Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA płyta indukcyjna PI6508TK - coś się zadymiło !

koprek 25 Paź 2014 20:39 1899 8
  • #1 25 Paź 2014 20:39
    koprek
    Poziom 9  

Witam,
    dzisiaj prawdopodobnie po umyciu płyty indukcyjnej zaczęło coś się dymić z jej środka. Po zdjęciu obudowy okazało się, że jeden z elementów na jednym z modułów jest mocno okopcony i zniszczony. Po włączeniu urządzeni do sieci okazuję się, że wszystko puki co działa. Mam pytanie czy uszkodzony element może doprowadzić uszkodzenia płyty i czy można go w jakiś sposób naprawić ?
    Na zdjęciach przedstawiony jest uszkodzony element.

AMICA płyta indukcyjna PI6508TK - coś się zadymiło ! AMICA płyta indukcyjna PI6508TK - coś się zadymiło !

0 8
  • #2 25 Paź 2014 21:10
    Quazzami
    Poziom 17  

To kondensator, do kupienia w elektronicznym za parę złotych. Spisać oznaczenia i dobiorą w sklepie taki sam. Nie radzę uruchamiać sprzętu.

0
  • #3 25 Paź 2014 21:12
    bearq
    Poziom 35  

Jest to kondensator dla własnego bezpieczeństwa i użytkowników płytę wyłączył bym od sieci do czasu naprawy. Trzeba by doczytać się co to za kondensator i wymienić

0
  • Pomocny post
    #4 25 Paź 2014 21:19
    skryn
    Admin grupy AGD

bearq napisał:
    Trzeba by doczytać się co to za kondensator i wymienić

MKP 2,2µF. I nie zepsuł się od zalania. Po prostu spuchnął.

0
  • #5 25 Paź 2014 21:21
    koprek
    Poziom 9  

a czy ten kondensator jest odpowiedzialny za konkretne pole na płycie i co mogło doprowadzić do jego uszkodzenia ?

1
  • #6 25 Paź 2014 21:30
    bearq
    Poziom 35  

Prawdopodobnie nic się nie powinno stać, służył on do niwelowania zakłóceń cewki (jak się nie mylę). Ale tak jak pisałem bez wymieniania lepiej płyty nie odpalać

0
  • #7 02 Lis 2014 15:09
    koprek
    Poziom 9  

Witam ponownie,
    dzisiaj kolejny raz "usmażył" się kondensator po intensywnym użytkowaniu płyty - tym razem inny ale o tych samych parametrach . Podczas gotowania wszystko było ok ale po wyłączeniu pojawił się dym. Moje pytanie brzmi co może być powodem uszkodzenia kondensatorów ?
    Płyta działała przez ok 30 min przy obciążeniu dwóch pól na max mocy.
    Niedawno zakupiliśmy nową patelnię w IKEA kolekcja 365- czy ona może być powodem awarii .

0
  • #8 02 Lis 2014 20:03
    bearq
    Poziom 35  

Wymień wszystkie kondensatory, skoro jeden padł to teraz padł drugi wymienisz go i padnie trzeci i czwarty i tak dalej.

0
  • #9 19 Maj 2015 15:45
    koprek
    Poziom 9  

Wymieniłem wszystkie kondensatory i jest ok . Serdeczne dzięki za pomoc .

0