Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Morze to powodowac zakłucenia??

18 Mar 2003 19:36 1451 8
  • Poziom 10  
    Ma pytanko aktualnie zmagam sie z tv Royal Lux ładnie pieknie tv został polany wodo a na dodatek spadł po wielu zmaganiech udało mi sie go uruchomic ale sciezki prowadzoce do transformatora wysoko napieciowego był po pzerywane w skutek chuba upadku tv połoczyłem je grubym przewodem z wyprowadzeniami transformatora ma morze to jakis wpływ na kolor gdyz te przewody sie kyzujo przypadkiem nie powstajo tam jakies zakłucenia???
    i mała prosba miał by ktos schemacik tego tV bo ktos juz robił go przedemno i kilka elementów mi brk domuslam sie tego po miejscach lutowania w ktyrch (chyba były jakies elementy a teraz wyparowały ?) aaaaaaaaaaaaa sie rozpisałem :):)
    **Pozdrawiam**aaaaaaaa zapomniał bym model tego TV to 5490
  • Poziom 26  
    Nie myśle żeby pogubiły sie elementy po upadku. Chyba że spadł z bardzo wysoka.. :)
    Przewody stosuj jak najkrótsze, najlepiej prowadź je tą samą trasą co zerwane ścieżki. Unikaj niepotrzebnej plątaniny.
    Czy po naprawie telewizor wogóle pracuje?
  • Poziom 10  
    Pracuje nie podczas upadku na pewno sie nie pogubiły:) były do wymiany dwa elektro w zasilaczu 47 na 160V i 100 na 160v oraz zimny lut zlikwidowałem po kims kto sie z nim zmadał musiałem zworki od nowa powstawiac bo były poprzecinane tV działa tylko z prawej strony obraz jest zaczerwieniony a posrodku i lewej strony znowy zabardzo niebieski
  • Poziom 26  
    Może jest namagnesowany.
    Lub też stało się coś z kinolem po upadku, czytałem gdzieś na forum że mogła się uszkodzić maskownica.
    Poszukaj "szukaj" :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozmagnesuj kineskop - jeżeli zakolorowania pozostaną , możesz telewizorek skasować . Chyba że masz drugi kinol na podmiankę.
  • Poziom 10  
    Wsumie masz racje ale jakby nie było udało mi sie go uruchomic wiem ze jestem Leszczyk w naprawianiu TV ale wsumie co mam do stracenia sprubowac go zrobic :) pytanko w jaki sposub rozmagnesowac ten kineskop
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pętlą do rozmagnesowywania a można spróbować lutownicą transformatorową.
  • Poziom 10  
    Morzna by było citke jasniej nie wiem mam jakos przyłozyc tą lutownice czy jak (pliss dokładniej powiedz):)
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc znalazłem temat na forum ktury poruszał sprawe rozmagnesowywania kineskopów **Pozdrawiam**