Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI/GE60/GE60-2oc - 0x00000116 - nvlddmkm.sys - padla grafika?

ryziu1987 26 Paź 2014 11:19 1164 3
  • #1 26 Paź 2014 11:19
    ryziu1987
    Poziom 8  

Witam.
    Znalazlem kilka watkow odnosnie bledu ktory opisuje, ale niestety nie udalo mi sie rozwiazac problemu i mam watpliowsci... Prosze o pomoc.

Posiadam lapka MSI GE60 2oc
    plyta glowna / bios: xx/xx
    procesor: Intel Core i5-4200M
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 750M + Intel HD Graphics 4600
    Marka i Moc zasilacza: fabryczny - laptop
    Pamięć RAM: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    Dysk twardy: 750 GB SATA 5400 obr.
    Temperatury: moge podac z programu, bo laptop ma dopiero pol roku i jest na gwarancji
    System: Windows 7 64 bit
    Antywirus: brak

Problem wyglada nastepujaco...
    Grałem ostatnio w Far Cry 3 i po 10 minutach ekran zrobil sie szary a komputer przestal odpowiadac. Po restarcie przy probie uruchomienia FC3 lub Chrome wywalalo ekran smierci z błędem 0x00000116 - nvlddmkm.sys
    Z tego co wyszukalem w necie jest to plik sterownika graficznego Nvidia i problem dosc czesto pojawia sie przy roznych konfiguracjach sprzetowych. Czesto jest to wina sterownika, ale moze tez oznaczac uszkodzona grafike.
    Probowalem usunac problem na wiele sposobow. Przy probie przeinstalowania sterownikow system sie zawiesza lub znowu wyskakuje blue screen - podobnie dzialo sie przy probie otwarcia Nvidia GeForce Experience. W trybie awaryjnym udalo mi sie odinstalowac sterownik Nvidia, ale po ponownym uruchomieniu system automatycznie instalowal go ponownie mimo zaznaczenie opcji ze ma usunac calkowicie oprogramowanie.
    Skonczylo sie formatem i wgraniem na nowo systemu. Po tej operacji wszystko dziala dobrze do czasu zainstalowania sterownika od Nvidii. Pomyslalem ze moze dysk jest winny wiec uzylem programu MMHDD do przeskanowania dysku, ale wiekszych problemow nie znalazl - 2 sektory <50ms i 14 sektorow <500ms. Reszta to sektory ktore maja nizszy czas odpowiedzi wiec chyba jest ok. Uzylem tez programu HdTunedo sprawdzenia dysku i w tym momencie zaczely sie watpliwosci odnosnie HDD. Oto wyniki:
    Predkosc jest strasznie niska - czy to moze byc przyczyna moich problemow czy bedzie to jednak grafika? Dodam ze dysk od samego poczatku wydawal czasami dziwne dzwieki... Przynajmniej tak mi sie wydaje ze to HDD czasami tak jakby zatrzeszczy albo zapiszczy - nie wiem jak dobrze opisac ten dzwiek.
    Dodatkowo wrzucam screen Health z HdTune:
    W zwiazku z tymi wynikami postanowilem zrobic ponownie format - tym razem usunalem wszystkie partycje i stworzylem je na nowo a system zainstalowalem na drugiej partycji. Po zainstalowaniu wszystko dzialalo przez 1,5 h bez sterownikow od grafiki Nvidia. Pozniej stwierdzilem ze teraz moge zainstalowac sterowniki i sprawdzic czy problem bedzie znow sie pojawial. Zainstalowalem najnowsze sterowniki ze strony nvidia. Wszystko dziala normalnie do czasu kiedy probuje wlaczyc Nvidia Geforce Experience lub panel sterowania Nvidia - wtedy wyskakuje znany juz blue screen z bledem nvlddmkm.sys albo komputer sie zawiesza i trzeba robic twardy restart. Probowalem tez podmienic ten plik nvlddmkm.sys - nie pomaga.

Podejrzewam uszkodzony dysk lub grafike, chociaz bardziej sklaniam sie ku temu drugiemu.

0 3
  • #2 26 Paź 2014 16:08
    Daris
    Poziom 20  

Uszkodzona karta, lecz wymaga jeszcze głębszej diagnozy. Dysk pewnie da się jeszcze uratować MHDD.

0
  • #3 26 Paź 2014 18:06
    ryziu1987
    Poziom 8  

Dziwi mnie jedno... Zainstalowalem fife 14 i normalnie da sie w nia grac czyli grafika dziala.
    Co do dysku to czy gwarancja to obejmie? Grafike chyba powinni wymienic? Jutro bede dzwonil do serwisu MSI bo niestety pracuja od 8 - 16 od pon. do piatku.
    Co jeszcze moge samemu sprawdzic? Jest sens sie bawic czy dawac na serwis? Ogolnie laptop nie posiada sladow uzytkowania - jest w stanie idealnym, uzywany tylko na biurku wiec nie ma mowy o tym ze nie dostawal powietrza od spodu. Nie powinno byc raczej problemu z naprawa w ramach gwarancji?

0
  • #4 26 Paź 2014 18:22
    Daris
    Poziom 20  

Laptop jest na gwarancji ? Wiadomo, że naprawią.

0