Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka kondensacyjna z pomp± ciepła czy bez?

fafiks 26 Lis 2017 15:53 132123 299
  • #181 26 Lis 2017 15:53
    yanes
    Poziom 22  

Też tak mam w nowej ,to ta maskownica a pod ni± jest otwór do wycięcia. W starej była przedzielona na pół i lew± stronę można łotworzyć bez problemu .Nowa stawia opór i boję się , że co¶ ułamię przy otwieraniu.

• #182 26 Lis 2017 15:55
    fafiks
    Poziom 17  

czyli generalnie ten otwór jest tylko aby ułatwić dostęp do czyszczenia chłodnicy która jest widoczna po wyjęciu filtrów na kłaczki?

• #183 26 Lis 2017 16:01
    yanes
    Poziom 22  

Tak i można lać wod± bo wypływa z powrotem.

• #184 26 Lis 2017 16:03
    fafiks
    Poziom 17  

Czyli teraz nie bardzo można lać tam woda? tak się zastanawiam że przecież suszarka tam leje wod± i jako¶ to wypompuje , ale w sumie można zatkać pompę kłaczkami.

• #185 06 Gru 2017 21:29
    koziolek65
    Poziom 2  

Czy kto¶ z posiadaczy suszarki BOSCH WTG 86400PL mógłby podać wymiary rozstawu nóżek. Chciałbym postawić j± na pralce, a nie mam gdzie sprawdzić z natury. Boje się, że może być zbyt duża. Z góry dziękuję. Swoj± drog± bardzo pomocny temat.

• #186 06 Gru 2017 21:53
    yanes
    Poziom 22  

Raczej powinien być jednakowy w każdym podobnym modelu Bosch , Siemens u mnie jest szeroko¶ć 53 cm a głęboko¶ć 46 cm/

• #187 07 Gru 2017 15:57
    koziolek65
    Poziom 2  

yanes napisał:
    Raczej powinien być jednakowy w każdym podobnym modelu Bosch , Siemens u mnie jest szeroko¶ć 53 cm a głęboko¶ć 46 cm/

Dziękuję za odpowiedĽ. Z wymiarów wynika, że powinna się zmie¶cić.

• #188 07 Gru 2017 17:56
    Kate 74
    Poziom 2  

Witam .. stoję przed wyborem suszarki kondensacyjnej z pompa ciepla Bosch wtw876e0pl czy wtw85561pl.Moze ktos posiada i podzieli się opini±. Przestudiowalam w Internecie opisy i mam problem z wyborem.

• #189 12 Gru 2017 15:51
    lukiiiii
    Poziom 26  

Co s±dzicie o tej suszarce: Whirlpool HSCX 80425 i ogólnie o firmie whirlpool?

Przeczytałem cały w±tek i raczej skłaniam się na urz±dzenie bez pompy (np. Bosch WTG86400PL odmieniony tutaj chyba przez wszystkie przypadki :) ) ale w/w model kupiła szwagierka i sobie chwali ale ma go dopiero 2 tygodnie wiec trudno co¶ powiedzieć o trwało¶ci.

Suszarka będzie stała w kuchni o powierzchni 12 m kw wiec problemu z oddawaniem ciepł± nie będzie a zim± będzie to wręcz wskazane.

I jeszcze jedno pytanie, czy suszarkę można przykryć blatem kuchennym?

• #190 12 Gru 2017 19:53
    baconp
    Poziom 14  

W Bosch blat się nie grzeje. Nie ma możliwo¶ci jego zdjęcia gdyż przedni panel zachodzi na blat. W pralkach jest to lepiej rozwi±zane. Je¶li chcesz zabudować pod blatem to Bosch ma 85cm wysoko¶ci.
    Ja też mam od niedawna Bosch może ok 2mce. Na razie działa, prostota konstrukcji - wyci±gam wymiennik i płuczę pod prysznicem z kłaków a w ¶rodku obudowy przecieram szmatk± i jest ok. Na minus- nadal nie mogę przywykn±c do tego dłuższego 1,5 trzymania przycisku start by wł±czyć suszarkę, może to jakie¶ zabezpieczenie przed dziecmi lub tak skonstruowane by nie zatrzymać niechc±cy. Kiedy¶ opieraj±c się biodrem bym zatrzymał program.

• #191 13 Gru 2017 15:06
    Kate 74
    Poziom 2  

suszarka wybrana Bosch wtw876e0pl... czy jest tu może jaki¶ użytkownik twego modelu?

• #192 21 Gru 2017 10:18
    lolo6310
    Poziom 9  

Witam , przeczytałem cały w±tek i dalej nie wiem co wybrać , chce kupić suszarkę ze wzgl±du na wilgoć w mieszkaniu (w pokoju, w którym suszę ubrania i ¶pię ) cały czas zalane mam okna i już od tego popuchły panele przy oknie. Suszarkę chce wstawić do składziku pod schodami, który jest zamykany i nie ma tam okien ani wywietrzników jest ciepły około 22-23 stopnie. Chciałem wybrać suszarkę Electrolux EW7H438BP PerfectCare z pomp± ciepła, ale z tego co czytam jest to awaryjne. Dodatkowo też electrolux nie ma pochlebnych opinii . Co by¶cie doradzili drodzy forumowicze do 2500 zł.
    Ps. pranie robi żona :-) co najmniej jedno dziennie to zależy ile wejdzie prania na suszarkę.

• #193 21 Gru 2017 10:27
    maras77
    Poziom 20  

lolo6310 napisał:
    Witam , przeczytałem cały w±tek i dalej nie wiem co wybrać , chce kupić suszarkę ze wzgl±du na wilgoć w mieszkaniu (w pokoju, w którym suszę ubrania i ¶pię ) cały czas zalane mam okna i już od tego popuchły panele przy oknie. Suszarkę chce wstawić do składziku pod schodami, który jest zamykany i nie ma tam okien ani wywietrzników jest ciepły około 22-23 stopnie. Chciałem wybrać suszarkę Electrolux EW7H438BP PerfectCare z pomp± ciepła, ale z tego co czytam jest to awaryjne. Dodatkowo też electrolux nie ma pochlebnych opinii . Co by¶cie doradzili drodzy forumowicze do 2500 zł.
    Ps. pranie robi żona :-) co najmniej jedno dziennie to zależy ile wejdzie prania na suszarkę.

W składziku pod schodami bez wentylacji, to tylko model z pomp± ciepła.
    Znajomi maj± już rok Electrolux EDH3887GDE.
    Jeszcze działa i s± zadowoleni.

Gdyby¶ trzymał suszarkę w wiatrołapie, na zabudowanym balkonie, w garażu lub sporej piwnicy to wersja grzałkowa by się lepiej sprawdziła.

• #194 21 Gru 2017 19:14
    lolo6310
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedĽ, też my¶lę że trzeba będzie wziac z pomp± ciepła tylko jak długo to pochodzi :-) bo jednak u mnie tego prania się robi, a raczej tu electroluxa nie polecacie. Będzie trzeba wzi±ć przedłużenie gwarancji.

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

A czy wzięcie takiej suszarki BOSCH WTG86400PL i postawienie jej pod schodami i otworzenie drzwi nie pomoże wyci±gać dodatkowo wilgoci z domu ? Bo jak suszarki bez pompy ciepła wci±gaj± powietrze chłodniejsze a wypuszczaj± ciepłe to de facto osuszaja powietrze. Podpowiedzcie czy dobrze rozumiem. Bo może dzięki temu zabiegowi będę miał dodatkowo osuszacz powietrza w domu :-)

• #195 22 Gru 2017 14:23
    lukiiiii
    Poziom 26  

Też tak trochę my¶lałem przed zagłębieniem się w temat suszarek domowych. Ale niestety tak to nie działa.
    Oba typy suszarek maj± obiegi zamknięte, więc ani nie osusz± ani nie zawilgoc± pomieszczenia.
    Co prawda ciepłe powietrze wydmuchiwane z suszarki może po¶rednio pomóc w pozbywaniu się wilgoci z mieszkania. Ale tylko tyle.

Ps. Urz±dzenie, które pobiera ciepłe powietrze a wydala zimne osusza je przy okazji a nie odwrotnie np. klima.

• #196 26 Gru 2017 19:45
    drzewko82
    Poziom 11  

Witam.
    Zakupiłem Suszarkę BOSCH WTH8520SPL - 8kg z pomp± ciepła, klasa A++.
    Pytał kto¶ o zużycie pr±du, to wygl±da to konkretnie tak:

po wł±czeniu zużycie jest max ok 400w i tak się utrzymuje przez cały cykl suszenia
    Ja mam pralkę 8kg i pełny załadunek bawełny ("do szafy") suszy mi ok 2,5-3h a zużycie pr±du na watomierzu po skończeniu suszenia wychodzi ok 0,6-0,7kw

Fajna sprawa to 2 fitry, które trzeba czy¶cić po każdym suszeniu ale + jest taki że jak 1 nie złapie to w drugim się zatrzymuje i nie trzeba czy¶cić nic dodatkowo (póki co)...

