Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja XP na VirtualBox

23 Paź 2014 21:44 1347 28
  • Poziom 7  
    Witam!
    Mam problem z instalacją Windowsa XP na Virtual Box, wyskakuje mi komunikat:
    " FATAL: No bootable medium found! System halted"
    Jak temu zaradzić??
  • Spec od komputerów
    Ustaw poprawnie nosnik z ktorego chcesz bootowac.
  • Poziom 7  
    Przedtem miałem z dysku nie szło wczytać później z płyty CD obraz iso też nie, może w ustawieniach kontrolera IDE mam coś nie tak?
  • Spec od komputerów
    Wybierasz bootowanie z napedu (z obrazem) i co sie dzieje? Nie startuje?
  • Poziom 7  
    Ale tam mam wszystko dobrze ustawione IDE Primary Slave itd.?? Nie startuje zaraz po naciśnięciu start wyskakuje mi ten komunikat
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ten obraz iso wygląda na niepoprawny, ma zaledwie 2MB.
  • Poziom 7  
    Może w tym leży przyczyna?
    Całkiem prawdopodobne jeśli nie da się bootować z obrazu, bo jest uszkodzony lub niekompletny.
  • Poziom 7  
    Plik iso wykonany jest poprawnie lecz nadal ten sam komunikat
    Zmień jeszcze kolejność bootowania, bo masz na pierwszym miejscu FDD i sprawdź.
  • Poziom 7  
    Zmienione dalej to samo

Dodano po 16 [minuty]:

O dziwo na innym laptopie na którym mam win 7 pół roku temu instalowałem XP na VirtualBox i nie było problemów a na teraz na win 8 nie idzie
    Zmień sobie obraz dysku na swoją stację dysków i uruchom instalację z płyty z napędu, mnie przed chwilą tak ruszyła instalacja XP.
    Tak, chodzi mi o to, wybierasz literę swojego napędu i wkładasz płytę. U mnie instalacja ruszyła od razu.
  • Poziom 7  
    Host Drive E jest to u mnie płyta z obrazem i to zamienić jako Empty?? Jeśli tak to ten sposób też nie działa
    glazur9210 napisał:
    Host Drive E jest to u mnie płyta z obrazem i to zamienić jako Empty?? Jeśli tak to ten sposób też nie działa

To nie posiada kolega płyty instalacyjnej, tylko płytę z nagranym obrazem?
  • Poziom 7  
    Nie, miałem na dysku folder z XP i z tego obraz zrobiłem
    glazur9210 napisał:
    Nie, miałem na dysku folder z XP i z tego obraz zrobiłem

Możesz rozszerzyć tą wypowiedź.
  • Poziom 7  
    Nie miałem płyty instalacyjnej tylko folder zrobiłem z tego obraz programem PowerIso i nagrałem to później na płytę
  • Spec od komputerów
    Jak juz napisalem wczesniej, to nie bedzie dzialac.
  • Poziom 7  
    Ale w folderze jest instalka systemu i inne dodatkowe pliki więc czemu nie pójdzie zrobić?? Proszę o oświecenie
  • Spec od komputerów
    Bez poprawnego boot sectora plyta nie bedzie bootowalna.
  • Poziom 7  
    Czyli mam zastosować się do instrukcji z podanej przez ciebie strony?
  • Spec od komputerów
    Na to wyglada. Oczywiscie mozesz uzyc dowolnego programu, ktory potrafi utworzyc bootowalne iso z wlasnym bootsectorem.
  • Poziom 6  
    glazur9210 napisał:
    Ale w folderze jest instalka systemu i inne dodatkowe pliki więc czemu nie pójdzie zrobić?? Proszę o oświecenie

Jeśli na obrazie jaki zrobiłeś, instalka jest w folderze, a nie bezpośrednio na płycie, to nie ma szans żeby poszło.

Z twoją instalką na pewno musi być coś nie tak. Nie dość, że waży 2MB, to jeszcze virtual box widzi z nią problem. Jeśli jest to instalka XP professional sp3 to powinna ważyć ponad 500mb.
  • Poziom 7  
    "Z twoją instalką na pewno musi być coś nie tak. Nie dość, że waży 2MB, to jeszcze virtual box widzi z nią problem. Jeśli jest to instalka XP professional sp3 to powinna ważyć ponad 500mb"
    Wczesniej zrobiłem obraz samej instalki potem całego folderu, nie wiem tylko czemu na innym laptopie gdzie mam windowsa 7 na VirtualBox instalowałem XP wczytanego prosto z folderu a tutaj jest problem
    "Jeśli na obrazie jaki zrobiłeś, instalka jest w folderze, a nie bezpośrednio na płycie, to nie ma szans żeby poszło"
    Mam folder z instalką nagrany na płytce ale musiałbym z niej zrobić bootującą żeby startowała czy od nowa wszystko na innej nagrac i zbootować??