Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta TV AVACS Smart TV - nieudane zainicjowanie H/W

andrew220 22 Lut 2006 14:24 55407 79
    sebokuc
    Poziom 12  
    witam.
    mam te karte. to jest dziadostwo.
    najlepiej sprzedac albo wywalic aby nie wkurzala innych.
    chcialem taniej a moglem kupic ledteka winfasta.
    nie ma sensu sie tak meczyc.
    pod 98 chodzila pod xp nie bardzo.
    bardzo żałuje.
    sprzedawca nie przyjal bo niby dobra pod 98.
    to moj najgorszy zakup.
    producent powinien zwracac kase i nie produkowac nic wiecej.
    a niby tam jest chipset philipsa, ehh.
    andrew220
    Spec od GSM
    Zgadzam się z kolegą :D
    sebokuc
    Poziom 12  
    http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=142781&hl=avacs

i tyle zdrowia zmarnowala trucizna...

Dodano po 14 [minuty]:

ale prawdziwy mężczyzna sie nigdy nie poddaje...

http://www.komputerswiat.pl/download/download.asp?sid=2357

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

i jeszcze tym handlują.
    odpowiedzial ze pod xp dziala super...?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85963853

witam.
    mam pytanie.
    co to znaczy?

warning!
    setup failed to initialize.
    please reinstal driver first. :)

i dlaczego się to pojawia?

zainstalowałem tą karte tv jeszcze na innym kompie pod xp, chciałem załadowac sterowniki philipsa z płytki dołączonej i takie ostrzeżenie.

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
    andrew220
    Spec od GSM
    Nie uruchomisz programu do oglądania TV dopóki nie zainstalujesz sterowników do karty.
    sebokuc
    Poziom 12  
    a skąd sterowniki do tej karty?
    andrew220
    Spec od GSM
    Przeczytaj cały temat od początku, podawałem linki do sterowników ze strony producenta a drugie zamieszczałem jako załącznik.
    andrew220
    Spec od GSM
    Przeca pisze wyraźnie. Zainstalowałeś pobrane sterowniki ?
    sebokuc
    Poziom 12  
    chce instalowac pobrane, wypakowane sterowniki
    http://www.avacs.com.pl/index.php?sterowniki=1
    ale pojawia sie haslo:

warning!
    setup failed to initialize.
    please reinstal driver first.

mimo zmiany gniazd PCI

1) zmieniłem slot obsadzenia karty w płycie gównej
    2) zainstalowałem nowe sterowniki

windvr działa jest dobra wizja ale...
    dźwięku brak - szum lub jest mono, może to wina nadawania z kablówki w mono audio ale...
    czasem wtyczke ustawiam że działa dźwięk z jednego głośnika ale raczej szum :(

co robić?

p.s.
    a jaki ma być ustawiony standard nadawania? pal, ntsc, secam?
    xp windows nie lubi tych sterowników, brak zgodności - może dlatego te problemy
    ale co lubi te stery ?

p.s.2:
    gdzie jest młot, on chyba tylko pomoże:)

Post był raportowany.

andrew220
    Spec od GSM
    hehe nie ty pierwszy i nie ostatni szukasz młotka na tę kartę ;) system masz ustawić PAL, to że XP zgłasza niezgodność to się nie przejmuj. Masz kartę na 100% z NICAM ? inaczej o stereo zapomnij.
  • Pomocny post
    sebokuc
    Poziom 12  
    jest nicam ale stereo nie ma :[
    tuner+fm+nicam+mpeg1 mpeg2
    i D... blada z tego hie, hie
    chyba jade z tym na gielde w sobote

było w miare dobrze a dzisiaj odpalam i hasło:

Cannot detect device. Please check hardware or re-install driver.

a czemu tak nagle?
    młotek...?
    sprzedac ją , czy kiedyś zadziała?
    p.s.
    aktualizowałem "legalnego" xp i wykrył że jest "autentyczny" , ciekawe .
    może to dlatego ten problem?

a może giełda?