• #197 26 Gru 2017 19:57
    yanes
    Poziom 22  

Dobry wybór , jeszcze do tego pralka z 1600 obrotami na minute przy wirowaniu i nie opłaca się wieszać szmat na sznurku.

• #198 26 Gru 2017 20:05
    drzewko82
    Poziom 11  

Je¶li piszesz o wirowaniu - na pełnej pralce puszczam wirowanie 1000 i pewnie jakbym dawał więcej to zużycie się na pewno zmniejszy...
    Ale u mnie akurat suszymy dużo rzeczy dzieci i jak daje więcej wirowania to bardziej wymięte rzeczy s±. Na 1000 wirowania po wysuszeniu żona wkłada ubrania prosto do szafy, nie trzeba ich prasować ;)

PS Trafiłem na wyprzedaż gdzie dałem za t± suszarkę 2100zł :D

• #199 26 Gru 2017 20:19
    lolo6310
    Poziom 9  

Czemu akurat ten model a nie Np. electroluxa? Bo też mam dylemat a po ¶więtach chce kupić co¶ i wybór padł między electroluxem a boschem. Brałe¶ jakie¶ konkretne programy pod uwagę ?

Dzwoniłem do sprzedawcy co troszeczkę sprzętu wzi±łem od niego i on polaca whirlpool HSCX 80425 co s±dzicie o tej marce i tym konkretnym modelu bo dużo recenzji i opinii na jej temat znaleĽć nie mogę.

• #200 27 Gru 2017 21:53
    drzewko82
    Poziom 11  

Ja mam pralkę Boscha z podobnej serii więc to był jaki¶ argument, ale poza tym w podobnej cenie miałem jeden model electroluxa i on wizualnie mi się nie podobał - najbardziej rzucały się w oczy zatrzaski od zamknięcia plastikowe, plastiki z dołu goni±ce...
    Pod k±tem programów też bosch bardziej mi spasował, a do tego cenę miałem dobr± na tym boschu.
    A co do parametrów - electrolux szybciej suszy, firmowo wydaje się też lepszy ale wybór każdy musi dokonać sam... ;)

• #201 27 Gru 2017 22:11
    lolo6310
    Poziom 9  

Faktycznie cenę miałe¶ dobr± :-) dzisiaj pojechałem tego wirlpoola zobaczyć ale sklep do 17 więc nie zd±żyłem:-) wirlpool ma niby lepsza klasę wydajno¶ci skraplania A , wszystkie suszarki do 2500 to raczej maj± B nie wiem na ile to jest istotne będę musiał doczytać. Pozdrawiam

• #202 28 Gru 2017 20:56
    baconp
    Poziom 14  

drzewko82 napisał:
    Witam.

Ja mam pralkę 8kg i pełny załadunek bawełny ("do szafy") suszy mi ok 2,5-3h a zużycie pr±du na watomierzu po skończeniu suszenia wychodzi ok 0,6-0,7kw

Fajna sprawa to 2 fitry, które trzeba czy¶cić po każdym suszeniu ale + jest taki że jak 1 nie złapie to w drugim się zatrzymuje i nie trzeba czy¶cić nic dodatkowo (póki co)...

Długie te czasy. Spróbuj dzielić pranie. Pomimo że mam 8kg suszarkę to dzielę pranie. Najpierw cienkie bielizna, tshirt, koszule, po¶ciel satyna. Ręczniki czy gruba po¶ciel bawełniana odzielnie na drugie suszenie. Zauważyłem że dzięki temu suszenie trwa do 40min. Gdy poł±czyłem grube z cienkimi to cienkie wysuszone na papier, grube wilgotne jeszcze , przez co czujnik wilgotno¶ci nie wył±czał suszarki i tak chodziło wszytko razem ponad godzinę.
    Ciężko jest osi±gn±ć czasy z instrukcji obsługi, byc moze to s± maxymalne czasy. Nigdy nie trafiło mi się suszyć dłużej niż godzinę przy powyższych materiałach. Przycisk "delikatne" zmniejsza temp ale wydłuza

Ja raz w tygodniu czyszczę filtr wstępny, raz w miesi±cu opłukuje pod prysznicem drugi filtr. Klasa B. Ciężko mi odnie¶ć do klasy A, no suszy.
    Posiadam Bosh bez pompy ciepła

