Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla - Brak błędów a świecą sie kontrolki absu

marcinmsz 23 Oct 2014 09:23 3426 14
    marcinmsz
    Level 10  
    Witam trafila do mnie corolla 2002 r e12. miala błąd na czujnik stabilizacji toru jazdy.znajduje sie on pod fotelem kierowcy.wymontowalem go rozebralem i poprawiloem połączenia bo kilka zimnych bylo. błąd udalo sie wykasowac a kontrolki dalej sie palą.VSC. TRC OFF. ABS. ktoś sie spotkał z taką usterka? połączenia na wiązce sprawdziłem.ma mase i plusy. przekazniki w sterowniku działaja. pod zdjeciu dekla sterownika na hybrydowych polaczeniach czysto.nic nie zniszczone. Pomocy:)
    andrzej20001
    Level 43  
    A bujnąłeś się autem po placu?
    marcinmsz
    Level 10  
    Tak. Jezdzilem. Abs działa .włączył się.Niestety do kontrolek nic to nie dało :/
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co mówią parametry? Odczyty z czujników? Błędy tylko czytasz?
    marcinmsz
    Level 10  
    brak głupot w parametrach.wszystkie czujniki widzi. kąt skretu widzi przyszpieszenia wzdluzne i poprzeczne widzi( naprawiony czujnik) .przekazniki chodza. pompa sie załącza. brak mi pomysłów co dalej:/
    Pawel wawa
    Prędkości kół jak widzi?
    profesjonalista55
    Level 15  
    Uszkodzony sterownik - z praktyki 99%.
    Pawel wawa
    A nawet 99,9% Tylko dziwi brak błędów, jakby nie odczytany do końca.
    marcinmsz
    Level 10  
    No właśnie to jest najdziwniejsze. brak błędów.podpinałem gutmanaMM55 .IT 2 toyoty.mvci toyoty i diaguna .zero błędów.
    Pawel wawa
    Poszperaj jeszcze w sterowniku silnika, może tam znajdziesz odpowiedź. Trakcję potrafi zaświecić jeśli sterownik silnika ma problemy z utrzymaniem w ryzach parametrów motoru.
    marcinmsz
    Level 10  
    posiada ktos schemat do absu z kontrola trakcji i vsc???
    gimak
    Level 40  
    Może trochę nie na temat. Ja zacząłbym od sprawdzenia stanu koronek na piastach. Nie wiem dokładnie jak sprawa wygląda ze zgłaszaniem błędów, bo podobny problem miałem w megance, z tym że paliła się kontrolka ABSu, ale też nie zawsze. Jak się paliła, to ABS nie działał. W ASO jak pojechałem, żeby sprawdzili co powoduje zapalenie się ABSu, to po podpięciu pod komputer stwierdzili, że nie działa czujnik ABSu w tylnym lewym kole. Jak sobie to sam pooglądałem pod samochodem, to stwierdziłem, że koronki na dwóch przednich kołach są pęknięte i luźne. Na tylne koronki nie zaglądałem, bo musiałbym ściągać bębny hamulcowe. Po wymianie koronek z przodu wszystko wróciło do normy.
    kubas10
    Level 25  
    marcinmsz wrote:
    Witam trafila do mnie corolla 2002 r e12. miala błąd na czujnik stabilizacji toru jazdy.znajduje sie on pod fotelem kierowcy.wymontowalem go rozebralem i poprawiloem połączenia bo kilka zimnych bylo. błąd udalo sie wykasowac a kontrolki dalej sie palą.VSC. TRC OFF. ABS. ktoś sie spotkał z taką usterka? połączenia na wiązce sprawdziłem.ma mase i plusy. przekazniki w sterowniku działaja. pod zdjeciu dekla sterownika na hybrydowych polaczeniach czysto.nic nie zniszczone. Pomocy:)

Zobacz kody usterek w silniku bo tam może być problem.