Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner + zestaw głośników 5.1 do pokoju 20m^2

25 Paź 2014 20:01 1341 14
  • Poziom 6  
    Witam.

Jak w temacie planuje zakup zestawu który podłącze pod TV. Zestaw głównie będzie wykorzystywany przy grach na PS4, oraz muzyki z nośników zewnętrznych lub przez łącza bez przewodowe. Rozmiar pokoju to około 20m^2 . Z muzyki to słucham naprawdę szerokiego zakresu muzyki poczynając od hip hopu czy electro house, muzyki z mocnym basem po muzykę z lat 70'/80'/90' i wszelkie inne "maści". Zestaw chce kupić już taki żeby był wieloletni.

Znalazłem taki amplituner i myśle że jest maxymalnie wystarczający:
    http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-htr-4066-czarny.bhtml

Co o nim sądzicie czy to jednak za dobry ? może wystarczyłby inny ?
    Na amplituner chce max 1500zł przeznaczyć ale to naprawdę max. wolałbym coś do 1300zł.

teraz tylko do niego 5 głośników w cenie myśle max 1000 zł nie znam się specjalnie na aktualnych firmach których głośniki warto kupić często czytam o Taga albo Prism Onyx czy Okyno chyba...... mi osobiście te firmy nic nie mówią ale kupiłem w tym roku zestaw głośników do laptopa typu 2.1 firmy o której nigdy nie słyszałem a wiele osób ją polecało mi na forach mianowicie Edifier i jest w 100% zadowolony z zestawu model to C3 koszt około 500zł i poprostu bajka bass, jakość dźwięku jeśli chodzi o 2 kolumny z subwooferem genialny design drewniane obudowy.

Dlatego czekam na oferty kolumn i ewentualnie komentarze czy propozycje amplitunera nie przewiduje w najbliższym czasie kupowanie odtwarzacza bluray czy coś.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Moderator
    Do gier będzie dobry. Co co muzyki... koniecznie posłuchaj na nim ulubionej płyty przed zakupem.
  • Poziom 6  
    Hmm.. Najbliżej to właśnie do Euro bym mógł podjechać ale jak powiem że chce odsłuchać.. co? amplituner sam, to raczej będą musieli mi jakieś głośniki podłączyć czy coś a muzykę to raczej telefon podłącze chyba, że fakt nagram muze na płytkę żeby wrzucić. Oni w sklepie raczej powinni mi pozwolić na podłączenie tego amplitunera u nich żęby posłuchać ? Niewiem czy to jest obowiązek sklepu czy nie.
  • Moderator
    Posłuchaj oryginalnej płyty CD Audio. Chyba, że na codzień słuchasz muzyki z telefonu, wtedy jakość tego amplitunera w zupełności wystarczy.
  • Poziom 6  
    Generalnie to cały dzień mam włączoną muzykę z laptopa podłączonego pod wyżej wymienione głośniki Edifier C3 i jestem w 100% zadowolony ale chciałbym mieć też zestaw głośników który podłącze do TV w celu polepszenia efektów dźwięku i samej jakości przy graniu na PS4 przy oglądaniu w nocy horrorów lub też puszczania muzyki. Nie słucham praktycznie wgl muzyki z oryginalnych płyt. Czyli moje pliki to mp.3 chociaż czasem słuchałem plikó typu flac. i słyszę zdecydowaną różnicę. Więc pytanie czy do takiego użytku ten amplituner będzie dobry z myślą żeby służył mi na długo.
  • Moderator
    Do takiego celu wystarczy.
  • Poziom 6  
    No dobra widzę że chyba serio jest okey, to teraz sprawa głośników.. Jakie?;D
  • Moderator
    Również spełni Twoje oczekiwania. Może jedynie się okazać, że potrzebny będzie zakup subwoofera.
  • Poziom 6  
    Fajnie że ten i tamten spełni ale czy warto powiedzmy dopłacić do takiego użytkowania czy nie , czy ta różnica będzie jakoś zauważalna że opłaca się dopłacić ?
  • Moderator
    Napisałeś, że z obecnego sprzętu jesteś zadowolony w 100%. Sprzęt, który chcesz kupić, gra nieco lepiej. Z drugiej strony lepszy sprzęt może uwypuklić niedoskonałości formatu mp3 i może to brzmieć gorzej. Ale format mp3 został stworzony dla sprzętu przenośnego i na nim brzmi najlepiej. Na oryginalnych nośnikach audio z pewnością usłyszysz różnicę na korzyść amplitunera. A czy warto dopłacić - musisz sam posłuchać swojej muzyki i porównać, gdyż taka ocena jest zawsze subiektywna.
  • Poziom 6  
    A patrząc od strony gier i oglądania filmów ? bo do tego będzie raczej częściej wykorzystywany sprzęt czy tutaj różnica między tymi modelami będzie mocno zauważalna ?
  • Moderator
    Gry i filmy są mało wymagające. Nie sądzę, żebyś usłyszał różnicę. Może wystąpić jedynie kwestia subwoofera, o czym wspomniałem wcześniej.
  • Poziom 6  
    Hmm... a co do głośności to raczej w obu przypadkach raczej nie jest to problem ? Oba są na pewno wystarczająco głośne, a subek wrazie czego do tego pierwszego proponowanego modelu też moge dokupić w razie co ale raczej do gier i filmów chyba nie będzie aż tak potrzebny... Oba na szczęście są dostępne w euro więc przed zakupem na pewno o ile pozwolą to odsłucham sobie moich piosenek w formacie mp.3 na obu sprzętach.

Czy ewentualnie macie jakieś propozycję innego amplitunera innej firmy czy coś ?
  • Moderator
    pkonkolv6 napisał:
    raczej do gier i filmów chyba nie będzie aż tak potrzebny...
    Do filmów może okazać się wręcz niezbędny.
    pkonkolv6 napisał:
    Czy ewentualnie macie jakieś propozycję innego amplitunera innej firmy czy coś ?
    Posłuchaj odpowiedników cenowych spod znaku H/K. Mają mniej "bajerów" ale brzmią lepiej.