Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto...

25 Paź 2014 16:42 7986 10

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak w temacie i jaki model, wnioskuję, że instalacja jest 24V, zdewastowana, chcę go uruchomić, lecz bez schematu bedzie trudno, nie ma żadnych oznaczeń, moduł regulatora/ elektroniki/ controller to JC24-300 (nie JC-24A).
    Jak jest regulowana szybkość, poprzez potencjometr w rączce/ jakiej wartości (tak sądzę)?

No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto...
    Za schemat instalacji daję 1000 pkt :D .

Szukam też takiej wtyczki do ładowania, jak zaznaczyłem na foto:
  • IGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • IGE-XAO

Rycho T napisał:
    Daj zdjęcie tego twojego kontrolera.

Proszę bardzo:
    No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto... No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto...
    PS. Przydał by się schemat lepszej jakości :D .
    Czy to jest potencjometr, jego budowa, wartość?
    Controller :arrow: http://www.electricscooterparts.com/speedcontrollers24volt.html :
    Dla potomnych Scoot-N-Go Owners Manual:

Rycho T napisał:
    Tu jest schemat.

Wcześniej taki sam zamieściłem, nie mniej dzięki i pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    W manetce gazu znajduje się czujnik Halla, sterowany 5V ze sterownika(czerwony przewód w kostce, zielony przewód sygnał z czujnika, czarny masa).

A możesz podać/ opisać jak to działa/ nie o sam czujnik mi chodzi, lecz w tym sprzęcie?
    Oraz rozpiskę do czujnika, z kabelka sterczą mi tylko druciki, reszty niestey nie ma?
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    _PREDATOR_ napisał:
    A możesz podać/ opisać jak to działa/ nie o sam czujnik mi chodzi, lecz w tym sprzęcie?
    Oraz rozpiskę do czujnika, z kabelka sterczą mi tylko druciki, reszty niestey nie ma?

Predzio ty masz problem z hulajnogą - hehehe
    Z manetki i halotronu idą w tym samym kolorze kabelki co z regulatora tak jak pisał
    henex napisał:
    W manetce gazu znajduje się czujnik Halla, sterowany 5V ze sterownika(czerwony przewód w kostce, zielony przewód sygnał z czujnika, czarny masa).
    łączysz i musi działać, manetki można na aledrogo kupić, regenerować za bardzo się nie opłaca, a działa jak każdy halotron - zbliżanie i oddalanie magnesika daje na wyjściu halotronu regulację od 0V do około 2,6V.
    magnesik kosteczka chyba 4x4x4mm jest przyklejona do rączki obrotowej manetki.
    Twoja hulajnoga na pewno pochodzi od Magmy i na pewno tam idzie ta manetka http://allegro.pl/manetka-gazu-do-rowera-skutera-quada-elektrycznego-i4673872502.html u nich też kupisz najtaniej silniki, hamulce i wiele innych drobiazgów.
    Pomyśl o lepsiejszych akumulatorach na tych oryginalnych 7Ah to można przejechać max 3-5km i padają po kilku ładowaniach z nadmiernego przeciążenia.
    Po drobnej przeróbce ramy i powiększeniu (obniżeniu) skrzynki na akumulator można zainstalować akumulatory 2 x 26Ah i one wystarczą na około 50km.
    W mojej okolicy trochę tych hulajnóg jeździ. Moja mama (75 latka) od 8 lat jeździ czymś takim, wykończyła 6 akumulatorów tych 7Ah i dwa 26Ah, ilość opon to nawet nie zliczę, a jutro idę montować trzeci zestaw; silnik, łańcuch i zębatki - wyrobione zębatki, łańcuchy porozciągane i popalone komutatory w silniku , Nowe zamówione w Magmie miałem w domu po 22 godzinach.
    W okolicznych skuterkach podobne usterki usuwałem.
    Manetki gazu najczęściej rozlatywały się po upadku, albo wypadały magnesiki po jeździe po wertepach.
    Założenie silnika 280W zamiast 250W też jest mocno odczuwalne, zamiast 20-25km/h to rozpędzał się do 40km/h.
    A co najważniejsze to warto założyć przedni hamulec, nawet najtańszy rowerowy szczękowy, łapiący za rawkę koła, ten tylny jak złapie troszkę wilgoci (a chlapanie podczas jazdy jest spore) w ogóle nie hamuje. Czasami zamawiałem na Aledrogo całą tylną felgę z hamulcem i po odkręceniu zębatki zakładałem na przód.
    Co do chlapania to aby nie mieć mokrych pleców, to warto z tyłu do błotnika przyczepić kawałek gumy - przedłużyć błotnik o około 6-8cm.
    Niektóre sterowniki (nieoryginalne) aby uzyskać pełne obroty potrzebują napięć od 0 do 5V i musi być trochę inna manetka, albo dołożenie rezystora kilkanaście kΩ pomiędzy " + " a wyjście.
    We Wrocławiu Policmajstry czepiają się jak nie jeździ się na światłach dziennych.
    Jazda na oryginalnym oświetlaniu wykańcza szybko akumulator i żarówki padają jak muchy, ale wystarczy wywiercić dziurę pod żarówką i wstawić białego LEDa 0,5W podpiąć do minusa oryginalnej żarówki i poprzez rezystor 1kΩ do kabelka idącego w obudowie lampy od manetki hamulca, i po przekręceniu stacyjki LED się świeci i lekko świeci się tylna lampa, po wciśnięciu hamulca lampka tylna zapala się mocniej, i policmajstry są zadowoleni, i bezpieczniej jeździ się w dzień.
    Czasami wierciłem cztery dziurki dookoła żarówki przedniej lampy i dawałem w szereg zwykłe białe Ledy, wówczas nawet wieczorem można było spokojnie jeździć bo skuterek z daleka był widoczny

