Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch GBH 5-40 DE - zniknął udar

Waldi45 24 Oct 2014 12:56 9690 10
    Waldi45
    Level 8  
    Witam
    Mam młot Bosch GBH 5-40 DE udar chodził coraz gorzej aż zanikł całkiem. Znajomy mówi, że może być to za mała ilość oleju. Pytanie czy faktycznie to tylko olej czy przyczyną może być też coś innego.
    Niewiele znalazłem tu tematów na temat tego młota, pewnie dlatego, że to już wiekowy sprzęt, ale może ktoś będzie mi w stanie coś podpowiedzieć.
    Zawsze mogę iść do serwisu, ale ze względu na wiek sprzętu obawiam się, że serwis nieźle mnie skasuje więc może przy Waszej pomocy samemu uda mi się coś z tym zrobić.
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    PtasiorWro
    Level 27  
    Witam.
    Do wymiany na pewno pozycja 841,854 dokumentacje znajdziesz na tej stronie;
    http://www.powertools-aftersalesservice.com/p...bxp/SPSEARCH?lgRedirect=true&lg=pl&country=pl

Wymień też łożysko 6201 tylko dobrej klasy bo to jest słaby punkt tego młotka.

Naprawa jest prosta, wiec sobie poradzisz, po naprawie smar EPS1, tak wiem że był olej ale lepszy jest smar.

Oczywiście obejrzyj wszystkie części czy nie są uszkodzone i czy nie mają luzów.
    Waldi45
    Level 8  
    Dzięki, schematy znalazłem już wcześniej. Nie wiem tylko co oznacza łożysko 6201, bo takiego oznaczenia na schemacie nie widzę, ale tak jak PtasiorWro wspomniał, jak rozbiorę i tak wszystko trzeba dokładnie obejrzeć, więc jak będzie zniszczone pewnie będę widział. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie PtasiorWro. Na schematach które oglądałem widać dwa rodzaje oleju (5o ml i 1000 ml) i smar do stosowania. Pytanie czy wszystko to można zastąpić smarem EPS1?
    PtasiorWro
    Level 27  
    Łożysko 6201 znajduje się na wirniku od strony przekładni.
    Tak wszystko można zastąpić EPS1.
    Waldi45
    Level 8  
    Dzięki za informacje, teraz czas przystąpić do pracy. Dam znać jak poszło i co było do wymiany. Może komuś się jeszcze przyda :)
    Waldi45
    Level 8  
    Prace rozpoczęte ale utknąłem na tym samym punkcie o którym pisał liseczq tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11550143#11550143
    Dokładnie to na punkcie nr 6. instrukcji o której wyżej pisał MarcinC2. PtasiorWro podpowiedz mi proszę, czy faktycznie trzeba podgrzewać tą obudowę, żeby wyjąć tą oś główną, czy też jest na to inny sposób? Szczerze mówiąc wolałbym uniknąć grzania palnikiem obudowy ponieważ niżej obudowa nie jest już aluminiowa a plastikowa.
    PtasiorWro
    Level 27  
    Czasem trzeba grzać ale bardzo rzadko.
    Odkręć silnik 4 T30 i rękojeść 2 T25, wyjmij wirnik, zdejmij resztę plastików, złap za tuleje w imadło i młotkiem gumowym uderzaj w korpus aluminiowy.

Jak nie będzie chciało iść to trzeba grzać.
    Waldi45
    Level 8  
    Ok, dzięki za informacje. Myślałem, że uda mi się to wyjąć bez rozmontowania reszty elementów ale cóż, skoro nie ma innego sposobu ...
    Możesz mi jeszcze powiedzieć ile napakować tam później tego smaru o którym pisałeś, że może zastąpić olej?
    Rozumiem, że składając wszystkie elementy pewnie powinienem je nasmarować, ale czy i ile tego smaru pakować do środka (tam gdzie teraz widzę olej), czy też może samo nasmarowanie elementów wystarczy do prawidłowej pracy.
    Tolanych
    Level 10  
    A jest schemat do takiej wersji młota? Części podobne?
    (pokrętło jest na boku, a nie u góry młota)
    Bosch GBH 5-40 DE - zniknął udar Bosch GBH 5-40 DE - zniknął udar

to jest schemat tez od 5-40 DE , ale inna wersja..
    Bosch GBH 5-40 DE - zniknął udar
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    O schemat musisz pytać chińczyków, ponieważ Bosch takiej maszyny nie produkował i nie produkuje.