Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 2.o 92r. - brak ładowania,nie pali się kontrolka ładowania

23 Paź 2014 15:40 1551 8
  • Poziom 13  
    Witam. Panowie mam problem z ładowaniem w tym aucie,a mianowicie po przekręceniu zapłonu nie świeci lampka ładowania i jest brak wzbudzenia alternatora.Po przyłożeniu miernika wskazuje 12,3v na przewodzie wzbudzenia(po odłączeniu od alternatora),ale żarówka dołączona do niego nie zaświeci,czyli jest gdzieś przerwa.Problem mam w tym gdyż nie znam i nie mam schematu instalacji tego auta i nie wiem od czego zacząć,nie wiem z kąd idzie wzbudzenie,czyżby to było w liczniku?.Dodam jeszcze,że obrotomierz na biegu jałowym nie pokazuje 800 obr/min przy prawidłowej,równej pracy silnika,tylko skaka 800-2000-4000.
    Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam,dzięki za zainteresowanie tematem.Podałem + z akumulatora na przewód wzbudzenia odpięty z alternatora i przy wyłączonym zapłonie kontrolka pali się,po przekręceniu zapłonu zgasła.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Jeżeli żarówka anie świeci to masz uszkodzony regulator albo wytarte pierścienie na wirniku więc czeka Cię remont alternatora.
  • Poziom 13  
    Lub zużyte szczotki.
    Kilka razy to naprawiałem wymieniając same szczotki w module regulatora.
  • Moderator Samochody
    Masy pewnie brak na alternatorze.
  • Poziom 28  
    Masę wyeliminujesz podłączając dodatkowo kabel rozruchowy dla sprawdzenia. Potem jak napisali koledzy szczotki i ciągłość uzwojenia wirnika. Jak nie masz miernika możesz sprawdzić żarówką albo podłącz do pierścieni + i - i przy odłączaniu powinno iskrzyć.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Panowie dzięki za podpowiedzi,przynajmniej wiedziałem w którym miejscu się zaczepić,i okazało się,że usterka była w alternatorze.D+ połączony jest drutem 1.5mm z mostkiem i okazało się,że to połączenie pękło,nic dziwnego bo to chodziło 20 lat.Po wymianie połączenia na nowe wszystko działa poprawnie,nawet obrotomierz działa poprawnie.
    Zamykam temat i dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam.