Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra H GTC - Światła cofania problem

demon220 23 Oct 2014 20:26 5337 3
    demon220
    Level 14  
    Witam mam taki problem ze światłami cofania.
    Rano wsiadam do samochodu włączam wsteczny bieg światła działają jak tylko przejadę jakiś odcinek drogi dopóki samochód się nie nagrzeje światła działają po jego nagrzaniu światła cofania nie świecą do kolejnego przestygnięcia silnika.. Co to może być ?
  • Helpful post
    r6665
    Level 14  
    sprawdź przewód ... wygląda tak jakby po rozgrzaniu silnika robiło się delikatne zwarcie polegające na przegrzaniu się izolacji na przewodzie
    demon220
    Level 14  
    dobrze sprawdzę przewód jeszcze raz ale jak go sprawdzałem ostatnio wyglądał na dobry.. zauważyłem też że jak jest czujnik biegu wstecznego w skrzyni to przebiega blisko niego waż z płynem chłodniczym może to ma jakiś wpływ na to ? Albo czujnik pada jak się skrzynia nagrzeje ?

A jak wypnę tą kostkę z czujnika i ją zewrę jakimś spinaczem to w ten sposób jak przewód jest dobry powinien zapalić się wsteczny ? To pozostałby tylko czujnik?
    r6665
    Level 14  
    zrób tak:
    weź sobie jeden długi przewód i jakieś mocowanie do niego podepnij pod włącznik przy dzwigni biegów i niech sobie leży na tylnej kanapie. Kiedy silnik się już rozgrzeje i będzie tak jak pisałeś włącz wsteczny i sprawdź czy na osobnym przewodzie czy się zapali.
    Możesz też zrobić tak jak piszesz tylko nie wiem, które styki masz na myśli jeśli te od włącznika to raczej bez sensu sam włącznik możesz sprawdzić w każdej chwili za pomocą diody żarówki próbówki itd