Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż dysku zewnętrznego wewnątrz laptopa?

25 Paź 2014 12:43 2568 5
  • Poziom 6  
    Cześć,
    Mam problem z wybraniem odpowiedniego dysku zewnętrznego. Czy istnieje w ogóle możliwość zamontowania dysku zewnętrznego wewnątrz laptopa? Jeśli tak, to proszę o pomoc w doborze dysku, który mógłby zająć miejsce tego: Plextor M6S, 128 GB, SATA 6GB/s 2,5" SSD. Jako, że ceny dysków SSD są dość wygórowane, myślę raczej o zakupie pojemniejszego dysku HDD od 750 GB.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)
  • Poziom 10  
    Najlepiej gdybyś otworzył laptopa i dostał się do dysku, porób zdjęcia wewn gdzie leży dysk, złączy i samego dysku
    zdarza się, że dyski są włożone z innymi typami złącz niż SATA, np mSATA
  • Poziom 6  
    Pomysł dobry, ale niestety odpada. Nie chcę stracić gwarancji.
    Na plextorze jest napis SATA, więc myślę, że wystarczy po prostu kupić dysk 2,5" ze złączem SATA (i USB 3.0, bo będę go używał również jako dysk zewnętrzny, chyba, że da radę kupić jakąś przejściówkę?) O ile w ogóle dyski zewnętrzne są wyposażone w złącze SATA.
    Chodzi mi o to, że dyski zew. są bardzo nieporęczne jeśli często przemieszczamy się z laptopem, więc chciałbym mieć możliwość zakupu jednego dysku, którego będę używał jako zewnętrznego jednocześnie mając możliwość zamontowania tego dysku wewnątrz laptopa. Jak to wygląda z technicznego punktu widzenia, da się?
  • Poziom 34  
    Przede wszystkim podaj dokładny model laptopa najlepiej z naklejki na spodzie. Czasem można zamontować dodatkowy dysk w miejsce napędu optycznego, trzeba dokupić specjalną kieszeń.
  • Poziom 10  
    wyjmując dysk twardy nie traci sie gwarancji, zazwyczaj te punkty nie są plombowane, chyba że kupiłeś laptopa z drugiej ręki.
    jeżeli dysk twardy który opisujesz faktycznie jest 2,5" SATA, to praktycznie każdy dysk 2,5" w SATA będzie działał. dyski zewnętrzne w obudowach są standardowymi dyskami 2,5" SATA i można je przełożyć jako wewnętrzne do laptopa. Musze byc spełnione warunki:

- Złącze - SATA
    - przestrzeń w obudowie laptopa na dysk (stąd prośba o otwarcie pokrywy laptopa)

Łatwiej zazwyczaj włożyć do laptopa dysk SSD w miejsce standardowego talerzowego, niż odwrotnie. Zdarza się, że producent potrafi zmienić złącze na mSATA albo jakieś inne egzotyczne instalująć SSD do środka. Chcesz miec pewność otwórz pokrywę.
  • Poziom 6  
    Nie mam napędu optycznego. Acer v5

Dodano po 35 [minuty]:

W laptopie mam dokładnie ten dysk Plextor