Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda felicia 1.3 MPI - spadek mocy co jaki¶ czas

dziadek2891 23 Oct 2014 22:57 2850 14
 • #1
  dziadek2891
  Level 9  
  Witam.
  Moja fela kupiona w marcu co jaki¶ czas ma spadki mocy , tak gdzie¶ raz w miesi±cu :| .Problem jest taki , że zaczyna delikatnie się podduszać lecz nie ga¶nie , obroty zaczynaj± delikatnie falować 800-400 +- , brak kompletnie mocy ciężko ruszyć , słaba reakcja na wci¶nięcie gazu . Po zgaszeniu i odpaleniu problem znika , fela ci±gnie do odcięcia . Obroty na biegu jałowym s± ok , ssanie jest zaskakuje .
  Wymienione ¶wiece , filtr paliwa .
  Przegl±dałem forum , nie wiem od czego zacz±ć ? Czyszczenie przepustnicy , regulacja luzu zaworów ( pali 7,2 raczej w normie) czy może jaki¶ czujnik ?
  Pomoże kto¶ ?
  Nie ma wstawionego gazu , dzienny przejazd to około 40 km .
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Miałem podobne objawy jak miałem uszkodzony czujnik halla.
 • #3
  dziadek2891
  Level 9  
  Czujnik halla z tego co doczytałem odpowiada za ustawienie zapłonu , a więc jak padnie to bym miał chyba problemy cały czas ?? dobrze rozumiem ??
  Ma kto¶ jakie¶ jeszcze pomysły ?
 • #4
  and61
  Level 26  
  A co VAG na te objawy ? Filtry powietrza i paliwa zmienione ? Rozrz±d jest w porz±dku ? Przepustnica czysta ?
 • #5
  dziadek2891
  Level 9  
  Nie podpinałem auta pod kompa trochę brak czasu , filtry wymienione , rozrz±d ? nie wiem ale na pewno nie był wymieniany (mało kto wymienia łańcuszek) . Przepustnica ? nie czy¶ciłem , zabiorę się za to .
 • #6
  dziadek2891
  Level 9  
  Przepustnica wyczyszczona była trochę zasyfiona , nowa uszczelka pod przepustnicę , obroty wieszały się na 2000 po przegazowaniu wracało do normy . Ustawienia wgrane motordiagiem obroty nie wieszaj± się lekko faluj± 768-800 czy to norma ? vag nie pokazuje błędów polatam miesi±c zobaczę czy objaw wyst±pi .
 • #7
  dziadek2891
  Level 9  
  Od¶wieżam w±tek . Znowu dzieje się to samo , w deszcz porażka z jazd± , zauważyłem , że na cewce zapłonowej s± małe wyładowania przebicie delikatne na obudowie , jak się rozgrzeje prawie znika (sprawdziłem zraszaj±c wod±). Wymiana gumek nie pomogła . Chcę kupić now± tylko nie wiem jakiej firmy wybrać : ngk , champion , czy tesla ? Wszystkie s± w podobnej cenie podpowiecie co wybrać?
  Ta co padła to champion .
  Wymieniony map sensor , czujnik wału, przepustnica czysta. Błędy vag to wła¶nie te czujniki które podmieniłem , wysypuje tak po 2 tygodniach to pewnie od cewki takie jaja. Help.
 • #8
  dziadek2891
  Level 9  
  Kto¶ się wypowie ?? Miał podobne problemy??
 • #9
  dziadek2891
  Level 9  
  Wymieniłem cewkę padło na ngk , nie ma przebić silnik troszkę lepiej chodzi . Ustawiłem zawory , lecz ma czasem muła , a czasem ci±gnie ładnie . Co mam jeszcze sprawdzić ? Błędów brak na vag . :cry: ¦wiece ok paliwo ładnie tłoczy filtry nowe .????
 • #10
  pawel_je
  Level 2  
  Hej, co¶ tam jeszcze było do wymiany? U mnie raz na jaki¶ czas stoj±c na ¶wiatłach na wolnych obrotach felka potrafi zmniejszyć obroty i zwiększyć, tak jakby miała się zgasić ale powstaje z większ± moc±. Tak występuje jednorazowo na jaki¶ czas. Natomiast 3 razy miałem w ci±gu pół roku, (za każdym razem padało) że odpalaj±c auto silnikiem i rur± wydechow± szarpało niemiłosiernie, na dodanie gazu jeszcze gorzej, a nawet gasło (nie było mowy o jeĽdzie autem). Wróciwszy po 15 minutach do auta już było ok jakby nic się nie stało.

  To oznaki wła¶nie padaj±cej cewki (być może wilgoć wtedy się do niej dostaje i nie chce dawać iskry a po dodaniu gazu zalewa paliwo cylinder i ga¶nie czy czujnika halla, czy może przewody masowe przesmarować wazelin± techniczn± i oczy¶cić?

  pozdrawiam :)
 • #12
  pawel_je
  Level 2  
  Moja Skoda to Felicia 1.3 mpi 68KM z 1997. Nie mam pojęcia, ale raczej linka. Z tym, że przepustnica nigdy nie była czyszczona (155k km) bo jaki¶ tam mechanik mówił, że z Felicja po czyszczeniu ciężko o adaptacje bo mieli kilka razy takie problemy. Choć teraz mam zaprzyjaĽniony warsztat skodziarzy pasjonatów, którzy felicje znaj± jak swoj± kieszeń więc uderzę do nich. Wiem, że do zrobienia jest wymiana uszczelki pokrywy zaworów bo się poci i przy odmie też, choć oleju nie ubywa, rozrz±d bo już go słychać i przy okazji simmering bo skrzynia się poci, ale to powiedzieli że przy następnej wymianie oleju za rok i jaka¶ tam tuleja przy sprzęgle, bo pedał sprzęgła drży jak się go lekko dotknie, albo trzeba go lekko unie¶ć aby przestał ale to poczekać aż sprzęgło całkowicie się rozwali (no chyba że to sprężyna nawaliła) bo miałem tak, że pedał hamulca nie odbijał, ale to sprężynę dodatkow± sobie zamontowałem i jest ok. My¶lę, że spróbuję wymienić te gumy przy ¶wiecach, bo nigdy nie były wymieniane i może rzeczywi¶cie skoro tylko po ulewie był problem to przez nieszczelno¶ć tych gum a jak pochodził trochę silnik tak trzepocz±c i jak wracałem po 15 minutach to już było ok przez kilka miesięcy, to może wtedy się wygrzało i woda wyparowała tak na logikę. Chciałbym przy okazji kupić sobie zł±cze obd2 do Felicji (to to?) bo raczej nigdy nie była podpinana, możesz polecić jakie¶ konkretnie? Jakie¶ porady?
 • #14
  maszan
  Level 25  
  mateklos wrote:
  Hmm
  Najprostszy interfejs taki dla amatorów to elm327 do jego obsługi wystarczy smartfon z Androidem i jaki prosty programik.
  Do odczytywania błędów oto wystarczy. Krzywdy nie będzie bo koszt jest niski i niedawno się nim nic zepsuć.

  Niestety z Felkiem nie zadziala - probowalem.
 • #15
  pawel_je
  Level 2  
  Zamówień na AliExpress, aby nie przepłacać w razie jakby nie zadziałało, bo na Allegro jest sprzedawane dokładnie to samo także za miesi±c zobaczymy czy działa :p kupiłem też roczn± cewkę za stówkę i nowe ¶wiece, powinno być ok i już bez niespodzianek. Plus popsikam miejsca styku masy z karoseria sprayem kontaktowym i pewnie też będzie ok, może też dołożę wazelinę techniczn±..