Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawnie odbierać telewizję cyfrową na TV Toshiba Regza 32LV733G ?

26 Paź 2014 09:17 1989 7
  • Poziom 2  
    Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich serdecznie.

Posiadam TV Toshiba model: 32LV733G i mam ciągłe problemy z odbiorem telewizji cyfrowej DVB-T. Antena jakiej używam wygląda tak:
    Jak poprawnie odbierać telewizję cyfrową na TV Toshiba Regza 32LV733G ?
    Niestety nie wiem co to dokładnie za model i jaki producent, kupiona za jakieś 40-50zł ok 4 lata temu. Ale od kiedy pamiętam mam problemy z odbiorem, na tą chwilę mam podstawowe kilka programów: TVN, TVP rozrywka, TVP Info, TVP Warszawa i TVP Historia... które odbierają nawet przy wyciągniętym wzmacniaczu.
    Czasami łapie takie programy jak ESKA TV, ATM, PLUS... ze wzmacniaczem i odbiór często jest zakłócony.
    To wina anteny ? Czytałem że są takie jak „DVB-T redy” czy „DVDT-T only” ogólnie niepolecane, możliwe że ja właśnie taką mam i tu jest problem.
    A może potrzebuję też zakupić dekoder ? Mieszkam w Warszawie na dzielnicy Praga Południe przy ul.Wiatracznej.

Bardzo proszę o radę, najlepiej jakieś konkretne modele sprzętu jaki muszę zakupić aby czysto odbierać TV.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 30  
    Podaj poziomy sygnału - "siła" i "jakość" na kanałach odpowiednich MUX- ów, prawdopodobnie problem z anteną ale obecne odbiorniki pokazują siłę i poziom a przy odrobinie wiedzy można coś poprawić.
  • Moderator
    Jeśli odbierasz programy z wyłączonym zasilaczem, to wygląda na zbyt silny sygnał. Zmień antenę na model z symetryzatorem.
  • Poziom 2  
    Sygnał jest cały, program chwilę odbiera normalnie i za chwilę zaczyna się zawieszać i przycinać. A co lepsze programy które odbierają ok bez zasilacza, przy podłączonym zasilaczu zaczynają też słabiej odbierać. W zależności który program chcę odbierać to albo bez albo z zasilaczem, trochę to pokręcone :)

TV wedle specyfikacji posiada wszystko co potrzeba.

Czy taka antena będzie ok ?

http://allegro.pl/zewnetrzna-antena-dvb-t-42db-vivanco-tva-500-w-wa-i4719492470.html

Pozdrawiam,

Regulamin pkt 3.1.18. [SP5ANJ]
  • Specjalista Sieci, Internet
    owlacz1
    A, że tak zapytam - z jakiego nadajnika (chcesz) korzystasz/ć?.
  • Poziom 2  
    Antena vivanco i po problemie.