Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Came ZF1 - brama Krono panel Came ZF1 nie działa

24 Paź 2014 18:56 3486 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,jako nowy witam wszystkich na forum.Mam problem:brama dwu-skrzydłowa,siłowniki Krono,panel sterowniczy Came ZF1 z 2008 r,dwie pary fotokomórek,zasilanie,wszystkie bezpieczniki OK,obydwie fotokomórki po zasłonieniu inicjują czerwony pulsujący led na panelu,również odłączenie przewodu z c1 inicjuje led,wygląda że to jest OK.Po naciśnięciu pilota słychać dwa ciche kliknięcia jedno po drugim ale brama nie rusza.Czy może ktoś pomóc co jeszcze mogę sprawdzić i czego szukać,proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Sprawdź siłowniki i ich podłączenie.
  • Poziom 2  
    jeżeli twój zestaw posiada wyłączniki krańcowe to radziłbym je sprawdzic lub profilaktycznie wymienic jak są stare..moze to byc przyczyną,
  • Poziom 12  
    Mogą też być uszkodzone kondensatory w siłownikach.
    Mogły stracić pojemność.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam,dziękuję wszystkim kolegom za odpowiedzi i zainteresowanie się moim problemem.Tak jak napisałem na początku sprawdziłem obwód fotokomórek,zasilanie 230 V AC,zasilanie 24 V AC na 10-11, na krótko 2-7,mój zestaw nie posiada krańcówek,kondensatory przerobiłem trochę wcześniej przy nierównym zamykaniu skrzydeł , całość chodziła bez większych problemów przez 6 lat,ale była eksploatowana dość intensywnie bo to wspólna brama do teraz. Kliknięcia o których pisałem to chyba z przekażnika radio.Po naciśnięciu pilota na listwie UVWXYE nie pojawia się żadne napięcie.Chyba pozostają przekażniki, cewki lub zjedzone styki robocze bo widzę na nich China.

Dodano po 9 [minuty]:

Dodam jeszcze że na foto ZF1 i na schematach widzę 2 bezpieczniki,na moim ZF1 są 3 bezpieczniki.