Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście audio cyfrowe z TV na wiele kanałów

SilkKheldar 24 Paź 2014 14:17 717 2
  • #1 24 Paź 2014 14:17
    SilkKheldar
    Poziom 5  

Czy istnieją modele TV, które podają cyfrowy sygnał audio w formacie wielokanałowym a nie tylko stereo?
    Chodzi mi o to, żeby oglądając film z wielokanałowym dźwiękiem (DTS, DD5.1) z USB wpiętego w TV lub komputera podłączonego do TV przez HDMI, doprowadzić taki dźwięk z telewizora do amplitunera (wejściem cyfromym (optyczne lub coaxial).
    Przetestowałem kilka modeli TV (Sony, LG) i niestety w żadnym dźwięk nie był wysyłany z TV w formacie wielokanałowym a jedynie stereo.
    Poszukuję modelu TV, który pozwalałyby mi na oglądanie filmów z USB i cieszenie się pełnym brzmieniem. (rozmiar TV: 42"-50") Czy w ogóle jest coś takiego dostępne na rynku?
    Od razu uprzedzę, że nie mam możliwości podłączenia laptopa w porządku:
    komputer (HDMI) >> amplituner (HDMI) >> TV,
    ponieważ moja pięknie brzmiąca, ale leciwa już Yamaha, nie posiada wejścia HDMI.

• #2 24 Paź 2014 14:22
    niewolno2
    Poziom 38  

Jeżeli takowy sygnał dostarczysz do TV które obsługuje taką technologię to będziesz mógł go przesłać do wzmacniacza/kd.

• #3 24 Paź 2014 17:08
    SilkKheldar
    Poziom 5  

Kiedy właśnie nie. Biorę np. film (mkv) z dźwiękiem DD5.1:
    a) odtwarzany w komputerze ma 6 kanałów > podłączam wyjściem SPDIF do wzmacniacza i gra 6 kanałów
    b) ten sam film przegrany na pendrive i odtwarzany z USB w TV gra prawidłowo, ale już z wyjścia SPDIF (optyczne) do wzmacniacza trafia tylko wersja dwukanałowa (ostatnio testowałem na LG42LB5700)
    c) ten sam film odtwarzany z komputera podłączonego do TV przez HDMI (oczywiście dźwięk też przez HDMI) widać na TV ale przekazany dźwięk do wzmacniacza z wyjścia w TV nie jest już wielokanałowy (ostatnio testowałem na SONY KDL4000W oraz wspomnianym wyżej LG)
    Identyczne przypadłości dotyczą filmów z fonią w DTS.

Nie wiem czy to przypadłość poszczególnych modeli, czy po prostu producenci dogadali się, że standardem wyjścia cyfrowego audio z TV będą tylko 2 kanały.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME