Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łucznik 877 - głośna praca,

24 Paź 2014 10:56 1710 4
 • Poziom 2  
  Witam,
  ostatnio wymieniałem tryby w maszynie łucznik i niestety no wymianie, ustawieniu chwytacza i ząbków maszyna zaczeła głośno pracować. Po wielu próbach okazało się , że maszyna bez obciązenia )bez nici) pracuje cichutko. Po założeniu nitki z pominięciem napręzacza też pracuje cicho. Niestety z naprężaczem dzwięki wydawane nie są adekwatne do możliwości wydawania ich przez naprężacz to jest chrobot i nawet jak by metaliczne stuki i szarpanie przez ten chodzący w górę i w dół suwak z nitką. Nie mam pojęcia co to może być ? naprężacz działa prawidłowo i jest czysty. Na 0 jest minimalne naprężenie na 9 rwie słabe nitki. Normalnie tarczki się obracają po włożeniu nitki stawiają opór. Zaczynam podejrzewać, że to nie napinacz, jednak nawiet mocno przytrzymując nitkę w palcach maszyna pracuje cicho, dopiero z napinaczem zaczyna sie problem.
 • Poziom 15  
  Jeżeli głośno pracuje, to sprawdź czy nić nie przechodzi ciężko przez bębenek, wtedy musisz ustawiać blaszkami, na której leży bębenek i czarną z prawej, jeżeli nie to to za blisko siebie koła stożkowe też mogą powodować hałas, naoliw maszynę.
 • Poziom 2  
  to raczej nie jest napinacz, wszystko jest super do momentu założenia nitki na ten chodzący góra-dól "wyciągacz. Wtedy praca zmienia się diametralnie huk i hałas pod obciązeniem.
 • Poziom 15  
  Bębenek to ta część, do której wkładasz małą szpuleczkę, przez niego może ciężko przechodzić górna nić.
 • Specjalista AGD
  Może za bardzo spasowałeś kola zębate.
  Muszą mieć minimalny luz.