Post był raportowany.

andrew220
    Spec od GSM
    Jak nie chcesz stracić więcej nerwów to weź ją sprzedaj ;) ja ostatnio swojej szukam po szufladach bo jeszcze chciałem sie z nią pobawic, ale coś nie mogę znaleźć.
    osakiller
    Poziom 10  
    ja sie uporalem z tym problemem :) a mialem to samo opis jak bylo u mnie i co musialem zmienic zrobie wkrutce bo jest troszka pisanie gg-3751861
  • Pomocny post
    kjn6000
    Poziom 14  
    Mam taką kartę i na szczęście u mnie działa pod XP + sp2 jak i pod win 98 i aż się boję jak czytam jakie mogą być problemy z nią.
    Używam tych sterowników co są załączone pod xp i 98 nie wiem co to bo mam je od bardzo dawna.
    Do oglądania używam windvr z osioł..... :-) tak na marginesie program jest płatny.
    Do zgrywania z VHS używam drdivx lub windvr ale ten dvr to marny program bo nie można sobie wielkości plików samemu ustawić tylko zgrywa do bólu.
    Moim zdaniem karta ta jest marna ale da się z niej kożystać i całkiem ładnie da się z niej obraz przechwytywać.

Dodam że jest to Philips Proteus firmy KWord 7134
    Załączniki:
    usurpado
    Poziom 1  
    Witam wszystkich .

Moje problemy z kartą trwają już 3 lata czyli tyle ile ją mam . Jednak gdy działo się coś nie tak oddawałem kompa do serwisu i odbierałem go następnego dnia z naprawioną kartą . Ostatnio stwierdziłe , że nie jestem w stanie co kilka tygodni wydawać 50 zł więc zwracam się o pomoc do WAS .

Dzięki Wam udało mi się zainstalować oba urządzenia : SAA7134 TV Card - Video Capture i Philips WDM TVTuner . Jednak gdy wkładam Cd z oprogramowaniem do stacji i wybieram instalację Tunera pojaiwa się komunikat "Setup filled. Please reinstall driver first".

Nie wiem co mam robić . Pomóżcie :cry:
    piotrkubin
    Poziom 12  
    Od dobrych kilku lat mam ta karte. NIGDY, zaznaczam NIGDY nie mialem z nia problemow pod XP SP2. A tu wczoraj...Sterowniki z plytki - nie dzialaja. Jedno urzadzenie wykryje - drugie nie. Siedze od wczoraj na kilku forach. Sciaglaem wszystko co bylo do sciagniecia. W koncu poinstalowalem wszystko. Wykryl urzadzonko. Juz sie cieszylem. No to zabralem sie za instalke standardowego oprogramowania z plytki. I pyk pisze to wlasnie cos o reinstalce sterownikow. Mam 3 opcje na plycie wyboru instalacji.
    1. MpegTV Station /PCI - CONEXANT
    2. MpegTV Station /PCI - Philips
    3. MpegTV Station /USB

dziala tylko USB (ktorego nigdy wczesniej nie uzywalem, bo udawalo mi sie zainstalowac z powyzyszych tylko - jak dobrze pamietam CONEXANT)
    Tylko, ze z USB odpala sie instalka a jak przychodzi co do czego to wysypuje sie z tym glupim komunikatem H/W

Za wasza rada zainstalowalem windvr i chrisa w obu mam dzwiek itd, ale w winDVR nie moge przeszukiwac w ogole fal (ta zakladka jest poprostu nieaktywna - nie moge niczego wybraz ani anteny ani kabla)
    W Chrisie za to mozna przeszukiwac kanaly, ale niczego nie znajduje.

Co robic? Pomozcie!!
    andrew220
    Spec od GSM
    Głowiłem się nad tymi trzema opcjami co podałeś, ale już wiem. Masz nowszą wersję tej karty, wiem, bo kumpel tez taką ma. Musisz spojrzeć na karte jakiej firmy masz chipset (conexant albo philips) i zainstalować odpowiednie stery. Powinno śmigać. Te stery z płytki pasują tez do avacsa smart TV (czyli wcześniej opisywanej). Jak ktoś chce, to mam obraz płytki ze sterami, tylko cholera 150 MB waży.
  • Pomocny post
    piotrkubin
    Poziom 12  
    No wlasnie jak pisalem. NIGDY nie mialem z nia klopotow. Dopiero wczoraj. Nie idzie w ogole niczego zainstalowac z plyty. Chodzi mi glownie o oprogramowanie. Bo ze stertownikami, teoretycznie nie mam klopotow juz (chociaz takowe byly) ale w menadzerze urzadzen jest wszystko ok. Tylko chodzi o oprogramowanie. To z plyty jak pisalem nie chce dzialac, a na windvr-ze i chris'ie nie mam obrazu, znaczy nie chce znalezc zadnego programu. Kabel itd jest podlaczony i sprawny. A jak chce zainstalowac oprogramowanie z plyty to wyskakuje ten komunikat o reinstalce sterow

