Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefax Sanyo SFX-12 , zadrukowuje stronę pionowymi kreskami

bodek111 03 Maj 2005 19:29 865 3
  • #1 03 Maj 2005 19:29
    bodek111
    Poziom 14  

To już drugi fax , który przed rozebraniem był dobry, a po złożeniu na powierzchni całej strony jest drukowane coś w rodzaju kodu paskowego i zasłania to treść strony , która jest kopiowana.
    Najpierw miałem OLIVETTI OFX-540 atramentowy , który po złożeniu i próbie kopiowania lub wysłania , na stronie drukował pionowe paski na całej długości strony- myślałem wtedy że może głowice skanującą uszkodziłem w trakcie rozbiórki . Teraz mam termiczny SANYO SFX-12 który skanował bardzo dobrze przed rozebraniem, a po złożeniu dokładnie jest ten sam objaw(pionowe paski na całej stronie). Co ciekawsze paski nie są przerywane tylko regularne i równiótkie na całej stronie o szerokości 1-2 mm.
    Poza tym oba faksy są całkowiecie sprawne , tz. mozna odebrać czyste faxy i funkcje również dobrze działają. Problem skupia się tak jakby na głowicy skanującej. Może te faxy po rozłączeniu wszystkich płytek wewnątrz i ponownym złączeniu , trzeba jakoś kalibrować. Jeśli ktoś wie jak to zrobić, to proszę o podpowiedź bo już dwa faxy mi stoją na to samo.

0 3
  • #2 03 Maj 2005 20:26
    haxo1
    Poziom 9  

Witam !!! Sprawdz czy w głowicy skanującej listwa fotooptyczna nie ma zimnych lutów lub poprostu czu przewód zasilajacy ta listwe nie jest uszkodzony. Taki sam objaw miałem w Panasoniku gdy na tej listwie były zimne luty.Pozdrawiam

Dodano po 21 [minuty]:

Jeszcze najważniejsze czy podczas rozbierania skanery w tych faksach oszczedziłes czy równiez dobrałeś sie do optyki ???Czasami wystarczy podczas konserwacji lekko wygiac ta prostokatna płytke zeby diody poodchodziły z miejs lutowania...

0
  • #3 04 Maj 2005 17:26
    bodek111
    Poziom 14  

Niestety nic nie pomaga poprawianie lutów, napięcia są prawidłowe. Nadal przy kopiowaniu właściwy obraz jest poktyty pionowymi pasakmi.

0
  • #4 04 Maj 2005 23:14
    haxo1
    Poziom 9  

Jeżeli nie rozkrecałeś optyki w skanerze nie mam pojecia co się mogło stać...Nigdy nie miałem przypadku w całej praktyce konserwacji różnych faksów zeby po rozebraniu i złozeniu przestawało cokolwiek działac. Takie objawy wystepowaly w starych Panasonikach ale nie na cała strone tylko dwa trzy pasy z lewej lub prawej strony wydruku(zimne lutowania listwy z fotooptycha w skanerze). Chyba że masz w miescu gdzie rozbierałes te faxy statyczna wykładzinę i podczas dotkniecia płyty głównej rozładowałes nagromadzony ładunek uszkadzajac którys z podzespołow...ale dwa razy to samo..???Nie wiem nic wiecej nie moge Ci doradzić nie mając danego sprzetu przed oczami.Pozdrawiam Robert!!!

0
  Szukaj w 5mln produktów