Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 47pfl8404H - Problem z hdmi-macbook, utrata kolorow co kilka minut

psiwentyl 24 Paź 2014 15:48 3240 7
  • #1 24 Paź 2014 15:48
    psiwentyl
    Poziom 5  

Witam.

Mam nastepujacy i dziwny problem i prosze o pomoc, gdyz moje pomysly juz sie skonczyly. Mam telewizor Philips 47PFL8404H. Laptopa podlaczam bez problemow przed hdmi, nigdy nic sie nie dzialo i DVD, playstation czy laptop Dell Alienware dziala bezproblemowo.

Problem pojawil sie gdy kupilem dodatkowo macbooka pro. Kiedy jest podlaczenie przez kabel hdmi po kilku minutach-czasami 5-10-15 nagle pojawia sie zielony ekran i znikaja kolory, robi sie jakby negatyw

Philips 47pfl8404H - Problem z hdmi-macbook, utrata kolorow co kilka minut

Probowalem zmieniac kabel, wtyczke i zawsze robi sie to samo. Pojawia sie i np po minucie,dwoch trzech znowu zielony ekran na sek i pojawia sie z powrotem dobry obraz. Dalem nawet macbooka z reklamacja bo bylem przekonany, ze z wtyczka jest cos nie tak, ale po odebraniu laptopa sprawdzilem z innym ekranem(w drugim laptopie mam wejscie hdmi in) i nie bylo problemow.

Na dellu ani razu nie pojawil sie ten problem, czyli musi cos sie dziac przy polaczeniu macbooka z telewizorem. Moze kabel potrzebny jest specjalny od apple albo jakiegos belkina? Mam dobrej jakosci kable hdmi, nie sa chyba najdrozsze, ale zaden nie jest byle jaki i zaznaczam, ze ani razu przy podlaczeniu Playstation czy laptopa Della problem sie nie pojawil. Z wtyczka w macbooku tez musi byc wszystko ok skoro dziala bezproblemowo jak podlaczynem macbooka do ekranu w drugim laptopie i nic sie nie zmienilo.

Ma ktos pomysl co to moze byc i jak temu zarardzic? Z gory dziekuje

P.S Jesli dzial jest zly to prosilbym o przeniesienie w prawidlowe miejsce.

0 7
  • #2 25 Paź 2014 15:20
    Polon_us
    Poziom 41  

psiwentyl napisał:
    Moze kabel potrzebny jest specjalny od apple albo jakiegos belkina?

Apple bardzo mocno forsuje swój standard DisplayPort lub Mini Display Port. Ten Mac ma takie wyjście? Jeśli tak, to może spróbować połączyć odpowiednią przejściówką. Ale z tego co wiem, to nie są to tanie sprawy i może było by dobrze zabezpieczyć się możliwością zwrotu.

Ja odnoszę wrażenie, że tu występuje problem z HDCP - High Definition CopyRight Protection. Objawy wskazywały by na to. Jakby telewizor nie wiedział, czy może puścić ten sygnał video czy nie. Choć to dziwne, bo komputery nie mają wbudowanego takiego systemu. Mówię tu o komputerach PC.

Czy Mac ma jakieś ustawienia w karcie graficznej odnoszące się do HDCP?

0
  • #3 25 Paź 2014 20:40
    psiwentyl
    Poziom 5  

Nie ma takiej opcji. Probowalem zmieniac wszystkie rozdzielczosci i niestety nawet jak tv ustawiam na 1600x900 to robi sie to samo. Szukalem w roznych miejscach i znalazlem jakies rozwiazanie ale z 2012 i to na inny system zupelnie w macu. na Liona. A teraz jest Mavericks.

I found that the 'HDMI problem' between my Philips TV and my MacMini was caused by an incompatible handshake between the TV and MacMini (which runs Lion). The solution that worked for me is to add a file to the 'Overrides' folder on your Mac ((DisplayVendorID-410c))

I jest wrzucony ten plik czy folder do sciagniecia ale domyslalm sie, ze nie ma co wrzucac tego do innego systemu operacyujnego i raczej to nie pomoze

Wiem, ze ludzie tez mieli z tym problemy ale nie udalo mi sie znalezc zadnego rozwiazania ale tez jestem przekonany w 100 %, ze jest to jakis problem miedzy macbookiem a telewizorem, pewnie jakies ustawienia. W samych opcjach karty graficznej nie ma duzo opcji, raptem ustawienie rozdzielczosci i kolorow.