Dodano po 37 [minuty]:

andrew220 napisał:
    Znalazłem do tej karty takie oto sterowniki (chyba WDM) te są nowsze niz te ze stronki avacsa, spróbuj zainstalowac, powodzenia w walce z kartą.

Ja przepraszam za zamieszanie. Dopiero teraz sciagnalem sterowniki z wpisu, ktory cytuje, przed tem tego nie moglem zrobic i zapomnialem o tym. Sciagnalem to, zainstalowalem i w chrisie juz wszystko dziala :) dzieki wielkie i sorry za klopot :)
    waldi2
    Poziom 2  
    Mam karte avacs tv i walcze z nia i juz zaistalowałem sterowniki i oprogramowanie i wyskakuje nieudane zainicjowanie, cholera mnie bierze musi byc jakis sposob zeby ta karte zaistalowac.
    pstryk
    Poziom 15  
    Karta TV AVACS Smart TV+FM stereo NICAM

mam taka niedawno kupiona na allegro i tez byl problem z uruchomieniem,orginalny soft robil cuda ale z z FLY 2000 i kombinacjach z wybraniem ustawien dziala wszystko idealnie oprucz pilota,macie tu ustawienia do tej karty

a w menedzeze urzadzen wyglada to tak,jest tam jeszcze stary fly video to nie bierzcie go pod uwage.
    piotrkubin
    Poziom 12  
    Ja mam takowe pytanko. Bo zainstalowalem te sterowniki co tam podaliscie. i do tego zainstalowalem sobie winDVR i wszystko super smiga obraz zdecydownie lepszy niz na tym badziewiu z plytki. tylko mam takie pytanko. Bo chcialbym wykorzystac rowniez pilot. A nie wiem czy w windvr jest taka opcja itd. Jak to zrobic? bo w oprogramowaniu z plytki (jak kiedys dzialalo) to pilot automatycznie tez dzialal. Mozna bylo wlaczac i wylaczac TV zmieniac kanaly i regulowac glosnosc, maksymalizowac obrazek i minimalizowac. A w winDVR juz tego nie moge robic. Czy jest w ogole mozliwosc :przypisania: pilota i jego funkcji pod winDVR? jesli tak to w jaki sposob? Prosze o pomoc
    andrew220
    Spec od GSM
    Tego to nie wiem, bo nie testowałem w windvr pilota.
    waldi2
    Poziom 2  
    Nareszcie udalo mi sie uruchomic karte avacs smart tv a to dzieki programowi dsclaer bardzo ladnie wszystko chodzi-warto czasami sie pomeczyc.
    Dawid.wielun
    Poziom 20  
    Ja od kąd mam tą kartę a już sporo czasu mam jeszcze nie udało mi się uruchomić programu MpegTV Station PCITV aby nie było błedu nieudane zainicjowanie H/W lub był tylko dźwięk i cały czarny obraz. Korzystam tylko z WinDVR bo nigdzie więcej mi nie działa. A z zainstalowaniem sterowników czyli Philips Proteus (7134) WDM Video Capture i Philips WDM TVTuner nie miałem raczej większych problemów. A WinDVR owszem można sterować pilotem tylko trzeba mieć uruchomiony plik:
    Karta TV AVACS Smart TV - nieudane zainicjowanie H/W
    z folderu MpegTV Station PCITV.
    drek6
    Poziom 13  
    Witam.
    U mnie karta bardzo ładnie śmiga radio i tv.
    bardzo ładnie zgrywa do formatu mpeg2.
    zainstalowałem sterowniki jako philips 7135 WDM capture device
    i tv tuner na 7135, program windvr
    jako 7134 wogóle nie chce działać
    ogólne karta bardzo fajna i ładnie zgrywa
    pozdr.
    Klud
    Poziom 10  
    Witam, również miałem duże problemy z zainstalowaniem sterowników i oprogramowania do karty Kworld Philips Proteus (7134).
    Próbowałem z różnymi sterownikami i różnymi metodami (również powyżej proponowanymi). W końcu zrobiłem tak:

