Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze sterowaniem Ariston - Ariston BS 24 FF sterownik działa odwrotnie

24 Paź 2014 19:17 3030 7
 • Poziom 2  
  Mam kłopot ze sterowaniem pieca Ariston BS 24 FF z regulatora taki jak ten ARISTON 3318239 - załączam instrukcje, taka jak posiadam

  Może jest to inny model ale wygląda tak samo i pomijam złe dopasowanie gdyż wszyscy sąsiedzi na osiedlu maja takie same. Kłopot polega na tym, że piec załącza się w momencie ustawienia niższej temperatury na regulatorze niż jest w pomieszczeniu i odwrotnie wyłącza się gdy ustawiona temperatura jest wyższa niż w pomieszczeniu. Czyli działa odwrotnie niż powinien.

  Dla przykładu: ustawiam temp. komfortową na 20 stopni a minimalną na 16. W danej chwili wyświetla się na wyświetlaczu księżyc (temp. minimalna czy też tryb nocny). W pomieszczeniu jest 16,5 stopnia a piec się załącza. W momencie przestawienia temperatury nocnej na 17 czy 18 stopni piec wyłącza się.

  Moim zdaniem powinno być zupełnie odwrotnie. Dodatkowo na wyświetlaczu pojawia się ikona płomyka w momencie jak piec jest wyłączony a gaśnie jak piec działa.

  Do pieca z regulatora idą dwa kable, po zamianie ich w piecu nadal jest to samo. W samym regulatorze są dwie możliwości podłączenia albo do pracy z regulatorem albo z jego pominięciem. Wdzięczny będę za podpowiedzi.
 • Poziom 27  
  To wygląda tak, jak by była włączona opcja sterowania klimatyzacją.
  Albo powiedz, jakie masz oznaczenia na wyjściu ze sterownika.
 • Poziom 2  
  gdzie to sprawdzić ?
  w instrukcji nie natknąłem się na to ?
  rozumiem, że to ewentualna opcja sterownika ?
 • Poziom 27  
  Powiedz jakie masz oznaczenia na wyjściu ze sterownika.
 • Poziom 2  
  jutro w takim razie zrobię zdjęcia.
  Przywołując z pamięci to za dużo możliwości tam nie ma.
  Albo podłączenie z pominięciem sterownika albo pod sterowanie.
  To ze sterowaniem oznaczone zegarem a to z pominięciem chyba literowo.
 • Poziom 17  
  ostatnie też ten temat przerabiałem, użytkownik skarżył się ze sterownik jest zły i nie działa, po zerknięciu jak jest podłączony okazało sie że odwrotnie, tzn był podłączony pod styki COM i NC, a zmieniłem na COM i NO i zaczął działać poprawnie. Jakiś instalator z łapanki byle szybko podpiął, ktoś się podpisał nie sprawdzając a użytkownik wkurzał na sterownik prawie rok.
  ehhh
  odepnij kable od sterownika i zwierając je sprawdź czy kocioł włącza grzanie kaloryferów, potem podepnij odpowiednio i będzie dobrze. Może być opcja że do kotła jest źle podpięte, albo wcale.
 • Poziom 27  
  diodak_13 , już chyba przez rok z kawałkiem kolega jakoś to ogarnął. Głęboko kopiesz :-)
 • Poziom 17  
  FOSGEN1 napisał:
  Głęboko kopiesz

  jemu nie pomoże, ale tym co szukają w necie i znajdą temat rozwiązanie może sie przydać. Czy w tej sytuacji daty ważne...?