Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie TV (Samsung UE39F5000AW) z kinem domowym (Samsung HT-E330)

kannill112 23 Paź 2014 00:22 3105 7
  • #1 23 Paź 2014 00:22
    kannill112
    Poziom 2  

Witam,

tak jak w temacie, mam problem z połączeniem TV (Samsung UE39F5000AW) z kinem domowym (Samsung HT-E330). Owe kino zakupiłem dzień temu i przy próbie jego podłączenia pojawiły się schody.

Zależy mi na takim podłączeniu, aby przy oglądaniu telewizji, dźwięk szedł z kina domowego, a nie z głośników telewizora. Próbowałem szukać takich wątków, jednak na nic konkretnego nie wpadłem co by rozwiązało mój problem.

Prosiłbym również o w miarę łatwe wyjaśnienie, ponieważ nie wyznaje się na znajomości typów złącz, a po studiowaniu w Internecie sam już nie wiem, który typ (scart, component, etc.) do czego służy.

Poniżej udało mi się znaleźć zdjęcie tyłu DVD z kina domowego:
    Połączenie TV (Samsung UE39F5000AW) z kinem domowym (Samsung HT-E330)

Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu.

0 7
  • #2 23 Paź 2014 06:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, te kino domowe nie daje za wiele możliwości podłączenia. Sprawa jest relatywnie prosta.
    Potrzebny jest kabel minijack stereo na 2x CINCH.

Podłącza się go w telewizorze do wyjścia słuchawkowego (minijack) do wejścia AUX IN w kinie (CINCH). Kino trzeba ustawić na te wejście. Dźwięk będzie tylko stereo.
    O ile kino wyposażone jest w system Dolby ProLogic można to sztucznie rozszerzyć na 5 głośników.

Teoretycznie, można również użyć konwerter cyfrowo-analogowy, ale przy tej klasie kina to nie ma sensu.

Powodzenia :)

0
  • #3 23 Paź 2014 14:13
    kannill112
    Poziom 2  

Dziękuje serdecznie za jasną odpowiedź, wyjaśniło to moje wątpliwości.
    Owe kino zwrócę, a rozejrzę się za czymś bardziej konkretniejszym.

Mógłbym jeszcze poprosić o wskazanie mi na co zwrócić uwagę przy kupnie kina? Chodzi mi konkretnie o możliwość podłączenia telewizora z kinem, aby przy oglądaniu zwykłej kablówki mieć dźwięk z kina oraz abym mógł podłączyć także przez AUX np. laptopa.

0
  • #4 23 Paź 2014 15:14
    grubs
    Poziom 32  

Przed kupnem kina należy przede wszystkim (jeżeli chodzi o kwestię połączeń) trzeba zastanowić się co jeszcze z obecnych sprzętów będę podłączał oraz co w przyszłości planuję.
    Do wymienionych potrzeb wystarczy wystarczy kino z wejściem optycznym oraz aux, ale żeby cieszyć się dźwiękiem 5.1 a nie stereo należy podać modele sprzętów które podłączamy.
    Czy kablówka jest podłączana przez dekoder do TV czy kablem bezpośrednio do gniazda antenowego? Jeżeli jest dekoder to należy podać model, również należy podać model laptopa.

0
  • #5 23 Paź 2014 15:27
    kannill112
    Poziom 2  

Kablówka podłączana jest bezpośrednio w wejście antenowe - zwykła osiedlowa telewizja.
    Laptop to model Lenovo G570, zwykły na jedno wejście słuchawkowe.

Bardziej zależy mi na 5.1 z podłączeniu z telewizorem podczas oglądania kablówki, ponieważ z laptopem nie będzie chyba takiej możliwości.

0
  • #6 23 Paź 2014 15:49
    grubs
    Poziom 32  

Więc wystarczy wyjście optyczne ale pamiętaj że stacja musi nadawać sygnał 5.1 a to zdarza się bardzo rzadko.
    Więc jeśli chcesz tylko po to kupić kino to moim zdaniem nie warto.

0
  • #7 23 Paź 2014 15:58
    kannill112
    Poziom 2  

Szczerze mówiąc to będzie dopiero pierwsze doświadczenie z kinem domowym, dlatego pytam. Głównie bym używał do TV oraz w mniejsze części do muzyki z laptopa. Jeszcze się nad tym zastanowię. Dzięki!

0
  • #8 23 Paź 2014 17:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Jakby te przyszłe kino miało funkcję ARC, to też mogłoby być przydatne :)

Nigdy nie wiadomo, w jakim tempie pójdzie dodawanie nowego sprzętu lub pełne wykorzystanie telewizora np. pendrive.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo