Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Unitra TONSIL - naprawa głośników i części, jaki koszt?

AdreXxX 24 Paź 2014 22:42 1539 8
  • #1 24 Paź 2014 22:42
    AdreXxX
    Poziom 13  

Witam was Panowie.
    Potrzebuję od was małej pomocy. Od dziś posiadam kolumny kultowej firmy Unitra Toonsil, polskiej produkcji. Jak na zdjęciach widać głośniki w nich siedzące są w strasznym stanie. Ja chciałbym jednak je naprawić tak by znów zabrzmiały swoim dźwiękiem. Tutaj rodzi się pytanie. Ile by mnie kosztowała naprawa 2 średnio tonowych głośników i 2 wysoko tonowych. Cewki są tam dobre jedyną rzecz to nowe membrany. Brakuje jeszcze tutaj 2 piszczków orientuje się ktoś ile by mogły one do nich kosztować? Czekam na wasze sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie, a nie usuwanie posta. Dziękuję!

• Pomocny post
    #2 24 Paź 2014 23:31
    goldi74
    Poziom 43  

Do naprawy są głośniki niskotonowe i średniotonowe. A to co nazywasz piszczkami to są głośniki wysokotonowe.

• Pomocny post
    #3 25 Paź 2014 00:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Najtaniej będzie, jak kupisz od producenta całe układy drgające do swoich głośników.
    W przypadku GDM 10/60 jest to koszt 21zł za sztukę, w przypadku GDN 20/40 jest to koszt 30zł za sztukę. Nowe GDWK 7/50 to koszt 39zł z sztukę.
    Nie wiem jednak czy coś wyjdzie z tej regeneracji. Szczeliny głośników niskotonowych masz całkowicie odsłonięte. Przez to mogło tam nalecieć różnego syfu. Jak wpadło tam coś ferromagnetycznego, to nie wyciągniesz tego samodzielnie.
    Jeżeli nie czujesz się na siłach lub/i szczelina jest zanieczyszczona, możesz skorzystać z oferty regeneracji głośników przez Tonsil. Cena za GDN 20/40 to 39zł, za GDM 10/60 27zł.

• #4 25 Paź 2014 11:43
    AdreXxX
    Poziom 13  

Tak ja nie mam zamiaru sam tego naprawiać, bo wiem . że nie dam rady, a jeszcze bym gorzej zrobił. Gdzie taką regenerację mogę od firmy TONSIL znaleźć? Czy lepiej oddać je do sklepu elektrycznego gdzie też regenerują głośniki?

• #6 25 Paź 2014 12:45
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

AdreXxX napisał:
    Czy lepiej oddać je do sklepu elektrycznego gdzie też regenerują głośniki?
    To zależy. Niestety ale 90% takich sklepów regeneruje głośniki na najtańszych podzespołach, które nijak się mają do podzespołów oryginalnych.

• #7 25 Paź 2014 14:14
    AdreXxX
    Poziom 13  

Chyba jednak zdecyduję się na bezpośrednie wysłanie ich do producenta. Z moich wyliczeń wychodzi ze koszt będzie wynosił: 225zł, jak patrzę na Allegro kupno takich całych paczek to 300zł ale mimo to warto :)

@up
    A jaki myście wzmacniacz polecali, tak by pasował czasowo, np wskazówkowy.

• #8 25 Paź 2014 20:48
    Sanjose
    Poziom 25  

Ja polecam Akai AA 1050, słuchało się kiedyś i miło się wspomina :).

• #9 25 Paź 2014 21:10
    James596
    Poziom 20  

Jeśli mam być szczery, to naprawa za 225 zł nijak się nie opłaca. Jeśli dobrze poszukasz, kupisz takie całe sprawne za niecałe 200 zł. Swoje Space'86 sprzedałem za 150 zł, stan idealny.

Pomijam fakt, że za 225 złotych można kupić o wiele lepiej brzmiące stare kolumny, niekoniecznie polskiej produkcji - np. Grundig. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME