Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długa droga do portu USB 3.0

k85a 23 Paź 2014 15:20 756 5
  • #1 23 Paź 2014 15:20
    k85a
    Poziom 6  

Witam

Chciałbym nabyć urządzenie

i-tec USB 3.0 Memory Docking Station Advance BackUp System

oraz podpiąć je pod kompa za pomocą portu USB 3.0. Do tego momentu nie ma problemu. Oczywiście chodzi o przesłanie obrazu na 2 monitory oraz podpięcie do tego klawiatury, myszki, kamery USB.

Komputer jest jakieś 12m od monitora i stanowiska gdzie będę siedzieć.

Jest opcja aby podłączyć to przedłużaczem USB 3.0 - 10m ( zakładając, że jest to 10m ). Przedłużacz niby powinien działać na 10m przynajmniej tak wynika z opisu.

Z własnego doświadczenia wiem, że problemem jest podłączyć urządzenie kablem USB 2.0 na odległość większą niż 6m. W USB 3.0 coś się zmieniło?

Znalazłem tez informacje, że ludzie puszczają to po skrętce ( to by mi pasowało ponieważ miesiąc temu w ścianie puściłem sobie skrętkę ) za pomocą urzadzenia:

Digitus DN-3023 USB > RJ45

Miał może ktoś już styczność z długimi kablami USB 3.0 albo z puszczaniem sygnału przez skrętkę?

Podobno przez skrętkę można do 100m to by mi bardziej pasowało na przyszłość.

0 5
  • #2 23 Paź 2014 16:27
    11111olo
    Poziom 43  

Przez skrętkę można do 100m ale 100Mbps. Nie wiem ile tam potrzeba przepustowości ale to może być trochę za mało.

0
  • #3 23 Paź 2014 16:30
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Ta stacja ma 1000mbs eth port.

0
  • #4 23 Paź 2014 18:39
    k85a
    Poziom 6  

Tak stacja ma gigowy port ale nie wiem czy mogę to tak podpiąć, jeżeli tak to jeden Digitus DN-3023 USB > RJ45 mniej bym potrzebowal.

Nie bardzo się znam na tym ale jakbym mial skretkę kat.7 S/FTP, trzeba miec do tego jakies specjalne RJ?

"Kable przeznaczone są do wykonywania instalacji wewnętrznych poziomych i pionowych w sieciach teleinformatycznych narażonych na wpływ zakłóceń elektromagnetycznych. Tory kabli kategorii 7 przewidziane są do pracy przy częstotliwościach do 600 MHz, z przepływnością binarną 10 Gb/s."

A wie ktoś ile potrzeba na przeslanie obrazu fullhd ?

0