Moze masz jakis sposob lub ktokolwiek ma jakis pomysl?

Dodano po 47 [sekundy]:

A mam macbooka pro i mam wejscie hdmi, wiec nie potrzebuje uzywac zadnych DisplayPortow.

1
  • #4 26 Paź 2014 03:31
    Polon_us
    Poziom 41  

psiwentyl napisał:
    A mam macbooka pro i mam wejscie hdmi, wiec nie potrzebuje uzywac zadnych DisplayPortow.

Jak kolega uważa. Ale sądząc po lekturze dyskusji na ten temat na stronie Apple, nie jestem dobrej myśli. Problem zdaje się nie rozwiązany do dziś w kontekście telewizorów Philips.
    Apple "zwala" konsekwentnie na telewizor/firmę.
    I może cytat z forum Apple a propos Mini DisplayPort:

I purchased the Belkin 16FT Mini DisplayPort to HDMI Cable from Amazon and just tested it out. Would you believe the problem is resolved? I don't know if there were some HDMI protocol changes or what exactly the issue was (internally frayed wire in the Monoprice Adapter? We've had it for a year) but regardless we're up and running on both computers now.

Cóż, nie będę raczej w stanie coś koledze coś pomóc.Tylko parę rzeczy, które znalazłem przy okazji, można je sprawdzić:

- strona o rozwiązywaniu problemów z HDCP/handshaking - co prawda w j. angielskim, ale sądząc po wpisie kolegi na forum Apple, nie powinno to stanowić problemu :)

- kolega może sprawdzić ustawienia obrazu w programie ColorSync Utility (Mac Utility folder)

-widziałem sugestie sugerujące wyłączenie wszelkich wygaszaczy ekranu

- sugestia Apple, co prawda dla AppleTV, ale przeczytać można:

Your TV is displaying incorrect or inverted colors
    Verify that your TV does not have a special picture mode enabled (sometimes referred to as Vivid or Dynamic). This mode may be the default on your TV and can affect the overall colors, depending on the lighting in a room. Refer to the manufacturer's user guide for assistance with changing your TV picture mode.
    Change the Apple TV HDMI output settings:
    On your Apple TV menu, go to Settings > Audio & Video.
    Scroll down to the HDMI Output menu and use the Select button on your Apple Remote to cycle through the following options: Auto, YCbCr, RGB High, RGB Low.
    When cycling through the HDMI Output options, your TV may take a short period of time to adjust to the new color profile.

Powodzenia :)

0
  • #5 26 Paź 2014 09:32
    psiwentyl
    Poziom 5  

Myslalem, ze mowa jest o jakims adapterze.

Zgadzam sie z powyzszym jesli chodzi o Mini DisplayPort. Z tego co wyczytalem to wlasnie to moze byc rozwiazaniem problemow. Troche to dziwne wszystko bo macbooka pro kupilem miedzy innymi dlatego, ze ma wejscie hdmi. Air nie ma.

Prosze tylko o potwierrdzenie jednej rzeczy. Z tego co wyczytalem i rozumiem powinienm zakupic Mini DisplayPort to HDMI Kabel

Czyli ten kabel to jest cos takiego samego jak HDMI normalne tylko, ze z jednej strony ma wtyczke hdmi,ktora idzie do TV a z drugiej to wyjscie MinidisplayPort, ktora wchodzi w wejscie Thunderbolt w macbooku tak?

Prosilbym o potwierdzenie i jescze dzis zamowie ten kabel.

Dodano po 2 [minuty]:

Jestem akurat za granica i tez zauwazylem, ze telewizor ktory tutaj mam ostanti update software mial w 2010. I nie ma nowych updatow. Mozliwe, ze to wszystko laczy sie wlasnie w te problemy z hdmi i sprzetem apple. Zostalo to juz poprawione w nowych tv, ale do tego zeby wszystko dzialalo poprawnie bede musial wlasnie kupic Mini DisplayPort-Hdmi kabel

Dodano po 6 [minuty]:

I ostatnie pytanie z tym zwiazane. Polecasz zakupic caly kabel mini displayport to hdmi czy sam adapter i kabel oddzielnie?

