Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lancia delta-szyberdach elektryczny

03 Maj 2005 20:44 1712 4
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z szyberdzachem (elektrycznym). Nie działa w ogóle. Po włączeniu przycisku stycznik się załącza bo słychać ale silnik ani rusz. Czy są przy nim zamontowane jakieś krańcówki, które mogłyby blokować jego pracę czy mam się przyczepić do silnika?
    Z góry serdecznie dziękuję
  • Poziom 22  
    Zacząć trzeba od podstaw. Spradzić napięcia, sam włącznik szyberdachu. Biorąc pod uwagę ,że szyberdach jest zabudowany warto byłoby zaopatrzyć sie w schemat. Będzie od razu widać gdzie i co sprawdzić.
  • Poziom 16  
    włącznik jest sprawny bo załącza przekaźnik. A co do schematu to gdzie go szukać? Na elektrodzie nic nie znalazłem.
  • Poziom 22  
    Schemat to pół sukcesu. Nie wiem gdzie można na teraz zdobyć schemat. W najgorszym układzie będziesz musiał rozebrać to co trzeba żeby dostać się do mechanizmu( być może że w tym przypadku i taj jest to konieczność). Rozbierając cokolwiek przy szyberdach uważaj na regulacje, bo potem jest trudno to wszystko wyrególować. Na początek zanim zaczniesz rozbierać sprawdz bezpieczniki, złączki itp. To że przekażnik załącza to jeszcze o niczym nie świadczy.
  • Poziom 16  
    A więc co o czym świadczy?