Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skopometr do warsztatu samochodowego

25 Oct 2014 18:50 2010 8
  • Level 36  
    Witam jak w tytule proszę o porady/sugestie.
    Na ten moment zdecydowany jesem na Siglent SHS806 (podróbka Fluke 190). Budżet do 1500zł.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 20  
    Najlepszy chyba jedna Fluke. Ale budżet kiepski.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 36  
    Częstotliwość w samochodówce nie przekracza 500kHz (pomijam CAN, ale do tego już potrzebny jest analizator) tak, więc nie widzę sensu wydawania większych pieniędzy. Fluke bardzo chętnie jednakże jest on kilkukrotnie droższy.
  • Level 38  
    Nie dawno sam byłem ciekaw jak działa i znalazłem filmik na YouTube.
    Zaleta taka że człowiek ma prócz niego normalny oscyloskop i zna się na rzeczy i zrobił porównanie by pokazać jaka rozbieżność między klasycznym oscyloskopem a tym skopometrem.
    https://www.youtube.com/watch?v=PHzFy46jb-o

Jedyne co mi w nim się nie spodobało to funkcje multimetru bo za dużo biegania po menu i jeszcze koszmar z testerem ciągłości. Znajdziesz tam cały test jego funkcji.
    https://www.youtube.com/channel/UCXPRcTc_Rz2vGOBBgnc669w
  • Level 41  
    bmserwis szukaj używanego Fluke/Philips 97.
    Względnie 98, z zestawem samochodowym.

Dodano po 17 [minuty]:

zdzisiek1979 nie to żebym się czepiał, ale w filmiku są błędy pomiarowe i z nich wynika rozbieżność tego co pokazują oscyloskopy.
  • Level 36  
    ciasreczkowypotwor - jak mam pchać się w stary Fluke i to bez faktury (warunek konieczny) to wolę już tego Siglent'a. Na chwilę obecną praktycznie zdecydowan jestem na model SHS810 z pasmem 100MHz, może miał ktoś z tym styczność.

Dodano po 0 [sekundy]:

ciasreczkowypotwor - jak mam pchać się w stary Fluke i to bez faktury (warunek konieczny) to wolę już tego Siglent'a. Na chwilę obecną praktycznie zdecydowan jestem na model SHS810 z pasmem 100MHz, może miał ktoś z tym styczność.
  • Level 28  
    Byłem użytkownikiem SHS810 jakieś 1,5roku, generalnie jak na chińczyka nie jest zły a miałem naprawdę już wiele różnych skopometrów.

Ma kilka bugów które mnie do szału doprowadzały, kilka rzeczy jest niedopracowanych a wręcz nieprzemyślanych, a serwis siglenta przez rok czasu mnie zbywał że wypuszczają nowy firmware. Ale da się z niego normalnie korzystać.
    W tej cenie jeśli ma być nowy, to w zasadzie i tak nie ma wyboru.

Nie sugeruj się tylko papierowymi danymi, w tego typu sprzętach komfort pomiarów i obsługi jest równie ważny. A tutaj jest średnio, choć nie tragicznie.

Po co chcesz dopłacać do większego pasma? Sam napisałeś że rzadko przekraczasz 500khz.

Nie wiem co więcej napisać, jest po chińsku, wszystko tak jak w tanich chińskich stacjonarnych oscyloskopach.
  • Level 36  
    kazik70 wrote:
    Po co chcesz dopłacać do większego pasma? Sam napisałeś że rzadko przekraczasz 500khz.

W zastosowaniach motoryzacyjnych i owszem, ale skoro już kupuję przyrząd to wykorzystam go także do innych zastosowań.
  • Level 36  
    Wybór ostatecznie padł na Siglent SHS810, po pierwszych testach z oscyloskopu jestem zadowolony, kwestię multimetru cyfrowego łaskawie pominę.