Kabel http://www.amazon.co.uk/CSL-Displayport-certi...611&sr=8-16&keywords=Mini+DisplayPort+to+HDMI

Bralbym ten a jesli lepiej sam adapter wziac to wzialbym Belkina ze sklepu apple i do tego normalne kable Hdmi.

Dzieki z gory za pomoc. Jak potwierdzisz to wieczorem zamawiam i mam nadzieje, ze to bedzie koniec problemow.

0
  • #6 26 Paź 2014 15:52
    Polon_us
    Poziom 41  

psiwentyl napisał:
    Czyli ten kabel to jest cos takiego samego jak HDMI normalne tylko, ze z jednej strony ma wtyczke hdmi,ktora idzie do TV a z drugiej to wyjscie MinidisplayPort, ktora wchodzi w wejscie Thunderbolt w macbooku tak?

Tak to można ująć. I jest to poprawne stwierdzenie. Te wyjście Display Port (lub Mini) to nic innego, jak wyjście DVI w wersji Apple. Z jakiś powodów opracowali swój własny standard.
    psiwentyl napisał:
    Polecasz zakupic caly kabel mini displayport to hdmi czy sam adapter i kabel oddzielnie?

Zawsze, o ile to możliwe, staram się unikać adapterów. Zmniejsza się w ten sposób możliwość powstania problemów związanych z połączeniem kabel + adapter. O ile przy typowych sygnałach video/audio to raczej nie stanowi problemu, to przy połączeniach cyfrowych HDMI staram się nie korzystać z nich. Reasumując, sugerowałbym kabel Mini Display Port - HDMI. Kabel może lepiej zamówić markowy np. Belkin. Przy kupnie proszę upewnić się, co do końcówek tego kabla.

Jest jeszcze jedna kwestia na którą chciałbym zwrócić uwagę. Mam na myśli długość tego kabla. Wg specyfikacji urządzenia można łączyć wprost kablem HDMI do 5 metrów. Z moich osobistych doświadczeń wiem, że bywa z tym różnie. Połączenie 5m w moim przypadku nie działało, musiałem przejść na 1.5m i żadnych problemów. Kable tego samego producenta.
    Także, o ile to możliwe, kupiłbym kabel z niezbędną, minimalną długością, potrzebną do połączenia tych urządzeń. Może to nie będzie wygodne w codziennym użyciu, ale jeden z możliwych problemów będzie wyeliminowany.

I tak na koniec :) Kolega dość swobodnie operuje pojęciami "wejście" i "wyjście". Macbook ma wyjścia, czy to HDMI, czy to Mini Display Port. A telewizor ma w zasadzie same wejścia.
    Zawsze łączy się urządzenia na zasadzie wyjście z urządzenia A do wejścia urządzenia B.

To tak na uboczu :) Żeby uniknąć nieporozumień na przyszłość. Czy to na forum, czy to w sklepie Apple przy zakupie jakiegoś kabelka :)

0
  • #7 27 Paź 2014 11:05
    psiwentyl
    Poziom 5  

Dziekuje za pomoc. Dzisiaj przetestuje to kablem, ktory podalem. Belkin kosztuje 5x drozej a w tym momencie i tak krotki mi do niczego nie bedzie potrzebny(ewentualnie tylko do sprawdzenia czy to jest problem)ale chyba na tym co zamowilem, tez powinno wszystko byc ok. Co do dlugosci, to tez wiem, ze im krotszy kabel tym lepszy i na pewno w dluzszej perspektywnie z takiego skorzystam i wtedy tez pewnie kupie Belkina.

Mam nadzieje, ze problem sie rozwiaze i jescze dzis potwierdze, ze wszystko jest ok. Jeszcze raz dzieki za pomoc

0
  • #8 28 Paź 2014 08:37
    psiwentyl
    Poziom 5  

Niestety zmiana kabla nie pomogla, ale problem i tak rozwiazalem :)

Wgralem katalog DisplayVendorID z plikeim Display-Product0 do katalogu Oversides na macbooku. Pisalem o tym w 2 poscie, ale caly czas myslalem, ze to dzialac bedzie tylko na ten system Lion. Cale szczescie, ze link na forum gdzie to znalazlem dzialal mimo, iz post byl bodajze z 2011 czy 2012 roku.

Nie znam sie i nie jestem ekspertem, ale to zupelnie wyeliminowalo problem i wszystko dziala jak nalezy.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

0