A twój schemat jest uniwersalny i pasuje do wszystkich wersji hulajnóg bo w oryginale, wtyczek nie można pomylić (inaczej nie pasują) opis kolorków też się pokrywa ze schematami jakie ja mam. Niektóre tylko zamiast "green" na masie to miały "black"
    A to chyba będzie wersja z twoim sterownikiem gdzie do silnika idzie niebiesko biały przewód, kupę lat temu to sobie na szybko rysowałem No name - E-Scooter (elektryczny) - szukam schematu instalacji/ patrz foto...

Czasami rozciągają się lub przecierają kabelki przy przejściu / zagięciu z kierownicy do tej pokrywy obudowy, warto na je założyć jakiś miętki peszel.
    I te moje bazgroły to są z rozszyfrowania instalacji która spaliła się po przetarciu izolacji przy tej kierownicy.
    te kreski po lewej to są połączenia wewnątrz sterownika potem po lewej kolejne kolorki kabelków ze sterownika, następna kolumna to opis wtyczek i potem ten schemat połączeń w kierownicy - może się domyślisz co bazgroliłem :D
    W tych wersjach zamiast zielonych bywały żółte kabelki.
    .
    Ufff - to chyba wszystko co pamiętam na temat tych EKO wehikułów.

PS.:
    Jako mod chyba nie dasz bananka byłemu modowi za ten link do aukcji :wink:

O rany, oczekiwałem takiej odpowiedzi :D ale nie od Ciebie :D . Teraz już wiem co i jak, dam sobie radę. Ale tego mogłeś-łaś "Predzio" ty masz problem z hulajnogą - hehehe" nie pisać, lepiej jest wiedzieć niż 'próbować'.
    A za link to masz 5 bana :D :D :D i blok!
    Pozdrawiam i wielkie dzięki za Twoje wypociny i rady, jak czas pozwoli to do dzieła, powiem co i jak udało mi się 'zakombinować' :P .
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak będziesz zamawiał w Magmie manetki czy cóś więcej, to niech ci wyślą mailem schemat do twojego sterownika, powinni mieć, bo pół roku temu zamawiałem u nich sterownik do silnika 350W i dostałem schemat - i gdzieś go mam - ale gdzie ? a też miał niebiesko biały do silnika i pełno żółtych kabelków.

Zobacz też to
    http://elescooterparts.com/controllers/JC24-A/Jc24a.gif
    http://elescooterparts.com/controllers/jc-24b/Jc24b.jpg ten był przy mocniejszych silnikach

I tu taka podobna ściąga
    http://mefast.com/HALL_EFFECT_24_VOLT_DC_SYSTEM.html

Schematu nie zdobyłem/ nadal szukam!