Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe przesyłanie stgnału VGA

-=Kenzoo=- 03 Maj 2005 21:45 4288 4
  • #1 03 Maj 2005 21:45
    -=Kenzoo=-
    Poziom 9  

Mam pytanie czy bezprzewodowe przesyłanie sygnału VGA jest realne ? ... na forum przeczytałem dużo postów o nadajnikach TV, tak więc pomyślałem, że byłoby to chyba możliwe, jednak chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej na ten temat. Chodzi o przesyłanie obrazu o stałej czestotliwości 1024x768 (60 - 75 Hz). Przy tak dużej rozdzielczości będzie chyba problem z częstotliwościami ? Proszę o jakieś wyjaśnienia związane z moim pytaniem. Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość jeżeli palnąłem jakąś głupotę :)

0 4
  • #2 03 Maj 2005 23:21
    paniarek
    Poziom 17  

malo realne sygnal VGA to w sumie sygnał R, B, G czyli kolorki oraz synchro V i H (w uproszceniu) jak przesłac na raz 5 analogowych sygnałow? Jeżeli chodzi Ci o przesyłanie sygnału z komputera na TV ( bezprzewodowe) to potrzebne do tego jest karta video z wyjsciem TV Composite oraz tzw "video sender' czyli nadajnik video i odbiornik najlepiej w technologi 2,4 GHz (staniały i sa juz dostępne) nadajnik podłaczasz do wyjści TV w kompie oraz audio z karty, a odbiornik na wejście AV do TV ... jeżeli nie o to Ci chodziło sorrki ... VGA bezprzewodowo raczej nie prześlesz

0
  • #3 06 Maj 2005 23:03
    _jta_
    Specjalista elektronik

nawet przy modulacji jednowstęgowej potrzeba pasma ze 200MHz...

0
  • #5 18 Cze 2005 16:30
    _jta_
    Specjalista elektronik

Policzyłem, i mieści się nawet w mniejszym paśmie, ale nadal dość dużym - dla obrazu
    1024x768 @75Hz potrzeba minimum 40MHz dla każdego koloru, więc 120MHz dla całości
    - oczywiście jednowstęgowo, i w tym mieści się czas na powrót przy odchylaniu, ale nie ma
    w tym rezerwy na margines dla filtrów, więc będzie jeszcze odrobinę więcej...
    Dla obrazu 1024x768 @60Hz dałoby się upchać trzy kolory w 100MHz.

0