Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 46010 czujnik NTC

24 Paź 2014 15:29 6360 2
 • Poziom 9  
  Witam

  Posiadam w/w zmywarkę lecz posiada ona problem nie dogrzewa odpowiednio wody. Na krótkich programach woda wcale nie jest podgrzewana, na programie Intensywnym jest podgrzana ale zdecydowanie za słabo (okolo 40C ).

  Rozkręciłem ją i sprawdziłem oporność grzałki która wynosi 26Ω czyli wychodzi na sprawną, dostałem się do modułu ale tam nie widać żadnych uszkodzeń z przekaźnikiem ani luźnych lutów.

  Pytanie moje jak sprawdzić termostat jak powinien mieć wartość i na których stykach mierzyć (termostat jest połączony z czujnikiem zanieczyszczenia wody 4 piny), jak sprawdzić hydrostat?? który w stanie zerowym ma brak przejścia oraz nie wiem jak to się nazywa to urządzenie ale jest bardzo podobne do hydrostatu znajduje się zaraz obok niego, ono również w stanie zerowym nie ma przejścia a po włączeniu pojawia się napięcie ale tylko na jednym styku, od tego drugiego urządzenia odchodzi przezroczysty wąż w którym jest ciągły brak wody, czy tak powinno być??

  Dziękuje za jakakolwiek pomoc

  EDIT: hydrostat i te drugie urządzenie pokazuje przejście jeśli lekko dmuchnę w wężyki, włączyłem na mycie intensywne ale tez już nie grzeje podłączając miernik do dwóch pierwszych przewodów z prawej strony modułu (to rozumiem jest zasilanie grzałki, kolory przewodów to niebieski i brązowy) jest napięcie 230V ale na grzałce brak napięcia.
 • Specjalista AGD
  Jaki błędy ma zapamiętane w trybie serwisowym?
 • Poziom 9  
  a mógłbym dowiedzieć się jak wejść w tryb serwisowy. elektrodowałem ale nic nie mogę znaleźć. kojarzy mi się coś z dwoma pierwszymi klawiszami od prawej ale nie jestem pewien nie chce popsoć jeszcze bardziej.

  EDIT:
  błędy są trzy i tak
  1- i70
  2- i20 (lecz tu ten błąd pojawił mi się na wyświetlaczu podczas pracy gdy zmostkowałem hydrostat)
  3- i60

  EDIT 2:

  Po resecie błędów i włączeniu krótkiego programu zmywarka skończyła bez problemów, ale umyła tylko w zimnej wodzie, zaś w trybie serwisowym pojawił się błąd i60

  Jeśli dobrze wyczytałem to za grzanie wody może również odpowiadać tacho, na pinach przy pompie na dwóch jest przejście wartość około 48Ω, dwa kolejne brak przejścia, czy to może być przyczyna nie grzania wody??

  EDIT 3:

  czy można dokupić same tacho??