Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Office Excel - Wklejanie tekstu bez zachowania jego formatowania.

Krzewka 25 Paź 2014 12:44 2175 2
  • #1 25 Paź 2014 12:44
    Krzewka
    Poziom 13  

Witam serdecznie,
    mam problem dotyczący wklejania danych w postaci tekstu do Excela.
    Konkretnie, kiedy wklejam do Excela tekst skopiowany ze strony internetowej (kopiowane dane to opisy produktów) do konkretnej komórki odpowiadającej danemu produktowi, a w tekście są "twarde entery", każdy kolejny wiersz tekstu po takim enterze ląduje w następnej komórce zamiast w tej samej.
    Czy jest możliwość, żeby Excel ignorował znaczniki </ br> w tekście i nie dzielił mi go na kilka wierszy?

Dokładnie wygląda to tak:
    Kopiuję tekst:
    "AC-90 wypiera wodę, uruchamia zalane silniki, penetruje rdzę, chroni przed korozją, smaruje i usuwa skrzypienie. Nie zawiera silikonu, nie przewodzi elektryczności i może być stosowany w lub w pobliżu elektrycznych elementów, elektrycznych obwodów silnika itp., bez oddziaływania na izolację czy też powodowania zwarć.
    Dostępny w pojemnikach aerozolowych, bez związków CFC, przyjazny dla ozonu z nowym propelentem CO2, lub w metalowych puszkach z nakrętkami i beczkach.
    Nie zawiera nafty, parafiny, silikonu lub benzyny. Zawiera do 20% produktu więcej od porównywalnych wyrobów z propelentem butanowym."

A po jego wklejeniu, Excel dzieli mi go na 3 komórki w ten sposób:
    Office Excel - Wklejanie tekstu bez zachowania jego formatowania.

Pomożecie?

0 2
  • #2 25 Paź 2014 12:49
    mateusz358
    Poziom 6  

Nie jestem pewien czy to zadziała bo nie mam aktualnie excela na kompie ;p ale spróbuj usunąć entera (backspace) i wstawić np. przecinek

0
  • #3 25 Paź 2014 13:30
    Krzewka
    Poziom 13  

Musiałbym wtedy kopiować tekst do innego edytora, tam usuwać entery i wrzucać przecinki, a później w Excela.
    Problem polega na tym, że chcę tego uniknąć, bo niektóre opisy są obszerne, a produktów 24.000 i do każdego opis jest inny.
    Może ktoś zna jakieś makro na pomijanie styli tekstu przez Excela?

Dodano po 34 [minuty]:

Temat rozwiązany.
    Sposób miałem prosto przed oczami.
    Wystarczy wklejać tekst do okna f(x) odpowiadającemu komórce którą chcemy wypełnić, a nie prosto do komórki. :)

1
  Szukaj w 5mln produktów