Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lancia delta-szyberdach elektryczny

arek13 03 May 2005 20:44 1865 4
    arek13
    Level 16  
    Witam
    Mam problem z szyberdzachem (elektrycznym). Nie działa w ogóle. Po włączeniu przycisku stycznik się załącza bo słychać ale silnik ani rusz. Czy są przy nim zamontowane jakieś krańcówki, które mogłyby blokować jego pracę czy mam się przyczepić do silnika?
    Z góry serdecznie dziękuję
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    Jerzy100
    Level 22  
    Zacząć trzeba od podstaw. Spradzić napięcia, sam włącznik szyberdachu. Biorąc pod uwagę ,że szyberdach jest zabudowany warto byłoby zaopatrzyć sie w schemat. Będzie od razu widać gdzie i co sprawdzić.
  • Relpol przekaźniki
    arek13
    Level 16  
    włącznik jest sprawny bo załącza przekaźnik. A co do schematu to gdzie go szukać? Na elektrodzie nic nie znalazłem.
    Jerzy100
    Level 22  
    Schemat to pół sukcesu. Nie wiem gdzie można na teraz zdobyć schemat. W najgorszym układzie będziesz musiał rozebrać to co trzeba żeby dostać się do mechanizmu( być może że w tym przypadku i taj jest to konieczność). Rozbierając cokolwiek przy szyberdach uważaj na regulacje, bo potem jest trudno to wszystko wyrególować. Na początek zanim zaczniesz rozbierać sprawdz bezpieczniki, złączki itp. To że przekażnik załącza to jeszcze o niczym nie świadczy.
    arek13
    Level 16  
    A więc co o czym świadczy?