Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGX 480 - GDK/PDF 5 05533-10 błąd

23 Oct 2014 13:01 10227 5
  • Level 11  
    Witam około roku temu pojawiał się błąd ogólny systemu adblue walczyłem z nim dość długo ale udało się przez 20 tys było ok. Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku, płukanie wszystkich przewodów, wymiana filterków duży sitkowy mały i ten w przewodzie, wymiana harmonijki od wydechu. Po tym wszystkim błąd zgasł i było ok. Teraz gdy odpalę auto wszystko jest ok natomiast po przejechaniu paru km. wyświetla się komunikat "Malfinction emision control" 5 05533-10 i zaczyna migać kontrolka dymek z wykrzyknikiem na pomarańczowo.
    Przez cały czas błąd jest aktywny. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie błąd przechodzi w passywny. I znów po przejechaniu kilku km wyświetla się ten sam komunikat zauważyłem że jak silnik jest ciepły to komunikat zapala się nawet po przejechaniu 1-2 km a jak zimny potrzeba przejechać nawet 10-15 km żeby się zapalił komunikat o owym błędzie. Na dzień dzisiejszy wymieniłem filtry duży i mały sitkowy bosch, ten w przewodzie ori. Man. Co oznacza owy błąd wiem tylko ze końcówka"-10" oznacza przerwę z góry dzięki za pomoc :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    sebotrucker wrote:
    Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku
    Hehe to nie ziemniaki ... :D

sebotrucker wrote:
    Co oznacza owy błąd

5533
    Czujnik NOx, wewnętrzny błąd/ogniwo pomiarowe NOx
    Kontrola ogniwa pomiarowego NOx
    Zwarcie, brak sygnału
    MIL włączony/ wpis do pamięci błędów.
  • Level 11  
    serwisantscani1 wrote:
    sebotrucker wrote:
    Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku
    Hehe to nie ziemniaki ... :D

No tak ale ważne, że pomogło :D
    Czyli do wymiany ta kasetka srebrna z sensorem czy sam sensor? Bo wiem, że da sie sam sensor wymienić :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ta "kasetka srebrna" jest to konwerter zmierzonego sygnału analogowego sondy na sygnał dla szyny CAN który odczytuje sterownik (tak w uproszczeniu bo nie tylko).
    Na ile w Twoim przypadku jest to tylko uszkodzona sonda to ja nie wiem, możesz spróbować z wymianą samej sondy, "prawie" wszyscy producenci marek wykorzystują sondy firmy VDO/NGK i są one zamienne - wyjątek stanowi DAF EAS2 i 2 sonda. Ale może okazać się to błędnym tropem ... gdyż sama sonda może być dobra a problemem będzie właśnie elektronika konwertera.
  • Level 11  
    Kurcze dzięki serwisantscani1 Mam jeszcze jedno pytanie czy można załozyć nową tą kasete z innego auta bo manowska jest strasznie droga a po numerach wydzochi że z scani i renówki jest to samo a cena nie w porównienie :)
  • Level 7  
    od DAFA tylko trzeba wtyczkę inna i pozamieniać kable