1. Odinstalowałem kartę muzyczną oraz kartę telewizyjną.
    2. Odinstalowałem również wszystkie kodeki audio/wideo (ffdshow, divx,xvid)
    jak i usunąłem również te z zakładki kodery-dekodery audio/wideo (w Menadżerze urządzeń) oraz usunąłem pozostale sterowniki z system i system32 (takie pliki jak: CAP7134.sys, PROP7134.DLL )
    3. Zrobiłem restart kompa.
    4. Po ponownym uruchomieniu zainstalowałem sterowniki (z płyty dołaczonej do karty), a także oprogramowanie MpegTV Station PCITV.
    5. Znów zrobiłem restart kompa.
    6. Uruchomiłem program MpegTV Station PCITV i......... działa :D nie wyskoczł błąd "Nieudane zainicjowanie H/W".

PS1. Nie wiem czy to nie był przypadkiem fart, że powiodło mi się......., ale tymczasem cieszę się z działającego sprzętu.

PS2. Mój system to Win XP Proffesional SP2, na Win98se nigdy nie miałem problemów z zainstalowaniem karty tv.

PS3. Instalacji sterowników najlepiej dokonywać manualnie, podać dokładną lokalizacje sterownika, a także wybrać z listy sterownik zgodny z naszym sprzętem.
  • Pomocny post
    Dawid.wielun
    Poziom 20  
    Powiedziałbym że raczej fart też próbowałem różnych cudów między innymi takie rzeczy i też nic nie dawało. A jeżeli chodzi o te kodeki to owszem tu jest bardzo duża kolizja ze sterownikami podam dwa przykłady:
    1. Gdy uda się uruchomić TV w programie WinDVR i wszystko działa zainstaluje kodek: NimoCodekPack i już nie działa nawet WinDVR o czym innym nie wpominając mimo iż wcześniej działał.
    2. Uruchamiam film w np. ALLPlayerze i włączam WinDVR. Nie ma całego obrazu, 100% użycia procesora i tam gdzie nie ma tego obrazu są zielone paski. (W odwrotnej kolejności można czyli najpierw WinDVR i potem ALLPlayer)
    I podejrzewam że gdybyś zrobił teraz format i ponownie tą samą operacje to by nie działało. Komputery to po prostu magia:) raz ta sama rzecz działa raz nie o czym pewnie wielu z Was się przekonało.
  • Pomocny post
    Klud
    Poziom 10  
    Tak to prawda komputery to magia...
    Lecz właśnie kodeki mogą być głównym winowajcą.. Choćby ten "NimoCodekPack" kiedyś go zainstalowałem na Win98se to miałem problemy z kartą Tv. Ja opcjonalnie mam zainstalowany najnowszy kodek ffdshow, xvid, divx i kodek audio radium (wszystko znajduje sie na stronce www.dobreprogramy.pl) i muszę powiedzieć, że jak narazie wszystko działa tip top :D

PS1. Radzę usunąć wszystkie kodeki audio/wideo, nawet pogrzebać w systemie i tam poszukać plików związanych z kartą tv... ja tak zrobiłem.

PS2. Zainstalowałem sterowniki z płytki w wersji 1.3.0.0 z roku 2002, co wcześniej nie było możliwe bez całkowitego usunięcią poprzednich sterowników (zawsze pokazywało, że jest wersja 2.3..) więc...
    Próbuj :D :D
    wojtek_cyru
    Poziom 11  
    Mam pytanie czy da sie jakoś zrobic żeby wyłączać komputer z pilota od karty tv. Do tej kaety mam program winDVR. Jak by ktoś wiedział coś na ten temat to dajcie znać.
    Klud
    Poziom 10  
    Tak, jeśli karta posiada taką funkcję. W karcie jaką posiadam Kworld MpegPCI jest dołączony pilot, który ma przycisk "reset". Wyłączyć komputer można poprzez wyłączenie programu do ogladania tv (tu winDVR ver. 1.5 (najnowsza wersja windvr 3.0 nie obsługuje mojego pilota!) lub MpegTV Station PCITV), następnie wciśnięcie przycisku "reset" a potem "power" i gotowe.