Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.6 - Bieg wsteczny nie zawsze wchodzi skrzynia JH3005

25 Paź 2014 19:08 3624 8
  • Poziom 10  
    Witam przeszukałem trochę forum ale odpowiedzi satsfakcjonującej nie znalazłem. Zaczym wezmę się za zwalenie skrzyni chciałbym się jeszcze upewnić mianowicie chodzi o bieg wsteczny w skrzyni JH3005 na zgaszonym silniku wchodzi raz za razem na uruchomionym raz na pięc razy czasem wystarczy dac dowolny bieg do przodu i wstek wpada bez problemu innym razem szybszy ruch lewarkiem powoduje zapięcie biegu. Zacząłem od wymiany oleju skrzynka zalana Mobilem 75W80 sprzęgieło odpowietrzyłem dla spokojności mechanizm wybueraka przesmarowany i nic jej nie pomaga. Ktoś doradził mi aby zalać ją olejem z automatu ale nie bardzo chce mi sie w ta teorie wierzyc.
  • Poziom 27  
    Rozciągnięte linki. Nie trzeba zwalać skrzyni, tylko je wymienić na aucie.
  • Poziom 27  
    zientall napisał:
    aby zalać ją olejem z automatu

Niewolno. To skrzynia z przekładnią główną w jednej obudowie.
  • Poziom 10  
    w tej skrzyni sterowanie wybierakiem nie jest za pośrednictwem linek tylko jednego pręta czy jak to inaczej nazwać. Jak już napisałem na zgaszonym silniku wstek wchodzi za każdym razem można odpalać i jechać natomiast gdy silnik pracuje wrzucam wsteka bez jakiego kolwiek zgrzytu itp zapalaja się swiatła wsteczne ale woz nie jedzie wcale. Wtedy wrzucam jaki kolwiek bieg do przodu najczesciej jedynke puszcze sprzęgło aby skrzynia pociągneła dosłownie cm i wsteczny wchodzi woz jedzie.
  • Poziom 27  
    Więc skrzynia do wymiany, a konkretniej wybierak.
  • Poziom 31  
    Spróbuj podregulować lewarek.
  • Poziom 15  
    zientall napisał:
    JH3
    zientall napisał:
    sterowanie wybierakiem nie jest za pośrednictwem
    coś mieszasz
    Reguluj wybierak i będzie dobrze