Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Cyfrowym Polsatem i Multiroom.Zacinanie się programów HD na multiroom

23 Paź 2014 13:45 6813 10
  • Poziom 7  
    Witajcie
    Tato od kilku lat jest abonentem CP,jakiś tydzień temu zakupiłem sobie opcję Multiroom dla swojego telewizora.I mam problem z odbiorem kanałów HD,mianowicie TVN HD,TVN7 HD i kilku innych.Dodam że u taty wszystko smiga jak nalerzy.
    Teraz opiszę dokładnie:
    Konwerter LNB TWIN(coś za 50zł,)
    Tata mam dekoder jakieś 7m od konwertera(chodzi o długość kabla)
    Ja mam dekoder 30m od konwertera.
    Wszystkie końcówki zarobione prawidłowo,kabel nigdzie nie uszkodzony.Ogólnie instalacja poprowadzona prawidłowo.Kanały u taty działają prawidłowo,u mnie te wymienione zacinają się.I teraz mam do was pytanie czy winą może leżeć po stronie talerza?Bo jego wielkość to tylko 60CM.Czy wymiana na 80-90cm ma sens?Proszę o rady
    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Poziom 7  
    Więc tak u taty dekoder HD 5000 Moc sygnału jakieś 70-80,jakość 50-70% i odbiera bardzo dobrze.
    U mnie dekoder HD 3000 Moc 100% jakoś ~60-70% i obraz się zacina;/

Dodano po 2 [minuty]:

Właśnie mam na dole dekoder HD 5000 i jak jego podłącze w miejsce mojego HD 3000 to wszystko działa jak należy.Natomiast jak podłącze dekoder HD3000 do taty to tam też obraz sie zacina.Co do mojego HD 3000 to moc jest na 100% a jakoś ~70,a i tak obraz sie zacina.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    A czy wymienią mi dekoder na inny?Kabel kosztował ok.3zł za metr,więc myślę że nie taki bubel.Da się go jakoś sprawdzić(chodzi o nazwę).
    Jaką wielkość anteny polecasz?
  • Specjalista Sieci, Internet
    ziom0070 napisał:
    A czy wymienią mi dekoder na inny?

Zapewne dostaniesz ten sam model.
    ziom0070 napisał:
    Jaką wielkość anteny polecasz?

80 cm średnicy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Byłem w punkcie CP.Dostałem na sprawdzenie dekoder HD5500s,problem znikł,zero zawieszeń itp.
  • Poziom 7  
    Witam Ponownie.
    Potrzebuje nowego konwertera gdyż obecny uległ uszkodzeniu.Jaki firmy polecacie? Czy taki będzie dobry?
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Specjalista Sieci, Internet
    ziom0070 napisał:
    Jaki firmy polecacie? Czy taki będzie dobry?

Będzie dobry.
    INVERTO to dobra firma.
  • Użytkownik usunął konto