdy podłączę go do komputera to gra tylko lewa satelita a prawa nie, subwoofer czasami gra a czasami nie. Dopiero jak trochę powyginam kabelek przy wtyczce to grają obie satelity i subwoofer. Da się to jakoś naprawić, polutować? Sam do tego raczej bym się nie zabierał bo wolę nie grzebać przy głośnikach tak starych bo chcę żeby posłużyły mi następne 8 lat :D

  Teraz pytanie, mogę to zanieść do jakiegoś sklepu elektronicznego i tam by mi mógł to zlutować jakiś fachowiec? Czy jestem zdany sam na siebie? I ile by to ewentualnie kosztowało?
 • #2
  Sanjose
  Level 30  
  To jest prosta robota, wystarczy trochę zdolności manualnych i na pewno nie poparzysz się lutownicą.

  Wtyczki jack kupisz w każdym sklepie elektronicznym czy RTV.
 • #3
  Torox1
  Level 8  
  No tak, akurat zdolności w lutowaniu mam, lutownicę grotową też, kleszcze do ucinania kabli i zdejmowania izolacji także. Jedyne czego się obawiam to tego lutowania ale w sensie nie wiem jaki kolor kabla połączyć z którym polem na mini jacku.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Torox1
  Level 8  
  Omomierza niestety nie mam :/ Chyba jednak zaniosę to do jakiegoś serwisu elektronicznego żeby mi to zrobili. Ewentualnie jak tam mi powiedzą że się tym nie zajmują to sam spróbuję :)