Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 480 - GDK/PDF 5 05533-10 błąd

23 Paź 2014 13:01 7935 5
  • Poziom 11  
    Witam około roku temu pojawiał się błąd ogólny systemu adblue walczyłem z nim dość długo ale udało się przez 20 tys było ok. Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku, płukanie wszystkich przewodów, wymiana filterków duży sitkowy mały i ten w przewodzie, wymiana harmonijki od wydechu. Po tym wszystkim błąd zgasł i było ok. Teraz gdy odpalę auto wszystko jest ok natomiast po przejechaniu paru km. wyświetla się komunikat "Malfinction emision control" 5 05533-10 i zaczyna migać kontrolka dymek z wykrzyknikiem na pomarańczowo.
    Przez cały czas błąd jest aktywny. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie błąd przechodzi w passywny. I znów po przejechaniu kilku km wyświetla się ten sam komunikat zauważyłem że jak silnik jest ciepły to komunikat zapala się nawet po przejechaniu 1-2 km a jak zimny potrzeba przejechać nawet 10-15 km żeby się zapalił komunikat o owym błędzie. Na dzień dzisiejszy wymieniłem filtry duży i mały sitkowy bosch, ten w przewodzie ori. Man. Co oznacza owy błąd wiem tylko ze końcówka"-10" oznacza przerwę z góry dzięki za pomoc :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sebotrucker napisał:
    Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku
    Hehe to nie ziemniaki ... :D

sebotrucker napisał:
    Co oznacza owy błąd

5533
    Czujnik NOx, wewnętrzny błąd/ogniwo pomiarowe NOx
    Kontrola ogniwa pomiarowego NOx
    Zwarcie, brak sygnału
    MIL włączony/ wpis do pamięci błędów.
  • Poziom 11  
    serwisantscani1 napisał:
    sebotrucker napisał:
    Czyszczenie wtryskiwacze i dozownika i gotowanie we wrzątku
    Hehe to nie ziemniaki ... :D

No tak ale ważne, że pomogło :D
    Czyli do wymiany ta kasetka srebrna z sensorem czy sam sensor? Bo wiem, że da sie sam sensor wymienić :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta "kasetka srebrna" jest to konwerter zmierzonego sygnału analogowego sondy na sygnał dla szyny CAN który odczytuje sterownik (tak w uproszczeniu bo nie tylko).
    Na ile w Twoim przypadku jest to tylko uszkodzona sonda to ja nie wiem, możesz spróbować z wymianą samej sondy, "prawie" wszyscy producenci marek wykorzystują sondy firmy VDO/NGK i są one zamienne - wyjątek stanowi DAF EAS2 i 2 sonda. Ale może okazać się to błędnym tropem ... gdyż sama sonda może być dobra a problemem będzie właśnie elektronika konwertera.
  • Poziom 11  
    Kurcze dzięki serwisantscani1 Mam jeszcze jedno pytanie czy można załozyć nową tą kasete z innego auta bo manowska jest strasznie droga a po numerach wydzochi że z scani i renówki jest to samo a cena nie w porównienie :)
  • Poziom 7  
    od DAFA tylko trzeba wtyczkę inna i pozamieniać kable