• #203 28 Gru 2017 21:21
    lolo6310
    Poziom 9  

Ja się zdecyduje na tego wirlpoola :-) jutro jak czas pozwoli to podjadę i kupię. Dam znać jak to się będzie spisywać, a lekko nie będzie dwa duże kosze pełne prania czekaj± więc od razu z grubej rury :-)

• #204 28 Gru 2017 21:38
    baconp
    Poziom 14  

Od¶wieżanie parowe może być ciekaw± funkcj±, w sumie do mojej musiałbym wrzucić co¶ po praniu szybkim.
    Ogólnie z każdej będziesz zadowolony. Ciuchy po suszeniu s± miekkie i większo¶ć nie wymaga już prasowania

• #205 03 Sty 2018 16:20
    gutiel
    Poziom 1  

jak chcecie kupić jakikolwiek model electroluxa to jest teraz rabat na cały sprzęt tej firmy w RTVEUROAGD i wychodzi najtaniej ze wszystkich sklepów internetowych

• #206 04 Sty 2018 08:53
    lukiiiii
    Poziom 26  

Niby awaryjny jest wg tego w±tku. Pytanie czy jaki¶ dany model, czy modele z pomp±? Może kto¶ co¶ doda teraz w temacie tej firmy?

• #207 09 Sty 2018 22:24
    sp9tnm
    Poziom 11  

Dzień dobry

Od 5 lat mam Electroluxa EDH98981W. Od czasu do czasu przegrzewa się i wali błędem E60, ale po wystudzeniu jej przechodzi. 2 lata temu wymieniałem w niej zerwany pasek klinowy, więc poznałem j± dogłębnie. Niestety od jakiego¶ pół roku coraz czę¶ciej pojawia się problem następuj±cy. Wybieram program, wciskam "play", suszarka rusza i po kilku lub kilkunastu minutach obracania bębnem zaczyna rzęzić, jakby co¶ pompowała, rzęzi tak kilka minut, powoli kręci bębnem i zatrzymuje się (wchodzi na pauzę) i zaczyna migać dioda oznaczaj±ca „pełny zbiornik z wod±”. Zbiornik u góry suszarki jest oczywi¶cie pusty. Po naci¶nięciu guzika "play / pauza" rusza dalej i znowu działa przez kilka-kilkana¶cie minut i robi to samo. Porzęzi kilka minut i pauza i miga dioda oznaczaj±ca „pełny zbiornik z wod±”. Czasami pomaga jej reset poprzez odł±czenie zasilania podczas pracy, wył±cznik na zero oraz ponowne wybranie programu i uruchomienie od nowa, czasami potrafi po takim resecie wykonać cały program bez zatrzymania.
    Co może być przyczyn± tego zachowania?

• #208 09 Sty 2018 22:38
    poho
    Poziom 11  

Może to rzężenie to wła¶nie pompka pompuj±ca wodę do zbiornika na górze?

• #209 09 Sty 2018 22:46
    sp9tnm
    Poziom 11  

poho napisał:
    Może to rzężenie to wła¶nie pompka pompuj±ca wodę do zbiornika na górze?

A ona powinna pracować cały czas? Bo te zatrzymania bębna i rzężenia pompki pojawiaj± się zasadniczo dokładnie w tym samym momencie (czasowym programu). Np. program trwaj±cy 2:20, przy 2:12 suszarka się zatrzymuje, pompa rzęzi do 2:07 i wywala na pauzę oraz miga dioda niby przepełnionego zbiornika. Poza tym na pocz±tku programu i pod koniec to ona chyba za bardzo nie ma czego pompować. Gdzie jest czujnik przepełnienia zbiornika z wod±, skoro w samym wyjmowanym zbiorniku nie ma żadnego pływaka itp. ?

• #210 14 Sty 2018 00:16
    seq000
    Poziom 1  

Witam, aktualnie szukam suszarki i skłaniam się ku bosch WTW85461PL. Chciałem j± ustawić na pralce Whirpool AVOC 0714, która aktualnie jest zabudowana w kuchni, i wstawić calo¶ć w szafę w przedpokoju. W zwi±zku z tym mam następuj±ce pytania:
    - czy istnieje możliwo¶ć instalacji tej suszarki na tej pralce?
    - czy będe mógł wykorzystać uniwersalny ł±cznik whirpoola WPRO SKS101
    - czy zabudowanie calo¶ci w szafie jest w ogóle możliwe?

Będę wdzięczny za pomoc