Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód prądowo gazowy do palników TIG

26 Paź 2014 10:16 2052 4
  • Poziom 2  
    Jestem nowym na tym forum więc na początek chciałem się przywitać ze wszystkimi.
    Do zamieszczenia tego tematu skłonił mnie mój problem na który po mimo usilnych poszukiwań w Internecie nie znalazłem rozwiązania. Otóż poszukuję producenta lub sprzedawcę przewodów prądowo-gazowych, są to takie przewody jakie są stosowane przy palnikach do spawania metodą TIG. Poszukuje również producenta prasek do zakuwania końcówek oraz producenta końcówek instlacyjnych, które zakuwa się na końcach tych przewodów .

Jeżeli ktoś posiada takie informacje to bardzo prosił bym o pomoc , z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Jeśli szukasz gotowych przewodów wejdź na stronę Trafistel-a.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam!
    Jakiś czas temu przeciąłem przewód TIG - a i aby nie kupować nowego spróbowałem go naprawić - skrócić o kilkanaście centymetrów. Nadmieniam że to chińczyk.
    Sama rurka, którą przepływa argon to zwykły wąż gumowy (w moim o średnicy wewnętrznej ok 12mm). Wewnątrz puszczona dosyć giętka linka miedziana bez izolacji tak na oko 16 mm2 a całość zakończona zakutą końcówką no i obszyta osłona Przyciąłem co trzeba i zaniosłem do firmy, która zakuwa węże do hydrauliki siłowej - zarobili nową końcówkę bez problemu.
    Rurkę kupimy w sklepie motoryzacyjnym, przewód - wpisujemy w gooo.. "linka miedziana goła" i dostawców sporo, a co do końcówek to w takiej firmie od hydrauliki siłowej lub jeżeli mocno nietypowe to dajmy zarobić tokarzowi.
    A same praski np http://www.zakuwarki.com.pl/promocje.php
    Pozdrawiam Paweł.
  • Poziom 2  
    Na początek dziękuję za odpowiedzi.
    Niestety półśrodki mnie nie ratują, chcę znaleźć producenta tych przewodów.
  • Poziom 2  
    pawelradomsko napisał:
    Witam!
    Jakiś czas temu przeciąłem przewód TIG - a i aby nie kupować nowego spróbowałem go naprawić - skrócić o kilkanaście centymetrów. Nadmieniam że to chińczyk.
    Sama rurka, którą przepływa argon to zwykły wąż gumowy (w moim o średnicy wewnętrznej ok 12mm). Wewnątrz puszczona dosyć giętka linka miedziana bez izolacji tak na oko 16 mm2 a całość zakończona zakutą końcówką no i obszyta osłona Przyciąłem co trzeba i zaniosłem do firmy, która zakuwa węże do hydrauliki siłowej - zarobili nową końcówkę bez problemu.
    Rurkę kupimy w sklepie motoryzacyjnym, przewód - wpisujemy w gooo.. "linka miedziana goła" i dostawców sporo, a co do końcówek to w takiej firmie od hydrauliki siłowej lub jeżeli mocno nietypowe to dajmy zarobić tokarzowi.
    A same praski np http://www.zakuwarki.com.pl/promocje.php
    Pozdrawiam Paweł.

Dziękuję Pawle :-)