Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 320 i coupe - Nie można skasować inspekcji oil servis

26 Paź 2014 00:21 2268 3
  • Poziom 9  
    Witam kolegów.

Nie znalazłem nigdzie w wyszukiwarce konkretnie tego samego problemu jak i odpowiedżi więc postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy.

Auto BMW E46 320ci coupe 1999r silnik M52

Wymieniłem olej i nie ma możliwości skasowania ręcznie inspekcji która wyświetla się u mnie -5200km

Próbowałem już wszystkich opcji- po wejściu w tryb serwisowy w ogóle nie wyświetla się inspection czy też oil servis jak w innych tych samych modelach.

W zeszłym roku zanim udałem się do warsztatu na wymiane oleju palił mi się oil servis, po wymianie oleju jak i wykasowaniu kompa przez mechaników nie było już komunikatu oil servis tylko inspection to w sumie troche mnie zdziwiło.

Dodam ,że metody z pinami również próbowałem nie działa.

Dołączam filmik

https://www.youtube.com/watch?v=nSsjS7OWUxI&feature=youtu.be

Czy w tym modelu w ogóle da się recznie to wykasować ???
  • Poziom 28  
    Witam nie pamiętam w którym liczniku BMW były akumulatorki i jak padły to był problem z zerowaniem inspekcji i servisu.Sprawdż czy u ciebie nie ma i jakie napięcie mają po odłączeniu od samochodu.
  • Poziom 43  
    Ispekcja i oil serwis to 2 niezależne komunikaty.Do skasowania testerem.
  • Poziom 9  
    w taki razie nie rozumiem dlaczego w innych modelach E46 98-00r jak podają na innych forach mozna wykasować inspekcje czy też oil servis ręcznie czy też przez metodę z pinami a w moim przypadku nic nie działa.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

Okazuję się ,że jednak i w tym przypadku da się skasować inspekcje ręcznie bez pomocy komp. itp.

Udało mi się przeż mostek pinu 7 z masą pojazdu w zabezpieczeniu zarówką 5v ( dlaczego wcześniej nie zadziałało przy połączeniu pinu 7 i 19 jak podawali inni fachowcy nie mam pojęcia.

Tak wieć sprawdzony sposób przeze mnie na skasowanie inspekcji czy też oil servis w BMW E46 320i 99r jak wyżej.

Problem rozwiązałem tak więc zamykam temat.