Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta TV AVACS Smart TV - nieudane zainicjowanie H/W

andrew220 11 Jan 2007 02:03 55794 79
Tespol
    4400
    Level 10  
    Witam :)

Posiadam MpegTV Station PCITV i chciałbym do niej dokupić zwykłą pokojową antenę żeby poprawić jakoś stacji (odbiór jest fatalny). Może mi ktoś podpowiedzieć jak to wejście FM się nazywa? Nie wiem o jaką antenę mam pytać tzn. z jakim wejściem żeby mi pasowała. Nie wiem czy wszędzie jest takie samo więc opiszę, że to moje jest takie płaskie z takimi małymi dziurkami (o ile to to).
  • Tespol
    andrew220
    Level 30  
    Chodzi ci o radio czy tv ?
    4400
    Level 10  
    Oczywiście radio. Z telewizją nie było żadnego problemu bo wejście jest standardowe. :) Wejścia FM są za to rózne.
  • Tespol
    Cartman22
    Level 1  
    Witam was serdecznie!Mam nadzieje ze bedziecie mi mogli pomuc w mojej przykrej sprawie. Otoz mam karte AVermediaTV E860-C na chipsecie philipsa SAA7134 dolaczona standardowo do Laptopa medion 41300.Mozna ja wkladac na miejsce CD-ROmu. Korzystajac z dostepnych sterownikow AverTV 2.0 USB instaleuje karte ktora mi windows wykrywa jako AverTV 2.0 USB video capture. Gdy wlaczam program PowerCinema podczas skanowania wyskakuje blad "can;t find FreqTable"?i nie moze znalesc zadnego kanalu. Jak wlaczam ChrisTV to podczas szukania za pomoca czestotliwosci roniez wyskakuje blad , natomiast gdy wyszukuje za pomoca kanalow to jest ok ale nie moze znalesc zadnego dostepnego. Takze programem WINDVR3 gdy chodzi o ustawienia gdy wchodzi sie po raz pierwszy do programu to mozna ustawic video capture natomiast jak wchodze do zakladki TV to jest zacieniowane. I oczywiscie tez nic nie mozna ogladac.Dodam ze niemam orginalnej anteny do tej karty i ze ma ona dziwne wejscie wiec taki zwykly kabel tez niepasuje od anteny.Ale mieszkam w miescie i jakies kontury przypadkiem powinny sie pojawic na obrazie a tu nic.Poradzcie mi co robic z ta karta!
    andrew220
    Level 30  
    Quote:
    Oczywiście radio. Z telewizją nie było żadnego problemu bo wejście jest standardowe. Smile Wejścia FM są za to rózne.

w mojej karcie było gniazdo chinch
    marcink70
    Level 11  
    Witam !!
    Mam problem z karta TV MEDION 7134 a mianowicie z wejsciem video.
    Na tej karcie nie ma gniazda video (chinch), ale wyprowadzilem je sobie samemu. ale jest jeden problem bo na karcie jest to wejscie tylko ze jest w nim 4 piny i nie wiem pod ktore piny podlaczyc gniazdo chinche (2 przewody). Zamiescilem linki do zdjecia kart. moze ktos bedzie w stanie mi pomoc, z gory dzieki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d975efe2265c3a7f.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4036a7b44e6e12d7.html

POZDRAWiAM // Maricn
    [/img]
    Drajv
    Level 2  
    jak w tej karcie podłaczyć dziwięk chodzi mi konkretnie do którego gniazda czeba podłaczyc prosze o szybką odpowiedzi mam karte philipsa saa7134
    czerep88
    Level 1  
    Ja mam ten sam problem co wszyscy. Jak recznie wybiore sterownik dla philips proteus to instaluje sie wszystko jak powinno. Wlaczam mpegstation i zle zainicjowanie. Odpalam winDvr i jest niby ok ale nie ma glosu i karta nadal wykrytaa jako saa7134. Nie wiem juz co robic

ZAINSTALUJCIE FLY 2000 TV I WASZ PROBLEM ZNIKNIE :) ja juz mam problem z glowy i kart dziala normalnie. Jakosc obrazu jest duzo lepsza niz w innych programach!!!
    miras19864
    Level 11  
    a skąd go wziąć może ktoś ma i by wrzucił na elektrode
    Niuni3k
    Level 2  
    Pomocy!! Wszystkie problemy o których pisalisci u mnie tez występowały radziłem sobie z nimi - format:D Ale teraz nei chce robić o mam świeży system ale i problem inny! Jak zainstalowałem karte wszystko było ok działała pieknie na MPEGpctvstation, ale tu nagle dzis H/W!! Patrze na managera a tu jakiś problem ze sterem minowicie "system windows nie może zainstalowac serownika poniewaz jest on uszkodzony lub nieobecny [kod 39] " próbowałem wszystkiego usuwania instalki od nowa ściągałem inne stery i to samo... mysle że problem lezy gdzieś z "cap7134' bop dziwnie podczas instalacji prosi o ten plik a gdy wskaze sciezke to idzie dalej bo ten plik na płytce jest! jak zainstaluje z błędem ten sterownik oczywiscie karta nie działa ale w managerze pojawia sie jeszcze kilka urządzeń kodecki, teletexty itd oczywiście nie działające własciwie pomocy!!

Więc po kilku dniach samo wyskoczyo znalezino nowy sprzęt zainstalowałem i działa... wired
    badrank
    Level 1  
    Posiedzialem troche nad ta karta i wydaje mi sie, ze znalazlem rozwiazanie. Moj problem polegal na tym, ze podczas instalacji aplikacji z oryginalnej plyty windows XP sp2 raportowal, ze "setup failed" z powodu braku sterownikow. Rozwiazanie: odinstalowalem w menedzerze urzadzen wszystkie urzadzenia skojarzone z tunerem (oprocz jednego, ktorego sie nie udalo, bodajze stare urzadzenie audio). Zrestartowalem kompa i kazalem instalowac sterowniki z listy lub okreslonej lokalizacji. Potem zamiast propozycji z listy wybieralem "z dysku" i podazalem katalogami do win2000_xp/philipsa 713. Potem wybieralem philipsa 7134, zrestartowalem kompa, a reszte urzadzen zainstalowalem podobnie, ale idac do listy urzadzen napotkalem na sugestie windowsa, zeby wykorzystac philipsa 7134, co zrobilem, zachowujac stare pliki. Po wszystkim usunalem jeszcze urzadzenie z wykrzyknikiem i spokojnie zainstalowalem aplikacje z oryginalnego dysku. Wszystko dziala! Powodzenia!
    wojhor21
    Level 11  
    Witam! Czy ktoś może mi podać link z tymi sterownikami bo tamten wygasł :( Pozdrawiam
    taxor
    Level 10  
    własnie moglby ktoś wrzucic albo podac linka bo szukalem i nie ma nigdzie... :/

do karty AVACS Smart TV
    zgubilem plyte i nie ma skad stery wziasc please :/
    Chomal
    Level 12  
    JA MAM TA KARTE 5 LAT
    3 LATA LEZALA W SZAFIE, BO TAK MNIE WqU@#$%^&*ŁA ZE MUSIALEM JA USUNAC Z OCZU.

Jakieś 4 miesiące temu przeprosiłem się z nią i postanowiłem dać jej szanse jako ze sterowniki z płyty nie działały postanowiłem przeszukać siec i znalazłem stery.
    O dziwo wszystko było ok az nie wierzyłem ze to może działać.

Wczoraj zamontowalem sobie nowa antenę podłączyłem włączam TV mpeg a tu lipa nie włączył się wywalił mi jakiś komunikat, ale nie pamiętam jego treści.

Postanowiłem na nowo zainstalować kartę, zmieniałem sloty PCI...
    i wiele innych metod wszystko bez skutku.
    Teraz przeczytałem ten watek i ze smutkiem stwierdzam ze żadna z powyższych operacji nie przyniosła skutku.
    Mało tego win DVR nie chce się uruchomić pomimo tego ze posiadam do niego oryginalny klucz...

Dzisiaj restartowałem kompa tyle razy, co normalnie w ciągu roku.
    Opadłem z sił.
    A wszystko przez ostatnia aktualizacje windy
    Jeszcze odinstaluje ostatnia poprawkę i będę próbował powalczyć z ta karta a jak nie to przejadę ja samochodem i będę miał święty spokój.
    (ze tez karta może wytrącić człowieka z równowagi)

Dodano po 9 [minuty]:

udało sie odpalic windvr ale standardowo brak dzwieku ale kanały znalazł.
    ide spac bo opadam z sił przez ta karte
    andrew654
    Level 11  
    Miałem ten sam problem z kartą AVACS. Na początku, kiedy ją odkupiłem od kolegi, który o dziwo miał z nią problem;) było wszystko OK. Włożyłem w slot kartę, płytkę ze sterami do napędu i cieszyłem się z tunera. Po reinstalce systemu zdziwiłem się, że nie mogę już używać tunera. Przeszukałem mnóstwo odpowiedzi na forum i nic. Doszedłem do wniosku, że karta przy instalacji systemu nie może być włożona w slot PCI. Z tego względu, że nie miałem już czasu na ponowną instalację, zostawiłem sobie eksperyment na później. Wczoraj musiałem przeinstalować system i sprawdziłem słuszność teorii. Kiedy już miałem świeży XP włożyłem kartę i w kreatorze dodawania sterowników wybrałem napęd CD. Byłem bardzo zdziwiony jak wszystkie urządzenia same instalują się bez żadnych problemów ;).
    Pozdrawiam i powodzenia
    qdly
    Level 2  
    wiem ze to stary topic i wyciagam go na wierzch, ale sam jestem uzytkownikiem karty z tej seri, avacs, na chipsecie 7134

gdy instalowalem ja bez wykrztalcenia informatycznego i na starym kompie (karte zakupilem z 5 lat temu) wsio bylo ok, od jakiegos czasu mam nowy komputer, plyta glowna (plyta asus nf-m2s, ati his 1650x, audio zintegrowana 6x mini jack, 1gb ram na ddr2) i dwa razy instalowalem karte i dwa razy probowalem znalesc solucje w necie i trafialem na ta strone, szukajac pomocy, w przeciagu niecalego roku, pisze ten post takze troche jako solucje dla siebie samego, a moze przyda sie komus innemu.

1) przygotowania (przy reinstallu systemu po formacie, pre installu): nauczylem sie zeby instalowac stery w kolejnosci chipset, reszta (lan, audio, etc), muzyka, grafika, i na koncu wychodzilo mi ze tv, wiec do takiej kolejnosci bede sie odnosil, jako prawidlowej i ogolnie logicznej na podstawie zaleznosci, nie bede probowal rozwiazywac innych kolejnosci
    2) wylacz wymontuj odlacz: audio, lany, modemy. kazde urzadzenie majace cos wspolnego z dzwiekiem i nie bedace niezbednym dla dzialania komputera. latwiej i chetniej idzie. jesli dane urzadzenia sa zintegrowane na plycie, znajdz opcje i wylacz je w biosie, jesli jest osobne, wyciagnij karte, jesli jest zintegrowane i nie da sie go wylaczyc, miej nadzieje ze to bez roznicy
    3) odlacz komputer od pradu, jesli masz jakis rozdzielacz podlaczony do osobnego zasilania, wylacz go rowniez, odetnij calosc od energi elektrcznej, poglaszcz kaloryfer, (kabel z anteny (kablowka) dzis naladowal mnie taka dawka statycznej ze nie moglem ruszac nadgarstkiem gdy w koncu z czyms sie zwarlem) zamontuj karte, podepnij kabel z anteny/kabloowki. u mnie w tym momencie czesto widac malenkie iskry przeskakujace miedzy kablem a karta, ktore czynia dalsza instalacje niemozliwa chociaz nie uszkadzaja karty. poprostu podlacz i idz na kawe, daj sprzecikom z pol godzinki na rozladowanie kondensatorow, jesli podlaczysz karte najpierw, potem nawet ja wykryje i zainstalujesz, potem podlaczysz kabel z sygnalem i cos przeskoczy (iskra? moze byc niewidoczna), karta zniknie z systemu, szykajac tej zaleznosci spedzilem sporo czasu.
    4) dopiero uruchom komputer, jesli znajdzie karte, zainstaluj sterownik i jakies oprogramowanie do tunera ktore jestes pewien ze umiesz skonfigurowac, polecam zalaczone, to tylko do testow, jesli bedziesz widzial szum, i wynajdowal programy, ciesz sie, jesli nie znajdzie karty, zmien slot, moze daj chwilke dluzej na rozladowanie pradu na kondensatorach, moze nie zadzialac, nie wiem co wtedy.
    5) restartuj komputer, raz za razem podlaczajac po 1 dodatkowym urzadzeniu, sprawdzajac czy karta dalej dziala, instajujac stery, restart, czy all dziala, powtorzyc
    6) zainstaluj planowane oprogramowanie i skonfiguruj, wywal to smieszne cos dolaczone do karty, naprawde smierdzi i nie da sie uzywac, polecam fly 2000, chociaz nie jest idealna

a, powyzszy poradnik odnosi sie tylko do aspektu WIZUALNEGO, dzwiek puszczony mam osobnym kablem z audio out na karcie do glosnikow, nie wiem czy da sie inaczej, w sumie nie probowalem i nie obchodzi mnie to. dzwiek i tak ustawiam zawsze z pod poziomu glosnikow.

mam nadzieje ze nastepnym razem gdy bede probowal postawic system z moja ukochana karta znow znajde ten topik, a rowniez ze pomoge komus jeszcze

i podsumowujac, po podlaczeniu kabla z kabloowki do karty, dajcie jej odpoczac, bo wariuje strasznie, telewizor to bydle w ktore mozna walnac i sie usmiechnie, te karty to bydlaki ktore smieja sie tylko gdy same komus robia na zlosc.

edit: aha, tak jeszcze ogolnie i podsumowanie. karta byla tania i dlatego ja kupilem, za male pieniadze nie mozna oczekiwac nic wybitnego, ale generalnie, karta sprawuje sie u mnie idealnie, chociaz dopiero po instalacji ktora jest koszmarem, i z odpowiednia aplikacja do obslugi tunera. szczerze ja sobie chwale i ciesze sie ze ja posiadam, chociaz zawsze klne na czym swiat stoi gdy przychodzi mi sie z nia zmagac. ogolna ocena 3/5, bo dziala dobrze a nawet idealnie, cena niska, ino uruchomic. . .

i jeszcze na podsumowanie, czlowiek jest inteligentniejszy od maszyny, choc nigdy w 100% jej nie zrozumie :] nie poddawajcie sie, ten kawalek zlomu naprawde da sie nagiac i podporzadkowac wlasnej woli :]
    Chomal
    Level 12  
    Dobry art.
    Pozdro dla autora życzę udanej zabawy przy instalacji tego sprzętu

PZDR 4 ALL
    Michael161
    Level 1  
    Witam

mam problem z ta karta posiadam Viste 32-bit i nie moge jej zainstalowac szukalem sterownikow ale nie moge znalezc Moze mi ktos pomoze Karte chce podlaczyc do tunera Pozdrawiam
    kamilkil4
    Level 10  
    podaje lin do strony z programem do obsługi twojej karty
    Moderated By jankolo:

niedozwolony link usunąłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic976416.html

wykonaj to krok po kroku

1 Instalujemy fly 2000TV (flysetup.exe ten bez ikonki telewizora).
    2 Menadżerze urządzeń (u mnie był jako kontroler multimediów) usuwamy go(tuner/karta tv) z naszej listy.
    3 Robimy restart komputera.
    4 Po uruchomieniu powinno pokazać się okienko kreatora instalacji sprzętu klikamy tak ze chcemy zainstalować później nas sie zapyta czy ma się połączyć z witryną microsoft.com w celu znalezienia sterowników czy coś tam.. wybieramy opcje ze nie chcemy się łączyć .
    5 Później pojawi nam się okienko z możliwością wybrania ścieżki z której mają być pobrane sterowniki wchodzimy w folder Fly 2000 tv (to coś co ściągnełeś)i wybieramy folder SAA7134(sterowniki).
    6 Teraz cały wnętrze folderu Fly 2000 tv podmieniamy z tym co zainstalowaliśmy (czyli C:\Program Files\FLY2000TV) i tam wklejamy, powinno wyskoczyć okienko czy chcemy zamienić pliki klikamy tak na wszystkie, teraz włączamy program i powinniśmy się cieszyć obrazem i dźwiękiem :) btw u mnie są już ustawione wszystkie ustawienia.