Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania

Robert-X- 25 Paź 2014 15:31 2454 7
  • #1 25 Paź 2014 15:31
    Robert-X-
    Poziom 9  

Witam.
    Podczas gotowania wywaliło zabezpieczenie 3 fazowe. Rozkręciłem płytę i jak się okazuje postrzelały warystory o ile dobrze pamiętam nazwę :)
    Pytanie czy wymieniać same warystory czy lepiej cały ten układ? Wrzucam foto na którym także widać zgrzany styk zera winnego tej usterce wg mnie.
    Kiedyś się o tym trochę uczyłem więc powinienem dać rade z naprawą.
    Bezpieczniki sprawne.
    Pozdrawiam
    płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania [/film]

Dodano po 5 [godziny] 54 [minuty]:

Nikogo na forum kto by coś poradził?
    54 wejścia i żadnej odpowiedzi?
    Niecierpliwie się ;)

• Pomocny post
    #2 25 Paź 2014 20:12
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Robert-X- napisał:
    Pytanie czy wymieniać same warystory czy lepiej cały ten układ?
    Robert-X- napisał:
    Niecierpliwie się :wink:

Niecierpliwisz się a nie napisałeś co sam zrobiłeś. Wymieniłeś te warystory ? Sprawdziłeś ścieżki od dołu? A przede wszystkim umyj wszystkie okopcone elementy.

• #3 25 Paź 2014 21:35
    skryn
    Admin grupy AGD

Robert-X- napisał:
    Wrzucam foto na którym także widać zgrzany styk zera winnego tej usterce wg mnie.

I te upalone zero przyczyniło się odpalenia warystora. Któregoś, bo na foto nie widać konkretnie który, bo po strzale zakopciła się połowa płyty. Umyj, wyczyść i będzie widać.
    Myślę, że po jego wymianie przywrócisz sprawność płyty.

• #4 27 Paź 2014 17:19
    Robert-X-
    Poziom 9  

Witam.
    Dwa Warystory żółte się spalily a przy czterech niebieskich upalily się nóżki.
    Płyta od spodu wygląda jak nowa wiec nie powinno być problemu.
    Jak mogę sprawdzić resztę warystorów?
    Zwykły miernik wystarczy?

Dodano po 5 [godziny] 9 [minuty]:

A więc tak. Biegałem dziś od elektronicznego do elektronicznego nigdzie nie było warystorów niebieskich które zaś okazały się kondensatorami.
    Panowie (dość ospali) tłumaczyli mi że to co mi sprzedają będzie odpowiednie w sensie zastępstwa za stare. Wolę się upewnić i zapytać was drodzy forumowicze :D

Warystor / kondensator stary ma opis: AC103M X1-400V zmienne Y2-250V zmienne (i jeszcze jakieś symbole w kółeczkach których nie rozczytam

Warystor / kondensator nowy który ma go zastąpić to STE 103 3kV

Warystor żółty TVR 14431* 114

Warystor zielony/ zastępca żółtego to MYC 14K431

Pytanie czy wam coś to mówi czy mam jeszcze bardziej szczegółowo opisać elementy których nie dowidzę?

płyta indukcyjna whirlpool acm 702 ne zwarcie podczas gotowania

• #5 27 Paź 2014 18:45
    skryn
    Admin grupy AGD

Warystor, to warystor, a kondensator, to kondensator.
    I kolor obudowy nie ma znaczenia. Może być nawet różowy... :)
    Ci panowie od sprzedawania części elektronicznych kończyli zdaje się jakiś kurs na warzywniaku u pana Kazia...

• #6 27 Paź 2014 18:59
    Robert-X-
    Poziom 9  

Możliwe.
    Tylko czy to zadziała po tym kursie?
    Czy te symbole się zgadzają?
    Płyta po wlutowalniu tych podzespołów ruszyła ale czy za dwa dni nie padnie ponownie?

• #7 27 Paź 2014 19:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Robert-X- napisał:

Płyta po wlutowalniu tych podzespołów ruszyła ale czy za dwa dni nie padnie ponownie?

Nawet jakbyś je wylutował, to też by działała. Poczytaj sobie w wikipedii, co to takiego warystor, jak działa, jaką rolę spełnia w układzie i do czego służy.

• #8 27 Paź 2014 19:22
    Robert-X-
    Poziom 9  

Wiem co to Warystor..
    Sprawdziłem jeszcze przed założeniem posta :)
    Tylko nie znam symboli i oznaczeń tych małych pierdolek..

Jestem elektrykiem co prawda budowlańcem..
    Zależy mi na tym aby to działało a jak niema szans żebym to załatwił porządnie przy waszej pomocy to spoko..
    Mogę zakończyć temat.
    Tylko czy te symbole Tobie nic nie mówią? Może zrobić jakieś super dokładne foto i wtedy pomożesz?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME