Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz wody Dafi 5.5 KW - Podgrzewacz włącza się na chwilę i wyłącza się

wolfi18 25 Paź 2014 20:51 2430 10
  • #1 25 Paź 2014 20:51
    wolfi18
    Poziom 15  

Witam. Od roku jestem posiadaczem elektrycznego podgrzewacza wody firmy Dafi o mocy 5,5 KW. Służy do podgrzania wody w kranie w kuchni. Do podgrzewacza została zrobiona oddzielna instalacja elektryczna prosto do licznika prądowego oraz montaż bezpiecznika. Kabel jest 3 żyłowy i gruby, coś koło 4 mm2. Od początku podgrzewacz działał bezproblemowo, bardzo dobrze grzał i zawsze się włączał.

Od kilku dni jest z nim problem w postaci braku podgrzewania wody lub częściowo grzania tzn. po odkręceniu kranu włącza się na chwilę, czuć ciepłą wodę przez chwilę i wyłącza się.

Nie wiem, gdzie może być przyczyna, gdyż od początku nic nie było grzebane w instalacji, ani w podgrzewaczu. Od zawsze, gdy włączał się podgrzewacz, światło w kuchni potrafiło lekko przygasnąć. Żadnych sitek ani perlatorów, które mogłyby się zatkać nie posiadam.

Czy jest to wina podgrzewacza, zakamienionego kranu czy coś z instalacją elektryczną?

dziękuję za pomoc :)

• #2 25 Paź 2014 22:24
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Ciśnienia wody prawidłowe? Słychać "kliknięcie" przy odkręcaniu wody?

• #3 26 Paź 2014 08:46
    olejopalacz2
    Poziom 23  

A woda nie leci wolniej? - kamień
    Ewentualnie rozbierz go i posprawdzaj styki
    I najwazniejsze kliknij przycisk pomógł :)

• #4 26 Paź 2014 08:57
    wolfi18
    Poziom 15  

Rozkrecajac go nie stracę gwarancji? Gdyby był kamień, to w ogóle chyba by się nie włączył?

Jak go w ogóle rozebrać. Z tylu jest tylko jedna śrubka i po odkreceniu jej obudowa nie chce zejść. Kliknięcia nie słychać i nigdy nie było. Jedynie co, to światło w kuchni lekko przygasa na chwilę

• #5 26 Paź 2014 09:05
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Jesli brak plomb to niestracisz.
    Moze się załacza i termik go blokuje

• #7 26 Paź 2014 10:19
    wolfi18
    Poziom 15  

Jaki termik? Co to jest ;-) perlatora nie mam żadnego :-) wiecie jak rozebrać taki podgrzewacz?

• #9 26 Paź 2014 20:57
    wolfi18
    Poziom 15  

I co mam z tym termikiem zrobić? Wyczyścić czy jak?

• #10 26 Paź 2014 21:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

wolfi18 napisał:
    Jaki termik? Co to jest ;-) perlatora nie mam żadnego :-) wiecie jak rozebrać taki podgrzewacz?

Popatrz tu na fotki: Link

Zasada działania tak skrótowo:
    Link

• #11 26 Paź 2014 22:36
    wolfi18
    Poziom 15  

Dzięki :-) jutro postaram się go rozebrać i zobaczę czy tam jest wszystko w porządku :-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME