Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne zamiast HP F735

25 Paź 2014 14:56 1629 1
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przez kilka lat używałem F735. Przeważnie drukowany był tekst, czasem zdjęcia.
    Chodziło o niedrogi oryginalny tusz i to urządzenie było super na moje potrzeby.

Niestety coś się popsuło. Coś tzn że drukarka krzywo pobierała papier a ostatnio nawet papier zaciął się w połowie.

Pierwszy raz problem pojawił się przy drukowaniu zdjęć na lepszym papierze (240 g/m2). Wtedy drukarka zaczęła pobierać kartkę, ale ta się zacięła, pokazał się błąd. Musiałem ją siłą wyciągać. powtórzyło się to ze dwa razy, więc spróbowałem ze zwykłą kartką a4. Niby się wydrukowało ale kartka była tak krzywo pobrana, że po wyciągnięciu jeden jej bok był zupełnie porwany. Ten problem również wystąpił dwukrotnie.
    Za trzecim razem, po odłączeniu zasilania, odłączeniu kabla USB, podłączeniu zasilania i kabla USB, przy kolejnej próbie druku na zwykłym papierze ten zatrzymał się w środku drukowania.

Nie wiem. wygląda mi to na zniszczenie mechanizmu, który pobiera papier. NIe wiem jak to jest zbudowane i jak działa, ale może przez zastosowanie grubszego papieru fotograficznego coś tam się zepsuło.

Będę się jeszcze orientował w naprawie drukarki, ale chciałbym poznać propozycje nowego urządzenia podobnego do F735. Może jakiś jego następca?

Dzięki za pomoc!
  • Poziom 12  
    Drukarka została naprawiona. Temat do zamknięcia.