Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka z silnikiem indukcyjnym do 2300zł

23 Paź 2014 18:06 4056 9
  • Poziom 29  
    Hej,

Do wydania na pralkę mam 2300pln. Co teraz się kupuje? Na lewo i prawo Bosch i Boscha też mam w planie dokładnie ten model -> Serie | 8 Logixx WAW24440PL http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-su...-pelnowymiarowe/WAW24440PL.html?source=browse

Zależy mi na indukcyjnym silniku, żeby to w miarę cicho pracowało. Załadunek 8-9kg. Wydaje mi się, że ten model Boscha to dobry i optymalny wybór?
  • Specjalista AGD
    Dobrze byłoby zmienić tytuł, bo o pralkach indukcyjnych nie słyszałem. Ktoś może pomyśleć, że chodzi o grzanie indukcyjne :)
    Dalej, silnik indukcyjny to każdy silnik zasilany zapięciem przemiennym (czyli np. silnik w 30 letniej pralce Polar PS663). Też tu wprowadza zbyt ogólne rozumowanie.
    Fakt, że obecnie to silniki uniwersalne (komutatorowe zasilane napięciem przemiennym lub stałym (w celu większych obrotów)), no i silniki indukcyjne gdzie zazwyczaj (w małych silnikach - tu akurat pralki) mamy wirnik w postaci zwartej klatki. W tej grupie są najpopularniejsze silniki 3 - fazowe sterowane falownikiem (płynna regulacja prędkości). I zapewne o takie Tobie chodzi. Jest jeszcze inna odmiana tych silników, gdzie zamiast stałego stojana i ruchomego wirnika, mamy stały wirnik i ruchomy stojan (np. LG).

Podobno ten ostatni wynalazek jest najlepszy, ale niech się inni wypowiedzą.
  • Poziom 29  
    No tak, tak wiadomo, że chodzi o silnik. Twoje ostatnie zdanie, co masz na myśli? W sensie te ich 8 Logixx WAW24x40PL najlepsze czy mówisz o silniku i jego typie(LG)?
  • Specjalista AGD
    Pralki WAW24440PL od środka nie widziałem, ale wg. opisu można by twierdzić, że ma silnik 3-faz + pasek napędzający. A marka LG ma silnik montowany z tyłu zbiornika.
    Szybkie porównanie w budowie: Link

Który lepszy... Niech ocenią użytkownicy.
  • Poziom 29  
    Hmm, a co powiecie o LG F14A8TD? -> http://www.lg.com/pl/pralki/lg-F14A8TD?gclid=CJiw5LSpxcECFSPItAodU3wAEA
    Kosztuje 2000pln, mieści się w budżecie, wygląda bardzo nowocześnie i ładnie. Grzałka, że stali niklowej lub niklowanej, więc kamień nie będzie tak się czepiał a u mnie woda jest bardzo twarda.
    Osadzenie silnika na bębnie czy bębna na silniku chyba jest lepszym rozwiązaniem niż klasyczny napęd paskiem klinowym.
    I co tu wziąć, hmm.
  • Specjalista AGD
    Z tą grzałką niklowaną to taki chwyt marketingowy. Kiedyś większość pralek miała grzałki niklowane, ale niklowanie kosztuje.

Akurat nikt z bliskich znajomych nie ma LG, więc nie mam jak się dopytać. Słyszałem, że są mało awaryjne, ale jak się ma pecha, to kupując pralkę za 10000zł i tak może się po 2 dniach uszkodzić
  • Poziom 29  
    U nich na stronie jest napisane, że to "stal niklowa" a raczej nie jest to samo co stal niklowana. Stal niklowa musi być jakimś stopem.

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Jednak LG trochę przegrywa z Bosch. Dobrze przeanalizować LG to taka zwykła praleczka z bajerami(dźwięki pokrętła i przycisków). Nie ma systemu AquaStop przed zalaniem wody, nie ma pauzowania żeby w trakcie prania dorzucić "zapomniane rzeczy", nie ma kontroli ilości piany. Bosch to oferuje.
    LG nadrabia designem i innym mechanizmem napędzania bębna(bezpośredni).

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Ok, wystarczy mi ten filmik( https://www.youtube.com/watch?v=G1du2uFOO-Q ) żeby nic nie kupować od LG i nie interesuje mnie jaki to był model w filmiku i że filmik dość stary. Jak firma potraktowała klienta to jakaś żenada. Na dodatek nawet te modele LG po 2000pln nie mają systemu przed zalaniem.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

To mój nowy faworyt: Siemens iQ 500 iSensoric WM12T460PL http://www.siemens-home.pl/produkty-energoosz...od-frontu/60-cm/WM12T460PL.html?source=browse

To chyba praktycznie ten sam model co WAW24440PL od Boscha tylko zrobiony przez Siemensa. Być może ta sama fabryka i te same części.
  • Specjalista AGD
    emigrant napisał:

Ok, wystarczy mi ten filmik( https://www.youtube.com/watch?v=G1du2uFOO-Q ) żeby nic nie kupować od LG i nie interesuje mnie jaki to był model w filmiku i że filmik dość stary. Jak firma potraktowała klienta to jakaś żenada.

Tak może być z każdą rzeczą i dowolną marką. Jak kupisz Miele za 10k zł i serwisant oleje klienta / czy na infolinii osoba się nie zna i powie, że tak ma być. To będzie identyczna sytuacja. Niestety nie przewidzisz wszystkiego. Jeden kupi i przez 7 lat będzie działać bezawaryjnie i powie, że to najlepsza marka / model. Druga osoba kupi taki sam model, nawet w tym samym dniu / sklepie i po tygodniu pojawi się usterka. Serwis będzie po tygodniu i kolejne 4 tygodnie będą czekać na sprowadzenie części. To ten drugi klient będzie mówił, że ta marka jest najgorsza, a serwis też, bo ile można czekać. On przecież ma nowy sprzęt i wydał tyle kasy.

Prawie każdy producent ma swe lepsze i gorsze (nie koniecznie tańsze) modele.

Mam nadzieję, że zakupisz sprzęt z którym nie będzie kłopotu.
    Siemens i Bosch to jeden właściciel / wytwórca, podobnie jak Hotpoint Ariston / Indesit...
  • Poziom 29  
    Pomijając serwisy i ten filmik. LG w tym przedziale cenowym nie oferuje nic konkretnego. Wręcz przeciwnie, nie ma wielu funkcji przydatnych co ma Bosch/Siemens. DirectDrive i nowoczesny design to za mało.
    BTW, spodobał mi się cholernie Siemens iQ 700 i iQ 800 z systemem i-Dos automatycznego dozowania płynu piorącego i płukania :). Ten bajer plus jeszcze kilka innych malutkich to trzeba extra dołożyć 1500pln, trochę za dużo, bo przy 3500pln można już coś chyba szukać u Miele(z tych tańszych).
  • Specjalista AGD
    No tak. Każdy producent ma swoje technologie. AquaStop jest opatentowany i aby go producent mógł zastosować w danym modelu. Musi uzyskać zgodę i odpowiednio zapłacić właścicielowi patentu. Podobnie jest z systemem DD, napowietrzanie (teraz nie pamiętam nazwy), itp.