Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel makro - kopiowanie z kilku plików do jednego

Piotr.Plus 23 Paź 2014 19:04 1569 8
  • #1 23 Paź 2014 19:04
    Piotr.Plus
    Poziom 2  

Witam,
    potrzebuje pomocy z excelem, w temacie:

Kilka osób, codziennie wypełnia ten sam plik, jeśli chodzi o dane - nazywając go swoim nazwiskiem. Pliki codziennie są zgrywanie, w jedną lokalizację (folder) do jednego pliku pod nazwą Zestawienie (obecnie metoda kopiuj wklej).
    Każdego następnego dnia pliki z kolejną datą zastępują poprzednie.
    Chciałabym, aby automatycznie z kilku plików zgrywane były dane z obszaru B5:L34 (nagłówki pozostają wszędzie takie same), do kolejnego wolnego wiersza z uzupełnieniem w kolumnie M i N daty i nazwy z komórek C2 i E2 (Firma i data wypełnienia pliku).
    Chodzi o to by w zestawieniu mieć wszystkie dni.
    Kolumny M i N są tylko w pliku zestawienie

Bardzo proszę o pomoc

0 8
  • #3 28 Paź 2014 21:09
    Piotr.Plus
    Poziom 2  

Udało mi się dopasować pliki i przetestować.

Za każdym razem pojawia mi się komunikat - w schowku jest duża ilość informacji, czy chcesz później wklejać je do innego programu.
    Może źle dopasowałem? nie mam wprawy w excel.

Czy można wprost przenosić dane bez np formuł. Tzn w każdym pliku jest lista rozwijana z RM (wybór z kilkunastu opcji), czy też wyszukaj pionowo dla dodania informacji. Chciałbym wprost przenosić dane, z zachowaniem daty, waluty, ale bez formuł.

0
  • #4 28 Paź 2014 21:23
    clubs
    Poziom 30  

Piotr.Plus napisał:
    Udało mi się dopasować pliki i przetestować.

Za każdym razem pojawia mi się komunikat - w schowku jest duża ilość informacji, czy chcesz później wklejać je do innego programu.
    Może źle dopasowałem? nie mam wprawy w excel.

Czy można wprost przenosić dane bez np formuł. Tzn w każdym pliku jest lista rozwijana z RM (wybór z kilkunastu opcji), czy też wyszukaj pionowo dla dodania informacji. Chciałbym wprost przenosić dane, z zachowaniem daty, waluty, ale bez formuł.

po paste czyli wklejeniu musisz dać
    Application.CutCopyMode = False

a dane musisz wklejać przez wklej specjalnie i wartości i formaty liczb

0
  • #6 29 Paź 2014 18:10
    Piotr.Plus
    Poziom 2  

niestety poprawiony plik nie działa, otwiera mi pierwszy plik do importu i zatrzymuje się. Makro podświetla linię:

ActiveSheet.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
    :=False, Transpose:=False

0
  • #9 31 Paź 2014 07:34
    Piotr.Plus
    Poziom 2  

Dziekuję,
    testowałem na kilku plikach - wszystko bez problemów.
    nastepny tydzień popracuję na "żywym" materiale.

0